نمایش نوار ابزار

دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸


دیدار آیت الله خاتمی با خانواده شهید حجت الاسلام خرسندبه گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون، سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران ابتدا با حضور در گلزار شهدای سیدمحمد نوربخش و ادای احترام و قرائت فاتحه به مقام شامخ شهدا و شهید حجت الاسلام خرسند امام جمعه شهید کازرون، برای عرض تسلیت، با خانواده این شهید بزرگوار دیدار کرد.

در ادامه نکاتی به صورت چکیده و سپس مشروح سخنان منتشر شده است:

دستگاه قضا حادثه شهادت امام جمعه کازرون را جزئی تلقی نکند

این حادثه یک تشکیلاتی دارد که این مسئله را دنبال کرده است

شهید حجت‌الاسلام خرسند، ایدئولوگ جریان حزب‌الله در استان فارس بود.

از ویژگی های آن عالم بصیر، تکلیف مداری، خستگی‌ناپذیری، آرامش، صبوری، ولایت‌مداری، مردم‌داری، تواضع، سلوک همراه با نرمی و افتادگی و زیرکی بود.

شهید خرسند فقط امام جمعه نبود بلکه فردی ارزشی در استان و کشور به شمار می‌آمد که عالم به زمان بود و خط را گم نمی‌کرد.

امام جمعه فقید کازرون هم در عرصه جهاد نظامی هم در عرصه فرهنگی مجاهد بود.

علم‌داران سه ویژگی صبوربودن، مواضع حق و بصیر بودن را دارند که این عالم این‌چنین بود.

مجموع مواضع ایشان در طول یک دهه جمع آوری و به صورت کتاب منتشر شود.

شهید خرسند بیش از ۱۰ سال خطبه‌های جمعه روشنگرانه بیان کرد.

شهید خرسند با وجود اینکه می‌توانست در جایگاه‌های کلیدی کشور باشد اما تصمیم گرفت در شهرش باشد و با صلابت و تا آخر در کازورن ماند.

پیام رهبر معظم انقلاب به شهید حجت الاسلام خرسند برای کسی بود که بیش از ۱۰ سال با رهبری رفاقت داشت و تعابیر به کار رفته این رابطه نزدیک را نشان می‌دهد.

مردم کازرون او را دوست داشتند و او بزرگ‌ترها را پدر، هم سن‌ها را برادر و کوچک‌ترها را فرزند می‌پنداشت.

این تشییع جنازه در استان فارس کم‌نظیر و در کازرون بی‌نظیر بود. که یک مانور و بیعت با نظام بود و وفاداری مردم را نشان داد.

خواستار اشد مجازات برای قاتل شهید خرسند هستیم و مجموعه نظام در این قضیه مصمم است و نگذارند این خون هدر رود و باید ریشه ها را هم پیدا کرد.

دستگاه‌های امنیتی باید توجه کنند نسبت به کسانی که با لباس قاتل در شهر مانور می‌دهند چرا که این دهن کجی است و آن را یک ساعت هم تحمل نکنند. پیگیر باشند چراکه امنیت زیرساختی‌ترین مسئله یک جامعه نمونه است.

دستگاه قضا باید حکمی بدهد تا چشم فتنه را در بیاورد و نظام این اقتدار را دارد و خون آحاد مردم برای ما محترم است.

او به تکلیف و وظیفه اش عمل کرد چه در جبهه و دوران دفاع مقدس و چه در دوران امامت جمعه و حتی لحظه شهادت.

وقتی رهبر معظم انقلاب می گوید امام جمعه موفق، او با کسی تعارف ندارد.

امام جمعه کازرون خردورزانه نگاه مصلحانه به حوادث کازرون داشت و ملامت ها او را خسته نکرد.

در شب وداع و مراسم تشییع، کازرون یکپارچه شیون بود که حضور مردم در مراسم تشییع، وفاداری آن ها را نشان داد.

این تحفه از دست مردم مومن و انقلابی کازرون گرفته شد.

با تمام وجود می گویم او شب ۲۳ ماه رمضان، در بهترین زمان ها و بهترین حالات به دیدار خدا رفت.

