نمایش نوار ابزار

جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸

امام جمعه جدید کازرون در خطبه نماز جمعه ۱۷ آبان ۹۸:


همه باید متحدانه برای پیشرفت کازرون و گسترش دین خدا قدم برداریمبه گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون، حجت الاسلام محمد صباحی امام جمعه جدید کازرون در اولین خطبه نماز جمعه خود در این شهر با اشاره به اینکه استکبار با نامگذاری و دسته بندی طوایف و اقوام، قصد تفرقه افکنی دارد بیان داشت: باید متحدانه و دوستانه با یکدیگر و اقشار مختلف ارتباط داشته و از حزب گرایی و دو دستگی‌ها جلوگیری کنیم.

حجت الاسلام صباحی گفت: افتخار میکنم به کازرونی قدم گذاشتم که ابواسحاق کازرونی نام این شهر را با هند و شام برافراشت. شهری که قبل از انقلاب علیه رژیم ستم شاهی فریاد سر می داد و در طول دفاع مقدس ۱۳۰۰ شهید به اسلام و انقلاب تقدیم کردند.
وی اضافه کرد: کازرون جایی است که مادر حافظ و سعدی افتخار می‌کنند در این شهر بزرگ شدند. و افتخار حافظ شاگردی شیخ امین الدین بلیانی کازرونی بود. و شهر بزرگمردی چون ناصر دیوان کازرونی که چندین بار انگلیسی ها را زمین گیر کرد. و شهر فیلسوف بزرگ علامه دوانی و شاعر بزرگ حماسی نصراله مردانی است.
امام جمعه کازرون اظهار داشت: مفتخرم قدم به شهر فقاهت و دیانت و آزادمردانی چون آیات عظام مختاریان، توکلی، بهجت العلما، فقاهت، شریعتمداری، نمازی و ایمانی گذاشتم و افتخار می کنم این سنگر را به رسم امانت از شهید مستجاب الدعوه لیلة‌القدر تحویل گرفتم.

حجت الاسلام صباحی با بیان اینکه مسوولیت امامت جمعه از دوناحیه بر دوشم سنگینی می کند گفت: اول اینکه با امر ولی فقیه قدم در این شهر گذاشتم و دوم اینکه این سنگر را از شهیدان امامت جمعه کازرون حجت الاسلام خرسند و حجت الاسلام دانشجو تحویل گرفته ام.
خطیب جمعه کازرون گفت: امامت جمعه مختص یک شخص نیست و جایگاه ولایت و رهبری در یک شهر است. که باید از آن صیانت و محافظت کنم و برای پیشرفت دین خدا، پیشرفت شهرستان و وحدت تلاش کنم و همه دست به دست هم دهیم که این جایگاه با اقتدار باقی بماند.
حجت الاسلام صباحی گفت: امروز هم در این شهر افرادی هستند ک جزو بزرگان و اندیشمندان کشور هستند بزرگانی چون حضرت آیت الله بنیادی و حجج الاسلام عزمی و صحرایی ک اساتید بنده بودند و محوریت علم در این شهر هستند. همه برای تقویت دین خدا و احیای امر خدا و حاکمیت خداوند بر مملکتمان در سایه وحدت و حول محور ولایت فقیه تلاش و کمک کنیم.
امام جمعه کازرون با تاکید بر اینکه در راستای توسعه و رفاه شهرستان و کمک به مدیران شهرستان قدم برخواهم داشت اذعان کرد: از حسن اعتماد شورای سیاستگذاری ائمه جمعه و استقبال شما مردم عزیز دیار سلمان فارسی و خانواده‌ شهید حجت الاسلام خرسند و همچنین مردم و مسوولین شهر خرامه تشکر و قدردانی می کنم و انشاالله بتوانیم این وظیفه خطیر را به سر منزل مقصود برسانیم.

دیدگاه ها