نمایش نوار ابزار

یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸


مراسم ختم و سومین روز شهادت امام جمعه کازرون برگزار شدبه گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون، مراسم ختم و سومین روز شهادت حجت الاسلام خرسند امام جمعه فقید کازرون روز یکشنبه ۱۲ خرداد ۹۸ با حضور مردم، علما و مسوولین استانی و کشوری و با سخنرانی سردار غلامحسین غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سید مصطفی میرسلیم عضو تشخیص مصلحت نظام و عضو شورای مرکز حزب موتلفه اسلامی، حجت‌الاسلام روح‌الله حریزاوی معاون آموزش و پژوهش سازمان تبلیغات اسلامی کشور و حجت الاسلام فاضلی کدکنی در مصلی جمعه کازرون برگزار شد.

سردار غیب پرور: آنجا که انقلابی‌تر هستند، دشمن بیشتر برنامه دارد/مردم کازرون، حواستان باشد بین شما تفرقه نیندازند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: آنجا که انقلابی تر، متدین‌تر و پایبند به انقلاب هستند، دشمن بیشتر برنامه دارد.

سردار غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین در مراسم ختم و سومین روز امام جمعه شهید کازرون اظهار کرد: آنجا کهانقلابی‌تر و متدین ترند و پایبند به انقلاب هستند، دشمن بیشتر برنامه دارد.

وی ادامه داد: چهل سال از انقلاب اسلامی می گذرد و هر سال انقلاب اسلامی با عزت تر از گذشته است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: انقلاب اسلامی و تداوم راه شهیدان برگرفته از مکتب الهام بخش اسلام و تشیع مولای ما امیرالمؤمنین است.

سردار غیب پرور با بیان اینکه حضرت علی (ع) به ما آموخت که استمرار حیات اسلام با شهادت عجین شده است، اضافه کرد: شهادت مختص امیرالمؤمنین نبود و این خط سرخ نورانی در تبار علی و آل علی همواره استمرار داشته است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: این جریان با خون امام حسن مجتبی تداوم یافت و اوج آن را در عاشورای سال ۶۱ می‌توان یافت.
وی با بیان اینکه خون مطهر سید الشهدا مکتب و دین خدا را بیمه کرد، افزود: آنچه که امروز از اسلام در دست ما است از خون سید الشهدا است و این خط شهادت در همه معصومین وجود داشته است.

وی اضافه کرد: در غیبت کبری که امام معصوم در میان جمعیت مسلمان نیست، این خط سرخ تضمین کننده اسلام بوده است.

سردار غلام حسین غیب پرور با بیان اینکه علمای اسلام همواره در خط مقدم ایستاده اند، ادامه داد: شهید مدرس، شیخ فضل الله نوری، و علمای معاصر ما، مغز متفکر جهان شیعه، شهید مطهری، اسطوره مقاومت شهید بهشتی، شهدای محراب ما مانند شهید دستغیب، که همواره بر تارک همه شهیدان می درخشد. عالمی ربانی که معلم اخلاق بود و مهذب نفوس. و این خط مبارک ادامه دارد تا به امروز که در بزرگداشت شهید خرسند نشسته ایم.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در امور بسیج گفت: این خط نورانی، همواره یک خط تاریک در مقابلش صف کشیده اند. در مقابل امیرالمؤمنین، ابن ملجم است، در مقابل شهدای انقلاب، گروهک‌های مختلف است.

سردار غلامحسین غیب‎پرور با بیان اینکه آن کسی که امام جمعه کازرون را به شهادت رساند، یک فرد نیست، تصریح کرد: آن فرد نماینده یک تفکر شیطانی در طول تاریخ است.

وی افزود: مگر می‌شود به نام امام زمان (عج) یک عالم ربانی را به شهادت رساند؟ شهادت الهام بخش اسلام عزیز است و در زمان آمدن مهدی (عج) هم این خط مستمر است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خطاب به مردم کازرون با بیان اینکه شما خوب می‌دانید روحانیت گنجینه معنوی اسلام است، تصریح کرد: در این سیل اخیر چه کسی باور می‌کرد که این همه طلبه و روحانی مدارس علمیه را در کشور تعطیل و فوج فوج گسیل به استان‌های سیل زده بی هیاهو کمر خدمت به مردم بستند.

وی با بیان اینکه شهید خرسند، در کنار مردم بوده است و نتیجه اخلاص و مردم داری را گرفت، ادامه داد: او در مقابل کنایه ها صبر کرد و خداوند پاداشش را داد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در امور بسیج، اخلاص، صبر، تلاش، تواضع، دلسوزی برای انقلاب و مردم داری را از ویژگی‌های این شهید برشمرد و اظهار کرد: بنده این افتخار را داشتم که به عنوان یک دوست قدیمی با این شهید حشر و نشر داشته باشم.

سردار غیب پرور افزود: دیروز مردم در تشییع این شهید و عالم فرزانه سنگ تمام گذاشتند.

وی گفت: بعد از شهید دانشجو، کازرون دومین امام جمعه شهیدش را تقدیم کرد و اوج این چند روز، پیام مولای ما امام خامنه‌ای است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین بیان کرد: در پیام ولی امر مسلمین هفت نکته راجع به شهید خرسند گفته اند و اول اینکه حضرت آقا به شهادت این شهید شهادت دادند.

