نمایش نوار ابزار

سه شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۸


مراسم هفتمین روز شهادت امام جمعه فقید کازرون همزمان با بزرگداشت امام خمینی (ره) برگزار شدبه گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون، مراسم هفتمین روز شهادت حجت الاسلام خرسند امام جمعه فقید کازرون همزمان با سالروز رحلت امام خمینی (ره) با سخنرانی حجت الاسلام حسین بنیادی در مصلی جمعه کازرون برگزار شد.

حجت الاسلام حاج حسین بنیادی، سخنران مراسم سالگرد ارتحال امام خمينی(ره) و هفتمین روز شهادت امام جمعه کازرون:

منطق امام این بود که مردم را سوق بدهد به سمت رضایت پروردگار. منطق امام در حکومت به زبان امروزی، استقلال آزادی جمهوری اسلامی است.

مکتب حضرت امام مکتبی است که اگر کسی بنشیند و عالمانه و آگاهانه نسبت به حرکت دقت امام کند، می بیند چه عظمتی را نصیب ایران کرده است. اخلاق، معارف دین یکی از برکات انقلاب است.
آنها که می‌گویند منتظر امام هستند، می‌خواهند امام بیایند چه کار کند؟ نه اینکه قرار است ایشان بیایند احکام الهی را در پهنه زمین اجرا کنند؟

استکبارستیزی درس امام بود که عین فطرت امام است. البته این عین شعار سیدالشهداست. ایشان زیر بار زور نرفتند و عالم هم امروز می‌خواهد ما زیر بار زور برویم.

عدالت در جامعه سومین بعد منظومه فکری امام است. اگر قرار است دارایی باشد، باید برای همه باشد. اگر دارایی نباشد باید مانند صدر اسلام این نداری برای همه باشد، این راه درخشانی است.

تمام عالم منتظر بودند با رفتن امام کار انقلاب تمام شود و خون آن همه شهید پایمال شود. اما کمتر از ۲۴ساعت جانشین خلف صالح، به دوش فقیه روشن ضمیر روشن بین آگاه، حضرت امام خامنه ای گذاشته شد.

ما امروز یکه‌تاز منطقه هستیم. اینکه ابرقدرت دنیا ناو و تسلیحات را جابجا می‌کند اما مردم ما با آن لطیفه و جک می‌سازند. این در حالی است که کشورهای دیگر با چنین حرکتی وحشت می‌کنند.
رهبر انقلاب ما اینگونه پاسخ می‌دهد که در هرسطحی حمله کنید در همان سطح پاسخ می‌دهیم. این عین عزت است. لذا نباید خسته شویم. گاهی مشکلات زیاد است، این را هم همه می دانیم. ثابت شده است برگشت به عقب خسران است.

بیانیه گام دوم انقلاب، سند آینده ماست، باید مدنظر باشد.

ما در جنگ تحمیلی در همین کازرون که شهر عظیمی است، ۱۳۰۰ ‌شهید داده ایم. ۷ فرمانده گردان و لشکر داشته‌ایم. حق کازرون باید داده شود. کازرون را باید پاس داشت. تاریخ کهن ملی و مذهبی و موقعیت جغرافیایی و طبیعی آن باید حفظ شود.
یکی از منظومه های حضرت امام تربیت نیروی صالح تراز انقلاب اسلامی است. تلاش امام و رهبر معظم انقلاب این است که مدیران پاک داشته باشیم.

مگر کسی باورش می شد موشک با ۲ هزار کیلومتر برد داشته باشیم. در حوزه پزشکی و سایر موارد علمی همه را با اعتماد به مدیران جوان صالح کسب کرده‌ایم.
۴۰ سال ارتباط نفس به نفس با آقای خرسند ارتباط داشتم. یک لحظه از مدار حق خارج نشد. ویژگی های فوق العاده حجت الاسلام خرسند بسیار زیاد است.
وظیفه شناس بود، هرجا کازرون را می‌شد بالا بیاورد، در قم در تهران در هر نقطه‌ای حاضر بود.
در همه صحنه‌ها شجاعت داشت. جلو دار، علمدار و جانباز جبهه‌ها بود.
کار فرهنگی از دارالقرآن گرفته تا حوزه علمیه و… همگی زحمات فرهنگی ایشان است.
قدر طلاب و زحمتکشان دین را بدانیم. قدر حوزه علمیه کازرون را بدانیم.
گاهی اوقات اگر با نگاه اختلافی به موضوعی نگاه می‌کردیم، تذکر می دادند. خدا نیامرزد کسی که باعث اختلاف در یک شهرستان می‌شود. حسن خلق داشت و این برگرفته از سیره پیامبر بود.
شهید خرسند بر گروه‌های سیاسی و فضای رسانه‌ای کشور تسلط داشت و بصير بود.
شهید خرسند خدا باور بود. اگر برای خودمان یک لحظه را به عنوان شهادت بخواهیم انتخاب کنیم، کی باشد، خوب است؟ ماه رمضان، گذشت سه شب قدر، نه اینکه اول شب۲۳ بلکه بعد از مناجات و قرآن گذاشتن به سر، شهادت را بیاورند درب خانه.

جمعیت باشکوه و با عظمت در تشییع پیکر شهید از یک طرف و حضور همه اقشار از طرف دیگر به این جمعیت عظیم کیفیت می‌داد. روز دفن شهید مصادف با شب قدر، مکان دفن کنار شهدا، هفتمین روز درگذشت مصادف با رحلت امام راحل بود. اینها همه عزت خدا بود برای شهید خرسند.

مطالب مشابه
دیدگاه ها
  • میم ۱۷ خرداد ۱۳۹۸, ۲۲:۱۱ پاسخ به دیدگاه

    بالاخره فقط یه تیکه مناجاتشون وقتی گذاشتن تو فضای مجازی، کلش بوده که یه تیکشو گذاشتن. خب اون کلشو بذارید ثواب داره