نمایش نوار ابزار

دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷


جلسه مشترک فرماندار با ائمه جمعه و بخشداران شهرستان کازرون برگزار شدبه گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون، جلسه مشترک فرماندار با ائمه جمعه و بخشداران شهرستان کازرون صبح دوشنبه ۲۷ اسفند ۹۷ در دفتر فرمانداری این شهر برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام خرسند امام جمعه کازرون ضمن قدردانی از فرماندار به جهت تشکیل جلسه که موجب تقویت اخوت نیز خواهد شد گفت: امیدواریم اینگونه نشست‌ها بطور فصلی حتی در بخش های مختلف نیز برگزار شود.
وی با اشاره به اینکه فرصت مسوولیت گذراست بیان داشت: اختلاف نظر امری طبیعی در خلقت انسان بوده و تفاوت سلیقه های سیاسی امری عادی است. مهم این است که انسان این تفاوت ها را باورداشته و توقع نکند همه مثل او باشند که منجر به دیکتاتوری می‌شود.
امام جمعه کازرون با اشاره به مسائل پیرامون تصویب لوایح چهارگانه اذعان داشت: برچسب زدن دیگران به دلیل تفاوت نظر نامناسب است. برخی گلایه ها بخاطر این است که بدون همفکری، مشورت و صحبت، نظر و رای می‌دهیم. لذا غیابی حکم و نظر ندهیم و با هم صحبت و تعامل فکری داشته باشیم.
حجت الاسلام خرسند با تاکید بر حفظ حرمت جایگاه مسوولیت بیان داشت: حرمت جایگاه ها اعم از امامت جمعه، فرمانداری و ادارات باید حفظ شود. انتقاد و تشویق بجای خود صورت بگیرد و صرفا به بیان نقاط ضعف اکتفا نشود.
وی اظهار داشت: معتقدم اگر ما واقعیات جامعه را بیان کنیم، مردم به نظام امیدوار می‌شوند. باید مسائل را با مردم در میان گذاشت تا اعتماد مردم حفظ شود. همچنین سعی کنیم در محیط شهرستان صمیمیت را بیشتر کرده و به مسوولین کمک کنیم.
امام جمعه کازرون با اشاره به تلاش شبانه روزی فرماندار کازرون و معاونین جهت حل مشکلات مردم شهرستان تصریح کرد: مشکلات کلان کشور که بخشی زاییده تحریم ها و بخشی بخاطر سوءمدیریت هاست، که در شهرستان باید آن را به حداقل برسانیم.
وی با اشاره به احاطه کامل و دقیق مقام معظم رهبری پیرامون مسائل مختلف کشور گفت: ایشان اخیرا تذکراتی پیرامون برخی مسائل فرهنگی قم داده بودند که نشان از احاطه دقیق‌شان راجع به مسائل مختلف دارد.
حجت الاسلام خرسند با اشاره به اینکه دشمن قصد پمپاژ ناامیدی درکشور را دارد تاکید کرد: استقامت موجب موفقیت خواهد شد. مقاومت سخت است اما راهی دیگر نداریم، یا باید تسلیم شویم و یا پایداری کنیم. در تاریخ نیز نمونه آن در زمان مختار وجود داشته که لشکریان وی پس از تسلیم، قتل عام شدند.
امروز نیز اگر تسلیم دشمن شویم، به ما رحم نخواهد کرد.
امام جمعه کازرون گفت: باید از غرب عبور کنیم و به آنها دل نبندیم. همسایگان ما نیز در زمینه اقتصادی کمک می کنند. هرچند در درون کشور منابع فراوانی داریم و نباید نیازی به دیگران داشته باشیم.
وی افزود: باید به مردم امیدواری بدهیم. بطور مثال بعضی مسوولین با بیان برخی سخنان پیرامون مسايل اقتصادی، موجب ناامیدی در جامعه می‌شوند که این نادرست است. خدا با ماست و مسوولین باید به این مورد ایمان داشته باشند.
امام جمعه کازرون ضمن قدردانی از اقدامات فرماندار گفت: سرکشی به مناطق مختلف و بررسی مشکلات و تلاش جهت حل آن از اقدامات خوبی است که موجب دلگرمی و امیدواری مردم می‌شود. وظیفه فرمانداری و بخشداری نیز مدیریت منطقه تحت مسوولیت خود است.

سپس حجت الاسلام بهرامی امام جمعه بالاده با اشاره به توزیع ناعادلانه منابع در بخش جره و بالاده از گذشته، به صدمات وارد شده به این بخش پرداخت.
وی همچنین بر بحث ثبات مدیریت در جهت رفع هرچه بیشتر مشکلات تاکید کرد.

در ادامه حجت الاسلام انصاری امام جمعه قائمیه با توجه به انتخابات سال پیش رو گفت: شرایط شهرستان و همدلی و امید مردم را باید در نظر گرفت. افراد به هربهانه ای به مردم شهرستان آسیب نزنند و گذشته و کم کاری جبران شود.
وی افزود: از ظرفیت نهادهای غیردولتی و خیرین استفاده کنیم تا رونقی در اشتغال شهرستان ایجاد شود.

در ادامه داریوش دهقان فرماندار کازرون بیان داشت: از جایگاه مقدس روحانیت باید دفاع شود. جایگاه ائمه جمعه نیز شاخص است و باید حرمت نگه داشته شود.
وی افزود: تذکرات ائمه جمعه را به عنوان دستورالعمل قرار می‌دهیم. محوریت ائمه جمعه در کارها، موجب موفقیت بیشتر در آن خواهد شد. در دوران حوادث امسال کازرون همدلی و وحدت در بین مردم موجب ایجاد ارامش کازرون شد که محوریت این وحدت با ائمه جمعه شهرستان بود.
دهقان تاکید کرد: باید جزو ۱۱ شهرستان اثر گذار کشور شویم که با تلاش و همدلی این امر محقق خواهد شد.

سپس بخشداران کنارتخته و خشت به بیان نکاتی پیرامون بخش های تحت مسوولیت خود پرداختند.

مطالب مشابه
دیدگاه ها