نمایش نوار ابزار

جمعه ۷ تیر ۱۳۹۸

خطبه 7 تیر 98


نمازجمعه ۷ تیرماه ۹۸ به امامت حجت الاسلام عزمی امام جمعه موقت کازرونبه گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون، حجت الاسلام محمدجواد عزمی امام جمعه موقت کازرون در خطبه های نماز جمعه ۷ تیر ۹۸ این شهر گفت: امروز مصادف با شهادت مظلومانه آیت الله دکتر بهشتی و جمعی از یاران ایشان است.
وی گفت: مقام معظم رهبری در دیدار کارکنان دستگاه قضایی فرمودند که شهید بهشتی با تدوین لایحه قصاص، قضاوت اسلامی را تثبیت کردند.
امام جمعه موقت کازرون بیان داشت: رهبرانقلاب یکی از وظایف مهم این قوه را مبارزه خستگی ناپذیر با فساد چه درون قوه و چه خارج از قوه دانستند.
وی افزود: چه بسا یک قاضی فاسد خدمات یک قاضی شریف را ازبین می برد و موجب بدبینی نسبت به نظام و ارزش ها شود و تخریب قوه قضائیه، تخریب نظام را به دنبال دارد.
حجت الاسلام عزمی گفت: قوه قضایی باید بازرسی های قوی داشته باشد. یک قاضی جان، مال و آبروی مردم را در اختیار دارد و قضاوت یکی از سختترین کارهاست.
وی اذعان داشت: هرکسی نمی تواند قضاوت کند. قاضی باید خداترس باشد و در کوچکترین موارد حتی نگاه کردن به طرفین نیز عدالت را رعایت کند.
امام جمعه موقت کازرون بیان داشت: یکی از معضلات قضاوت، شهادت دادن کذب است. در صورتی که عدالت در شهادت ضروری است. از طرفی نیز ادای شهادت نیز واجب بوده و کتمان شهادت از گناهان کبیره است.

حجت الاسلام عزمی با اشاره به ۲۵ شوال سالروز شهادت مظلومانه امام صادق (ع) گفت: ایشان در میان ائمه عمر طولانی تری داشتند و مذهب شیعه را ترویج دادند.
وی گفت: این امام بزرگوار در عین داشتن علم و دانش فراوان، هیچگونه تکبری نداشتند و همواره زاهدانه زندگی می‌کردند.

مطالب مشابه
دیدگاه ها