وی اضافه کرد: دوم مظلومیت، و ویژگی سوم امام جمعه فعال است.
سردار غیب پرور افزود: آقا شهادت دادند که شهید خرسند چهره‌ای موفق است، یعنی توفیقات همراهش بود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه، ولی امر ما در این پیام فرمودند: خرسند عالمی بزرگوار و پرتلاش است تصریح کرد: حضرت آقا تعارف با کسی ندارند و کلامی را بیان نمی‌کنند، آنجا که می‌فرماید خرسند عالم بزرگوار و پرتلاش، پس چنین است.

سردار غیب پرور افزود: حال این ویژگی‌ها را کنار هم بگذارید ببینید کازرون چه دردانه‌ای را به امام زمان تقدیم کرده است.

وی با بیان اینکه رهبر انقلاب مردم کازرون را مردم مومن و انقلابی خواند و اظهار کرد: این مردم امتحان خود را پس داده اند، از قبل از انقلاب و زمانی که کازرون حکومت نظامی اعلام کردند و در دوران دفاع مقدس که صدها شهید تقدیم کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خطاب به مردم کازرون با اشاره به اینکه به همین دلیل است که دشمن روی کازرون تمرکز کرده است، ادامه داد: شما مردمان بزرگ و قدرشناسی هستید، حواستان باشد به بهانه‌هایی بین شما تفرقه نیندازند.

سردار غیب‎پرور با خطاب قرار دادن مردم کازرون با بیان اینکه وحدت را سکه رایج کنید، افزود: هر کسی حرف از تفرقه می‌زند، خیر شما را نمی‌خواهد و به دنبال مطامع خودش است و می‌خواهد از وجهه شما سرمایه گذاری کند.

میرسلیم: راه توأم با اخلاص، فداکاری، مردم‌داری و آگاهی شهید خرسند الگویی برای همه ماست و از خدا توفیق دنبال کردن این راه را می‌خواهیم.

رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: راه توأم با اخلاص، فداکاری، مردم‌داری و آگاهی شهید خرسند الگویی برای همه ماست و از خدا توفیق دنبال کردن این راه را می‌خواهیم.

سید مصطفی میرسلیم، رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در مراسم یادبود شهید حجت‌الاسلام خرسند با اشاره به اینکه این شهید یک عالم آگاه به زمانه بود و می‌دانست در دنیا چه می‌گذرد و در کشور انقلابی ما چه می‌گذرد، افزود: او دوستان و دشمنان ما را می‌شناخت و یک عالم سیاسی به تمام معنا بود. بعضی معتقدند امروز نیازمند توجه به اروپا هستیم، این اشتباه است و جامعه ما برای موفقیت امروز نیازمند توجه به کارنامه او برای الگو گرفتن است.

وی خاطر نشان کرد: اگر بخواهیم سهم خود را نسبت به این انقلاب و شهدا ایفا کنیم، ما هم باید با فهم و بصیر باشیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: شهید خرسند در مردمداری واقعا کم نظیر بود. درد مردم را می‌شناخت و از میان خود مردم بود. سال گذشته شاهد تماس‌های او بودم. یک تنه برای شهر شما کوشا بود و پیگیر بود تا حق جاری شود و دریغ از مسئولین در آن شرایط. او از میان خود مردم و دلسوز آنها بود و درد مردم را می‌شناخت.

میرسلیم با اشاره به تجربه حضورش در کنار شهید خرسند اظهار کرد: او یکی از این عزیزانی بود که ساده زیستی را هیچ گاه رها نکرد. گرفتار خودش و خواسته هایش نشد. فرق است بین مسئولی که دنبال این است که از مقامی که دارد برای خودش و اطرافیانش چیزی درست کند و کسی که آن جایگاه را برای خدمت به مردم قرار می‌دهد. این شهید با مقامش می‌خواست راهی برای خدمت به مردم درست کند چنین شخصیتی را از دست دادیم.

وی با اشاره به شخصیت دلپذیر، باصفا و انقلابی شهید خرسند، افزود: شهید خرسند یکی از یاران با وفای ما بود که در مردم داری واقعا کم نظیر بود. او دلسوز انقلاب و خدمتگذار بود. در مسئولیت اخیر تمام همتش را گذاشته بود که شهرش را ارتقاء بدهد. شهید خرسند تازه داشت جای خود را باز می‌کرد. او را زود از دست دادیم.

میرسلیم در پایان با تسلیت مجدد به مردم شهیدپرور کازرون، خطاب به شهید گفت: به خود شیخ محمد خرسند تبریک می‌گویم. مبارکت باشد. چه شبی رفتی، واقعاً جایگاه رفیعی پیدا کردی، با انبیا و صدیقین محشور هستی. از خدا بخواهیم که همه ما توفیق دنبال کردن این راه توأم با اخلاص و فداکاری و مدرم‌داری و آگاهی را مرحمت فرماید.

حجت الاسلام روح الله حریزاوی: شهید حجت الاسلام خرسند شهید محراب است

حجت الاسلام روح الله حریزاوی معاون سازمان تبلیغات اسلامی کشور تاکید کرد: روحانیت اجازه نخواهد داد که انحرافات باعث اختلاف و مزاحمت برای مردم شود.

وی یادآور شد: شهید خرسند از گذشته ها به دنبال اتحاد و همدلی بود و همواره در مقابل انحرافات و اختلافات ایستادگی کرد.

حجت الاسلام حریزاوی تاکید کرد: حجت الاسلام خرسند شهید محراب است زیرا در راه مقابله با جهالت، انحراف فکری و دفاع از حقیقت اهل بیت (ع) به شهادت رسید.

مطالب مشابه
دیدگاه ها