نمایش نوار ابزار

سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷


جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان برگزار شدبه گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون، جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان با حضور سهرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس روز سه شنبه ۲۱ اسفند ۹۷ در دفتر امام جمعه کازرون برگزار شد.

در این جلسه امام جمعه کازرون به بعضی از مشکلات فرهنگی شهرستان اشاره کرد و گفت: مشکلات فرهنگی نباید تحت الشعاع مشکلات اقتصادی قرار بگیرد.

حجت الاسلام خرسند با اشاره به اینکه با شناخت کامل اعضای شورا از وظایف شورای عالی فرهنگ عمومی شهرستان، مشکلات مرتفع خواهد شد، بیان داشت: مصوبات این شورا لازم الاجرا است که نشان از جایگاه رفیع شورای فرهنگ عمومی دارد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان کازرون ضمن اشاره به آمار خودکشی در شهرستان اظهار کرد: پارسال در کل شهرستان اقداماتی جهت خودکشی صورت گرفته که برخی به مرگ منتج شده است. که متاسفانه امسال این آمار رشد داشته است. آیا ما در قبال این مسائل وظیفه داریم؟ باید دستگاه های فرهنگی نقاط اسیب را شناسایی و ترمیم کنند.

وی با تاکید بر اینکه این جلسات را جدی بگیرید افزود: با وجود مشکلات فرهنگی که وجود دارد، فاصله بین دو جلسه شورای فرهنگ عمومی زیاد بوده است که لازم است با فاصله زمانی کمتر برگزار شود.

امام جمعه کازرون به تلاش برای تغییر سنت های غلط رایج و تشویق مردم برای انجام ارزشهای فرهنگی منطقه اشاره کرده و اذعان داشت: چندین جلسه گفتیم که مجالس ختم و قبرستان های کازرون در شان این شهر نیست و تفاخر امیز است. فرهنگ های غلطی نیز در مجالس ترحیم بوجود آمده و رایج است که لازم به جلوگیری از آن است.

وی ادامه داد: از سال جدید اعضای لازم جهت شرکت در شورای فرهنگ عمومی به طور مرتب حضور داشته باشند و یاداوری برای انجام مصوبات به دستگاهها صورت گرفته و ارزیابی از اقدامات دستگاه ها در طول سال انجام شود.

حجت الاسلام محمد خرسند به سابقه تاریخی و مبارزاتی مردم کازرون اشاره کرد و گفت: ناصر دیوان کازرونی از افراد مبارزی بود که در مقابله با استعمار انگلیس شجاعانه جنگید و مبارزات این مرد با هماهنگی مراجع تقلید آن زمان انجام می شد.

امام جمعه کازرون با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم ایت الله اسدالله ایمانی افزود: ایشان در طول عمربابرکتشان قدم های ارزنده ای در زمینه پیشرفت بهداشتی، فرهنگی وعلمی شهرستان کازرون برداشت.

وی اضافه کرد: با مشورت یک خیابان یا میدان اصلی به نام ایشان انتخاب شود و در آینده نیز مرکزی علمی یا درمانی نیز می توان با نام ایشان معین کرد. همچنین لازم است که بزرگداشت درخور شانی نیز برای ایشان در شهرستان پیش بینی شود. از طرفی آمادگی داریم تا دومین کنگره بین المللی حضرت سلمان فارسی را برگزار کنیم.

امام جمعه کازرون گفت: توقعی داریم که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان توجه ویژه ای به شهرستان کازرون با توجه به ظرفیت این شهر داشته باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: با تمام توان و به جد از انجمن های فرهنگی و هنری شهرستان کازرون حمایت می کنم و گام های بزرگی برای اجرای برنامه های فاخر در سطح منطقه ای و ملی برای این شهرستان برخواهیم داشت.

صابر سهرابی افزود: معرفی کازرون به عنوان پایتخت کتاب ایران، برگزاری دومین کنگره بین المللی سلمان فارسی در کازرون و برگزاری روز کازرون در نمایشگاه بین اللملی کتاب شیراز که مهر و یا آبان ۹۸ در شیراز برگزار می شود از جمله این برنامه ها ست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: برگزاری جشنواره روستایی و عشایری با عنوان دوستدار کتاب و کتاب خوانی در بخش های شهرستان کازرون با هدف ایجاد روحیه نشاط از جمله برنامه های پیش بینی شده در سال جدید برای این شهرستان است.

سهرابی با اشاره به جایگاه شورای فرهنگ عمومی شهرستان گفت: باید این جلسات مرتب برگزارشود تا به جایگاه اصلی برسیم و مصوبات شورای فرهنگ عمومی باید اجرا شود.

وی برای برگزاری دومین کنگره بین المللی سلمان فارسی و مراسم تجلیل از مقام آیت الله ایمانی امام جمعه فقید شیراز که اهل کازرون بود اعلام آمادگی کرد.

در پایان دستورات برای جلسه آینده مقرر شد:

ارتقا جایگاه شورای فرهنگ عمومی و زمانبندی تشکیل جلسات

کنگره بین المللی حضرت سلمان

سرفصل های ابلاغی شورای فرهنگ عمومی کشور

بحث خودکشی

گزارش شهرداری از شرایط قبرستان

نامگذاری خیابان یا مکانی به نام ایت الله ایمانی

مطالب مشابه
دیدگاه ها