نمایش نوار ابزار

جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸

خطبه 6 اردیبهشت 98


معماری سنتی کازرون حفظ شودبه گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون، حجت‌الاسلام محمد خرسند در خطبه‌های نماز جمعه امروز این شهر با برشمردن فضیلت‌های دهه آخر شعبان اظهار داشت: از جمله مناسبت‌های دهه آخر ماه شعبان، دهه غبارروبی و تکریم مساجد است.

امام جمعه کازرون با بیان اینکه مساجد مرکز کادرسازی و انسان پروری برای تشکیل تمدن نوین اسلامی است گفت: مسجد مرکز همه خیرات است، همان‌طور که در دوران صدر اسلام و انقلاب اسلامی بوده است.

وی خواستار کمک هیئت امنا، پایگاه‌های بسیج و ائمه جماعات برای آماده سازی و استقبال از ماه رمضان شد و افزود: با برنامه‌ریزی به استقبال ماه رمضان بروید و جلسات شبانه و ادعیه ماه رمضان را در مساجد برپا کنید.

حجت‌الاسلام خرسند به سالروز تشکیل شوراهای اسلامی شهر و روستا اشاره کرد و گفت: شوراهای شهر باید نشان دهند که ظرفیت‌شان بیشتر از دخیل بودن در اقدامات و تصمیمات شهرداری است.

امام جمعه کازرون تاکید کرد: توسعه شهرسازی باید بر اساس الگوهای اسلامی و ایرانی باشد.

وی با بیان اینکه کازرون معماری سنتی خاص خود را دارد گفت: اکنون در کازرون معماری غربی حاکم شده و بسیاری از الگوهای اسلامی و ایرانی فراموش شده است.

امام جمعه کازرون با بیان اینکه از پیشرفت‌های دیگر شهرها باید درس گرفت و استفاده کرد گفت: کسب درآمد اندکی که در حال حاضر در اختیار است، کافی نیست.

وی ادامه داد: شورا و شهردار خدوم هستند اما توقع داریم که راه‌های بیشتری برای بهره‌گیری از تجربیات خوب کارشناسان به‌وجود آمده و درآمدزایی شود.

خطیب جمعه کازرون به هفته کار و کارگر اشاره کرد و گفت: با توجه به نامگذاری امسال، که اقتصاد مقاومتی، شاه بیتش حمایت از تولید ایرانی و کمک به کار و کارگر داخلی است می‌طلبد کار جهادی و بی‌وقفه انجام شود.

حجت‌الاسلام خرسند خواستار توجه به حقوق مصرف کننده و کیفیت کالای ایرانی شد و اظهار داشت: کالا‌ها نباید انحصاری باشد، چنانچه در زمینه خودرو این چنین است.

امام جمعه کازرون خواستار پیگیری برای حل مشکل کارخانه کاشی سرامیک کازرون شد و اظهارداشت: تلاش کنید این مرکز تولیدی راه افتاده تا ۳۰۰ کارگر و خانواده بیکار نشوند.

وی با بیان اینکه غرب چه بخواهد چه نخواهد، نیاز به سپاه دارد تاکید کرد: امنیت بدون سپاه در این منطقه محقق نمی‌شود و آمریکا برای عبور از تنگه هرمز باید از ایران اجازه بگیرد.

حجت‌الاسلام خرسند به اعدام گروهی در عربستان اشاره کرد و با گلایه از دوگانگی غرب در برابر حقوق بشر تصریح کرد: دلارهای نفتی اجازه نمی‌دهد غربی‌ها به اصول دموکراتیک خود هم پایبند باشند.

خطیب جمعه کازرون خواستار ادامه کمک به سیل‌زدگان شد و اظهار داشت: در این زمینه مردم و خیرین و متمکنین از محبت خود دریغ نورزند تا مشکلات سیل زدگان کمتر شود.

مطالب مشابه
دیدگاه ها