نمایش نوار ابزار

یکشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸

امام جمعه کازرون در جلسه طلاب و فضلای کازرونی مقیم قم:


بیانیه گام دوم انقلاب باید به مطالبه عمومی تبدیل شودحجت الاسلام والمسلمین خرسند گفت: بیانیه گام دوم انقلاب باید به مطالبه عمومی تبدیل شود و مردم باید از قوای سه گانه بخواهند که در راستای تحقق این بیانیه گام بردارند.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کازورن به نقل از خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام والمسلمین خرسند در جلسه طلاب و فضلای کازرونی مقیم قم که در ساختمان مجمع طلاب و فضلای فارس برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد ماه شعبان، به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و اظهار داشت: حوزه های علمیه نسبت به این بیانیه نقش کلیدی و اساسی دارد و انتظار می رود همه ما لبیک عملی به این بیانیه داشته باشیم.

وی ابراز داشت: این بیانیه، جامع، کامل و با حکمت و تدبیر و بصیرت لازم است که در آن هم گذشته انقلاب و وضعیت حال و فعلی آن و هم چشم انداز آینده انقلاب ذکر شده است.

امام جمعه کازرون خاطرنشان ساخت: در این بیانیه هم ناکامی ها بیان شده، هم موفقیت ها آمده است و هم دستاوردهایی که ان شاءالله باید در آینده با تلاش به دست بیاوریم.

حجت الاسلام والمسلمین خرسند تصریح کرد: ما نباید اجازه دهیم این بیانیه با گذشت زمان گرد و غبار بی توجهی بر آن بنشیند؛ این بیانیه، منشور گام دوم انقلاب است که امید داریم در این گام شاهد ظهور حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف باشیم.

وی بیان داشت: این بیانیه به دنبال آماده سازی جامعه برای امر ظهور است و بالتبع همه اقشار؛ به ویژه طلاب وظیفه دارند که نسبت به آن توجه داشته باشند.

امام جمعه کازرون اظهار داشت: یکی از بخش های این بیانیه، مسئله علم و پژوهش است که ارتباط بالایی با ما داشته و مقام معظم رهبری تأکید دارند که ما باید در این عرصه به قله ها دست پیدا کرده و از مرزهای کنونی دانش عبور نماییم.

حجت الاسلام والمسلمین خرسند ابراز داشت: جهاد علمی نیازمند به مجاهدت است و با تنبلی، بی حالی، انفعال و بی انگیزگی نمی توان جهاد کرد؛ جهاد علمی نیازمند به مجاهدت است و با تنبلی، بی حالی، انفعال و بی انگیزگی نمی توان جهاد کرد.

وی خاطرنشان ساخت: حوزه معنویت و اخلاق، بخش دیگری از این بیانیه است که در این بخش نیز دارای مشکل بوده و حتی در شهر مقدس قم نیز با این مشکل مواجه هستیم که حتی رهبر معظم انقلاب نیز در دیدار مسئولان دفتر تبلیغات از چهره فرهنگی شهر قم ابراز گلایه نموده اند.

امام جمعه کازرون تصریح کرد: از دیگر مطالبات و محورهای اصلی این بیانیه، حوزه اقتصاد است که در این زمینه نیز با مشکل مواجه هستیم؛ اما مشکل اصلی اقتصادی ما فقط تحریم نیست؛ بلکه سوء مدیریت ها، بی برنامگی ها، فساد، روزمرگی ها و خیانت نیز در این قضیه تأثیر بالاتری از تحریم دارد و تنها راه پیروزی در حوزه اقتصاد، مقاومت است.

حجت الاسلام والمسلمین خرسند بیان داشت: عدالت و مبارزه با فساد، دیگر سرفصل این بیانیه است که راه حل این موضوع بنابر فرموده حضرت آقا این است که زمام اداره بخش های گوناگون کشور به جوانان مؤمن، انقلابی، دانا و کاردان سپرده شود.

وی اظهار داشت: استقلال و آزادی، عزت ملی و روابط خارجی و سبک زندگی از دیگر موضوعات این بیانیه است که باید به این مسائل هم توجه لازم را داشت.

امام جمعه کازرون ابراز داشت: همه ما وظیفه داریم برای تبیین و تشریح بیانیه گام دوم انقلاب از فرصت تبلیغی ماه مبارک رمضان استفاده نماییم.

حجت الاسلام والمسلمین خرسند خاطرنشان ساخت: این بیانیه باید به مطالبه عمومی تبدیل شود و مردم باید از قوای سه گانه بخواهند که در راستای تحقق این بیانیه گام بردارند.