مشروح سخنان:

در این دیدار آیت الله خاتمی گفت: حادثه شهادت حجت الاسلام خرسند در نوع خودش کم نظیر بود. شب قدر بود. که احتمال شب قدر بنا به ۱۴ روایت در شب ۲۳ رمضان است.
حقیقت این است که اینجور شهادت ها سرقفلی دارد و به این راحتی ها نصیب هرکس نمی شود. این مزد اخلاص‌ها و فداکاری‌هایی بود که آن عالم داشتند.
من فقط برای عرض تسلیت آمدم چون وظیفه خود میدانستم. براساس شناخت من، ایشان ویژگی های خاصی داشتند.
شهید حجت الاسلام خرسند فقط امام جمعه کازرون نبود بلکه ایدئولوگ ارزشی ما در استان فارس بود. بنده در جریان بودم در مقاطع مختلف انقلاب، ایشان بود که ارزشی های استان فارس را جمع میکرد و خط و جهت می داد.
ایشان مصداق العام بزمانه بود. او عالم مجاهد بود. چون جهاد فقط در عرصه نظامی نیست اگرچه او در عرصه نظامی هم جانباز دفاع مقدس بود.
در عرصه کم توجه‌شده فرهنگی، ایشان مجاهد عرصه فرهنگی هم بود چون دغدغه مسایل فرهنگی در او موج می زد. تا نفس می کشید مصداق یجاهدون فی سبیل الله بود. یعنی دائم در حال جهاد بود و دغدغه دین داشت.
ایشان عالم بصیر بود.

امیرالمومنین در نهج البلاغه می فرماید: و لا یحمل هذا العلم الا اهل البصرو الصبر و العلم بمواضع الحق. علمداران دین باید سه ویژگی باشند؛ اهل بصیرت، صبر و مواضع حق را بشناسند که ایشان چنین خصوصیاتی داشتند.
همکاران و اعضای دفتر ایشان، مجموعه مواضع ایشان در طول یک دهه را جمع آوری کنند و به صورت کتاب بیرون بیاورند.
مثلا اینکه می فرمایند: هرگاه به غربی ها اعتماد کردیم، آسیب دیدیم. این مواضع رهبری است. مواضع ایشان در امامت جمعه مواضع انقلاب اسلامی بوده است.
در حوادث کازرون و در اوج بحران ایشان آرام بود و ملامت ها خسته اش نکرده بود و از کوره بیرون نمی رفت و خردورزانه و نگاه مصلحانه به قضایا داشت.
تکلیف مدار بود. ایشان زمینه و جایگاه در کل کشور داشت. می توانست در جاهای کلیدی کشور تاثیر گذار باشد. اما با صلابت در شهرش ماند و به تکلیف و وظیفه اش عمل کرد.
آن وقت که باید در جبهه می بود جبهه رفت و آن وقت که پشت جبهه نیاز بود تکلیفش را عمل کرد.
در طول ده ساله ارتباط با ایشان “امام” و “حضرت آقا” از زبان ایشان نمی افتاد. البته رهبر معظم انقلاب که در بیان پیامهایشان دقیق هستند، به موفق بودن شهید خرسند اشاره دارد.
مردم‌داری آقای خرسند طوری بود که بزرگ تر ها را پدر می دید، هم سن و سالان را برادر می دید، کوچتر ها را فرزند خودش می دید و نشان مردم داری هم تشییع جنازه کم نظیر استان فارس بود.
تشییع جنازه شهید خرسند یک مانور برای بیعت با نظام بود چون از امام جمعه ولایی اینگونه تجلیل شد.
یکپارچه کازرون عزادار بود. چه در شب وداع و چه در تشییع پیکرش نشان داد که این مردم وفادار هستند.
تواضع ایشان با مردم را در سفرهایم به کازرون دیده بودم. این سلوک مردمی برگرفته از خلقیات پیامبر است.
زیرکی ایشان در درست فهمیدن مسایل و درست تحلیل کردن می شد فهمید. چون مومن باید زیرک و هوشیار باشد.
با تمام وجودم می گویم ایشان برد کرد. شب قدر در بهترین حالات به دیدار خدا رفت.
انتظار از دستگاه قضایی است که این حادثه را جزئی تلقی نکند و تمام اعوان و انصار این حادثه را شناسایی کنند. پرواضح است این حادثه توسط یک نفر ساماندهی نشده است بلکه تشکیلاتی این موضوع را طراحی کرده‌اند و این از ظواهر حادثه پیداست. جنایتکار باید به اشد مجازات برسد و خواهد رسید.این دستگاه قضایی قطعا در این مسایل مصمم است. همه باید مصمم باشند.
در فضای مجازی دیدم افرادی با شکل و قیافه آن قاتل جلاد مانور می دهند، دستگاههای انتظامی و امنیتی این دهن کجی به امنیت شهر را نباید تحمل کنند. مقامات امنیتی نباید یک لحظه تحمل کنند چون امنیت مهمترین زیرساخت یک جامعه است.
ان شاءالله چشم فتنه را بیرون بیاورید و نظام هم این اقتدار را دارد.
اولا باید تبریک بگویم و بعد تسلیت بگویم. این حادثه دردناک بود. همه دلها را برد کربلا. هیچ کس نبود صحنه دلخراش این قتل فجیع را ببیند و فراق زینب را نبیند.

مطالب مشابه
دیدگاه ها