نمایش نوار ابزار

جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷

خطبه ۳ اسفند ۹۷


تداوم گرانی‌ها سوال برانگیز است/ بیانیه مهم رهبر انقلاب، فصل‌الخطابی برای مردم و مسوولینبه گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون، حجت‌الاسلام محمد خرسند در نماز جمعه امروز این شهر با اشاره به میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار داشت: این روز به عنوان تجلیل و تکریم از مقام مادر نامگذاری شده که با تبریک این روز از مردم برای شرکت در جشن‌های تدارک دیده شده دعوت می‌کنم.

امام جمعه کازرون با تسلیت رحلت فقیه عالیقدر و عالم مجاهد، حضرت آیت الله مومن از اعضای موثر شورای نگهبان وی را شخصیتی ساده‌زیست، متواضع و موثر دانست که به‌جز برای عده معدودی، قدر علمی وی آنچنان که شایسته مقامشان بود، شناخته نشد.

وی بیانیه مقام معظم رهبری در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را یک بیانیه تاریخ‌ساز و راهبردی در آغاز گام دوم انقلاب اسلامی عنوان و تاکید کرد: سعی کنید این بیانیه را بارها با دقت بخوانید؛ مراکز علمی، تحقیقاتی، حوزوی و دانشگاهی نیز این بیانیه را به بحث بگذارند و به طور مفصل روی آن کار کنند. چرا که این بیانیه از طرف یک رهبر معنوی، نورانی، عارف و شخصیتی که دارای تجربه مدیریت اجرایی و الهی، انسانی حکیم و پدری مهربان نسبت به سرنوشت امت و کشور است.

خطیب جمعه کازرون با بیان اینکه در این بیانیه از مواردی همچون امید واقع بینانه، انصاف، صلابت، استواری، دشمن‌شناسی، دردشناختن و درمان دانستن سخن به میان آمده، هدف این بیانیه را ضمن داشتن نگاه واقع‌بینانه به نقاط قوت و ضعف نظام اسلامی، امید و خوش بینی به آینده دانست.

حجت‌الاسلام خرسند ادامه داد: بحث آینده در این بیانیه، آینده‌ای است که ملت ایران یک تمدن و جامعه نمونه اسلامی را می‌خواهد بسازد که آن جامعه مقدمه‌ای برای ظهور منجی عالم بشریت باشد.

وی گفت: نباید گرفتاری‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی باعث فراموشی از هدف انقلاب شود چراکه ما برای زمینه‌سازی ظهور انقلاب کردیم.

حجت‌الاسلام خرسند افزود: کدام رهبر و جامعه شایستگی این مقدمه‌چینی برای ظهور را دارد. در این کره خاکی آیا رهبری شایسته‌تر از مقام معظم رهبری و ملتی شایسته‌تر از ملت ایران که در این راه صدها هزار شهید داده است، سراغ دارید. پس بیایید که این بیانیه را سرلوحه کار خود قرار داده و مسوولین نیز به‌طور ویژه به‌ آن دقت کنند که فصل‌الخطاب است.

امام جمعه کازرون بحث گرانی‌های اخیر را سوال برانگیز و مبهم دانست و گفت: مسئله خاصی اتفاق نیفتاده اما مجددا دیدیم که بازار خودرو، مواد غذایی و دیگر موارد زمینه سودجویی افرادی بی‌رحم را مهیا کرده گویا برخی می‌خواهند به جهت حضور باشکوه مردم در روز ۲۲ بهمن، انتقام بگیرند.

حجت‌الاسلام خرسند با تذکر پیرامون مسئله نفوذ به مسوولان هشدار داد و افزود: برخی تصمیمات حساب و کتاب ندارد و کارشناسی نشده؛ این خسارت‌ها را چه کسی می خواهد جبران کند؟ جو دلاری که کمی آرام شده بود، مجدد ملتهب و میزان آن بالا رفته و خودرو نیز افزایش پیدا می‌کند. این گرانی‌ها با مجوز چه کسی است؟ پس این وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های نظارتی عریض و طویل چکار می‌کنند.

وی با بیان اینکه صنعت خودرو به دو سه شرکت طماع سپرده شده که با اقتصاد کشور بازی می‌کنند تاکید کرد: بازاری که در آن رقابت نیست و در انحصار است، عرضه و تقاضا و سیاستگذاری نیز دست خودشان است.

خطیب جمعه کازرون تاکید کرد: مجلس باید به وظایفش عمل کند. رییس محترم مجلس گفته‌اند که کمیسیون صنعت پیگیری می کند، آیا پس از گرانی، مبالغ مازاد به مردم برمی‌گردد؟ بازاریان می‌گویند شرکت‌ها تا ۳۰ درصد اجناس را گران کرده‌اند، این در صورتی است که مسئله خاصی اتفاق نیفتاده که اینچنین اجناس گران شده‌اند.

امام جمعه کازرون گفت: در این مقطعی که مردم پس از راهپیمایی و حضور پرشور و بابصیرت از آن شکوه مثال‌زدنی خوشحال بودند و بیانیه مقام معظم رهبری نیز روح امید را در جامعه دمید، می‌بینید بلافاصله اجناس گران می‌شود که خود جای سوال دارد.

حجت‌الاسلام خرسند ادامه داد: مسوولان بانک مرکزی می‌گویند اگر بخواهیم دلار را به ۵ هزار تومان می‌رسانیم اما نمی‌خواهیم چون مصلحت کشور نیست. مصلحت میزان کاهش دلار را اقتصاددانان باید بسنجند اما آیا مصلحت است که روزانه دو سه هزار تومان به دلار افزوده شود؟ آیا این دست بردن در جیب مردم نیست؟

وی گفت: این را به صراحت می‌گوییم که این اقدامات منکر است و منکر فقط بی‌حجابی و بی‌نمازی نیست بلکه اینها عقوبتش بیشتر از بی‌نمازی و بی‌حجابی است. امیدواریم گوش شنوایی برای این مسائل باشد.

مطالب مشابه
دیدگاه ها