نمایش نوار ابزار

پنج شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۸


مراسم چهلمین روز شهادت حجت الاسلام خرسند برگزار شد



به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون، مراسم چهلمین روز شهادت حجت الاسلام خرسند امام جمعه کازرون عصر پنجشنبه (۱۳ تیر ۹۸) در مصلی نماز جمعه این شهر برگزار شد.

دراین مراسم آیت الله تقوی نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه شهادت درجه متعالی است و ما باید این فرهنگ را در جامعه نهادینه کنیم، تصریح کرد: کشته شدن در راه آرمان‌های الهی و اسلامی، برتر و با فضیلت‌تر است.

وی با بیان اینکه شناسنامه انقلاب ما که به دنیا هم ارائه شد همان شهادت است، گفت: نهضت ما حسینی است.

آیت الله تقوی با بیان اینکه تا امروز هر چه داریم از شهدا داریم،  اظهار کرد: مبادا شهدا را فراموش کنیم چرا که ماه محرم را ماه شرف وشهادت خواندیم و به دنیا اعلام کردیم.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی افزود: ارزش شهادت به اندازه‌ای است که همیشه اولیای الهی همیشه از خداوند درخواست می‌کردند تا شهادت نصیب آن‌ها شود.

وی با اشاره به ویژگی‎های شخصیتی امام جمعه شهرستان کازرون افزود: شهید حجت الاسلام خرسند یک سرمایه تاریخی برای نسل جوان ملت و مردم کازرون شد.

آیت‌الله تقوی ادامه داد: محراب و نماز جمعه میدان مبارزه با همه شیاطین است و اینجا میدان جهاد است.

وی خطاب به دشمنان بیان کرد: آیا فکر می‌کنید با این اقدامات ملت دست از آرمانش برمی دارد.

نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی اضافه کرد: رئیس جمهور بی ادب و بی فرهنگ امریکا هر چه نعره و فریاد بزند و تهدید کند و دنیا را علیه ایران برآشوب کند این ملت مقاوم تر می ایستد.

آیت‌الله تقوی خطاب به رئیس جمهور امریکا تصریح کرد: شما ملت ایران را نشناخته ای، و این شهادت ها موجب عظمت ملت را فراهم می آورد.

وی افزود: ملت ما از اینگونه حرکات نمی لرزد، نمی ترسد و عقب نشینی نمی کند و ما راهمان را انتخاب کرده و به مردم دنیا نشان دادیم.

نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: از برکت مقاومت و شهدا در همه جای دنیا تاثیر گذاشتیم و پشت سر رهبرمان را رها نمی کنیم بلکه پشت سر ایشان حرکت می کنیم.

وی خطاب به دشمنان با بیان اینکه ما مقاوم ایستاده ایم، افزود: بکُشید خرسند‌های ما را، این‌ها زنده می‌شوند و، چون راست قامت جاویدی در تاریخ منطقه و تاریخ ملت می‌مانند.

آیت‌الله تقوی بیان کرد: شهادت، مبارزه و جهاد راهی است که ما انتخاب کرده ایم و با هیچ ملتی کینه نداریم و به هیچ ملتی حمله نمی‌کنیم و سوابق تاریخی و انقلابی ما کاملا معلوم است که ما اهل تجاوز به کشور‌های دیگران نبوده ایم، ولی با قدرت از خود، دفاع می‌کنیم.

نماینده، ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی افزود: حتی اگر ملت‌های مظلوم از ما بخواهند تا در مقابل استکبار بایستند به آن‌ها هم کمک می‌کنیم.

وی تصریح کرد: امروز ما به غزه کمک می‌کنیم و اکنون در مقابل جنایتکاران اشغالگر ایستاده و حزب الله لبنان تقویت شده امام و انقلاب اسلامی است و امروز با رهنمود‌های امام و انقلاب نیرو می‌گیرند و یک قدرت عظیم و شکست ناپذیر در منطقه است.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در ادامه صحبت های خود خطاب به دشمنان اضافه کرد: امروز در هر کجای دنیا و منطقه بخواهید نقشه‌های شیطانیتان را پیاده کنید انقلاب و اندیشه‌های اسلامی مانع پیاده شدن آن نقشه‌ها خواهند شد.

آیت‌الله تقوی ادامه داد: امروز مشکلات داریم، اما انقلاب اسلامی از برکت ایثارگری‌های شهدایی، چون حجت الاسلام خرسند در سطح بین المللی یک ابرقدرت است.

وی با بیان اینکه فقط رهبری ایران و ملت غیور ایران است که امریکا را تهدید کرده است، افزود: ما برای پاسداری از ارزش‌های خون شهدا وظیفه داریم.

نماینده، ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه اولین وظیفه ما این است که شهدا را بشناسیم، گفت: شهدا وارثان انبیا و اولیای الهی هستند.

آیت‌الله تقوی تصریح کرد: دیگر وظیفه ما در مقابل شهدا معرفی و تفسیر خون آن‌ها است.

وی با اشاره به سابقه آشنایی ۱۲ ساله خود با شهید حجت الاسلام خرسند، ادامه داد: او از ائمه جمعه کم نظیر، خوش فکر، انقلابی، ولایی و ولایتمدار، متدین، منضبط و متعهد بود و توقع شخصی نداشت.

نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی بیان کرد: او یک شخصیت فعال، خودجوش، دردمند، خدوم و عاشق خدمت به مردم بود.

آیت‌الله تقوی ، در خصوص پرونده قتل امام جمعه کازرون به نقل از رئیس کل دادگستری فارس اظهار کرد: پرونده هنوز باز است و دستگاه قضایی، نیروهای امنیتی و اطلاعاتی همچنان پیگیر موضوع هستند تا سرنخ هایی در این خصوص بدست آید و ماجرا شفاف تر شود.

وی خطاب به نیروهای اطلاعاتی و امنیتی گفت: دشمن در کمین است، و باید مراقب بود سرمایه های این انقلاب که نیروهای ارزشمند و مخلص هستند حفظ شوند.

مطالب مشابه
دیدگاه ها