وی در بخش دیگر از سخنان خود تصریح کرد: ما از طرح ها و پیشنهادات طلاب و فضلا برای اجرا در سطح منطقه استقبال کرده و همکاری خواهیم کرد.

امام جمعه کازرون بیان داشت: اولویت اصلی فعالیت امام جمعه، مسائل فرهنگی است و ما از روی ناچاری و درخواست های مردمی در مسائل دیگر ورود می کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین خرسند اظهار داشت: این آمادگی در دفتر امام جمعه کازرون وجود دارد با طلاب و فضلا همکاری داشته و تا حد امکان، طرح ها و پیشنهادات عملی را اجرایی نماید.

همچنین در این جلسه، داریوش دهقان، فرماندار کازرون نیز در این جلسه اظهار داشت: بنده نسبت به جایگاه روحانیت اعتقاد قلبی داشته و یکی از دلائل اصلی عدم انحراف انقلاب، حضور روحانیت بوده است.

وی ابراز داشت: یکی از تفاوت های اصلی انقلاب اسلامی ایران با انقلاب های دیگر، وجود رهبر و مبانی در این انقلاب بوده است؛ مردم می دانستند که برای چه انقلاب می کنند و این نسخه توسط روحانیت به مردم رسیده است.

فرماندار کازرون خاطرنشان ساخت: تئوریسین انقلاب اسلامی ایران، روحانیت بوده و دشمن هم می داند تا زمانی که بین مردم و روحانیت جدایی نباشد، نمی تواند این انقلاب را منحرف سازد.

دهقان تصریح کرد: امروز هجمه های بسیاری بر علیه روحانیت وجود دارد؛ چراکه به دنبال جدایی مردم و روحانیت از یکدیگر هستند.

وی بیان داشت: اشخاصی که لباس مقدس روحانیت بر تن داشته و سایر افراد مسئول در این جامعه باید دست به دست یکدیگر داده تا بتوانیم به وظایف اصلی خود دست پیدا کنیم.

فرماندار کازرون اظهار داشت: تنها راهی که به عدم آسیب انقلاب می انجامد، تربیت کارگزار برای این انقلاب است؛ ایراد به همه ماست که در این زمینه ورود نکرده و کارگزاران مناسب برای مناصب گوناگون تربیت نکرده ایم.

دهقان ابراز داشت: امروز ایران اسلامی در تولید فکر برای حوزه اطلاعات و امنیت سرآمد دنیاست؛ اما در حوزه فرهنگ و اقتصاد، فعالیت های مناسبی انجام نشده است و باید در این عرصه ها ورود کرد.

وی خاطرنشان ساخت: امروز خوشبختانه همگرایی مناسبی میان مسئولین و امام جمعه شهرستان وجود داشته که در این راستا شاهد خروجی های مناسبی بوده ایم.

فرماندار کازرون تصریح کرد: امروز وضعیت اقتصادی مناسبی نداریم؛ اما کارها نخوابیده و با مشکلات فراوان در حال فعالیت هستیم.

دهقان بیان داشت: امروز نیازمند وحدت، همدلی و همکاری در سطح شهرستان هستیم؛ باید نسخه ای که در جنگ اجرا کردیم، امروز پیاده نماییم.

وی اظهار داشت: امروز نیازمند تدوین سند فرهنگی در سطح شهرستان هستیم و از شما طلاب و فضلا خواستاریم که این سند را تدوین نموده تا وظیفه هر مسئول مشخص شده و کارها به پیش برود.

فرماندار کازرون ابراز داشت: در سالی که گذشت بیش از سه میلیارد تومان در حوزه فرهنگی در شهرستان کازرون هزینه کرده ایم.

دهقان خاطرنشان ساخت: در راستای رفع مشکلات، یکشنبه هر هفته، دیدارهای مردمی داشته و کار همه عزیزان پیگیری می شود.

وی تصریح کرد: از سال گذشته تا به امروز بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان در شهرستان هزینه شده و این هزینه ها و فعالیت ها ادامه دارد.

فرماندار کازرون بیان داشت: فعالیت های بسیاری در حوزه آب، گاز، بهداشت، برق، راه و … در منطقه انجام شده که خوشبختانه کارهای خوبی بوده است.

دهقان در پایان اظهار داشت: کازرون دریایی از ظرفیت است که اگر بتوانیم این ظرفیت ها را به اجرا دربیاوریم، کازرون گلستان خواهد شد.

در ابتدای این جلسه نیز حجت الاسلام شریفی، نماینده طلاب و فضلای کازرون نیز خیرمقدم گفت و به بیان برخی از نکات پرداخت.

مطالب مشابه
دیدگاه ها