نمایش نوار ابزار

چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷


دوره بصیرت خانواده و کارکنان نزاجا در پادگان ۰۷ ارتش کازرون برگزار شدبه گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون، دوره ۲۸۲ بصیرت خانواده وکارکنان نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و چهارمین دوره بصیرت خانواده و کارکنان مرکز آموزش ۰۷ شهید ترابی نزاجا در این مرکز برگزار شد.

این دوره با موضوعاتی از جمله تربیت خانواده، روابط همسران، طب اسلامی، مهدویت و ولایت، روابط و مسائل فرزندان و مباحث اخلاقی با حضور کارکنان و خانواده های ایشان روز چهارشنبه (۳ بهمن ماه ۹۷) به پایان رسید.

در روز پایانی حجت الاسلام خرسند امام جمعه کازرون با محوریت مباحث اخلاقی به سخنرانی پرداخته و ضمن قدردانی از برگزاری این دوره و تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه گفت: خداوند پیامبر (ص) و اهل بیتش را اسوه نمونه قرار داده است که اگر بر این اساس خودسازی کنیم، مشکلاتمان کمتر می‌شود.

وی ادامه داد: بیمار اگر طبق نسخه پزشک متخصص عمل کند، درمانش زودتر و بهتر به نتیجه می‌رسد تا اینکه به حرف و تجویز افراد غیر توجه و عمل کند. در مسائل مختلف فرهنگی، سیاسی و مذهبی نیز نسخه داریم.

امام جمعه کازرون بیان داشت: در بحث خانواده نیز ما الگو داریم که خانواده امیرالمونین (ع) شامل مادر و پدر و دو پسر و دو دختر است که هم از نظر چرخه خانوادگی و نسبت کامل است و هم از لحاظ فرهنگی و اخلاقی الگو و نمونه می باشد.

وی افزود: در صورتی که در فرهنگ غرب تاکید بر داشتن فرزند کمتر است که مشکلات و عوارض مختلفی از جمله صله رحم را به دنبال دارد. در زندگی و فرهنگ شرقی، محبت و صمیمیت بیشتری نسبت به زندگی ماشینی غربی دارد. اما در اسلام می فرماید تا چهل خانه همسایه شما هستند و باید از حال یکدیگر با خبر باشید.

حجت السلام خرسند اظهار داشت: یکی از کارهایی که در این جلسات باید انجام دهیم، افزایش محبت و صمیمیت بین اعضای خانواده است که اساس آن به زن و شوهر برمی‌گردد.

وی در رابطه با انتخاب همسر تصریح کرد: انتخاب همسر باید براساس معیارهای صحیح و محکم باشد نه معیارهایی همچون زیبایی و ثروت باشد. قرآن در سوره نور می فرماید که زوجی را از خودتان آفریدیم و ازدواج باید موجب آرامش در زندگی شود. زندگیمان را بر اساس معیار اهل بیت بسازیم و نسبت به یکدیگر بمباران محبت داشته باشیم و این علاقه را بیان کنیم.

امام جمعه کازرون با انتقاد از برخی عناوین روشنفکرانه همچون تساوی زن و مرد در همه مسائل گفت: به بهانه تساوی زن و مرد، انجام دادن کارها و رفتارهای یکسان حرف نابجایی است. چرا که زن موجودی عاطفی است و از لحاظ جسمی با مرد تفاوتهایی دارد که این عین عدالت است وگرنه مردهم باید کارهای مخصوص بانوان انجام دهد. مهمترین وظیفه زن از نظر اسلام، تربیت فرزند و همسرداری است.

وی با توصیه به ابراز علاقه و محبت فراوان و علنی همسران نسبت به یکدیگر اذعان داشت: مهمترین توصیه بنده بمباران محبت است. شیطان نیز بمباران میکند اما بمباران همسران باید بیشتر باشد. بهانه ها و امکانات مادی زندگی را گرم نمی کند. خانم ها باید موقعیت همسر را درک کنند. چرا که توقعات بیجا موجب مشکلات عاطفی و یا تخلفات مالی مرد می‌شود. امام صادق (ع) نیز می فرمایند که اگر مردی به همسرش بگوید من تو را دوست دارم، این زن تا آخرین لحظه زندگی، این جمله را فراموش نمی‌کند. از تعارفات دست برداریم و همسران نسبت به یکدیگر اظهار محبت بکنند.

مطالب مشابه
دیدگاه ها