نمایش نوار ابزار

شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷

خطبه 23 آذر 97


مسوولین و مردم هوشیار باشند که دشمن از فریب و نقشه‌کشیدن دست برنخواهد داشت/مطالبات شهرستان در زمینه‌هایی همچون عمرانی، درمانی و راه‌های ارتباطی درحال پیگیری استبه گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون، حجت الاسلام محمد خرسند امام جمعه این شهر در خطبه نمازجمعه امروز (۲۳ آذر ۹۷) با تبریک به مناسبت ولادت امام حسن عسکری (ع) و همچنین تسلیت به مناسبت وفات کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) در هفته جاری، بر اهمیت وحدت حوزه و دانشگاه تاکید کرد: ۲۷ آذر ماه روز وحدت حوزه و دانشگاه است. این دو نهاد علمی و مقدس اگر با هم وحدت داشته باشند و اشتراکاتشان را تقویت نمایند، دستاوردهای زیادی به ارمغان خواهد آورد.
وی ادامه داد: دستاوردهایی همچون جنبش نرم افزاری، تولید علوم بومی، ارائه الگوی اسلامی و ایرانی، دستیابی به علومی اسلامی و همچنین اسلامی شدن دانشگاهها و روزآمدسازی حوزه‌های علمیه از برکات این وحدت است. که امیدواریم نخبگان این دو مجموعه ضرورت این موضوع را بیشتر از گذشته تشخیص داده و قدمهای موثری را بردارند.

امام جمعه کازرون با اشاره به تاکیدات موجود در سخنان اخیر مقام معظم رهبری بر دعوت به حفظ هوشیاری مسوولین و مردم در برابر دشمن گفت: علت تاکید ایشان این است که امریکا دشمنی خبیث و حیله‌گر است و ممکن است قصد فریب ما را داشته باشد تا در باقیمانده سال ۹۷ جنجال کند اما برای سال ۹۸ نقشه بکشد.
وی اضافه کرد: دشمنان از سال گذشته اعلام کردند که سال ۹۷ سال سختی برای جمهوری اسلامی است و اجازه برگزاری جشن در چهلمین سالگرد انقلاب در ایران را نمی دهیم. اما به مدد الهی و کوری چشم دشمنان، راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال باشکوهتر از هر سال برگزار خواهد شد.

خطیب جمعه کازرون با بیان اینکه همه باید برای تقویت اقتصاد و تولید ملی مضاعف تلاش کنند تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که مسوولان هم مراقب باشند فریب ظاهرسازی و زبان‌بازی دشمن را نخورند تا اینکه دشمن خبیثی که از در بیرون شده از پنجره وارد شود.
حجت الاسلام خرسند با اشاره به اینکه آمریکا ماهیتش مشخص است اما می‌بینیم که گاهی برخی مسوولین فریب ژست دیپلماتیک آن‌ها را می خورند گفت: اخیرا دیدیم که فرانسه و انگلیس با طرح ادعای آزمایش موشکی توسط ایران، گفتند که جمهوری اسلامی حق آزمایش موشک را ندارد و با فشار آمریکا درصدد تصویب قطعنامه علیه ایران بودند.
وی افزود: شما اگر می‌توانید مشکلات خودتان را حل کنید. اگر دم از حقوق بشر می زنید، در خیابان‌های پاریس نباید اینطور لشکرکشی کنید و مردم را به جرم نارضایتی از شرایط اقتصادی سرکوب کنید. این درحالی‌است که آنها ما را محکوم می کنند.
وی یادآور شد: رییس جمهور فرانسه پارسال به رییس جمهور ما پیغام داد که خشونت بکار نبرید و با مردم مدارا کنید. اینجا جا دارد رییس جمهور ما هم به رییس جمهور آنها زنگ بزند و بگوید خشونت بکار نبرید. اینطور نیست که در غرب هرجور بخواهند با مردم برخورد کنند و خودشان را مدافع حقوق بشر بدانند، اما در دنیا جمهوری اسلامی را به واسطه نقض آن محکوم کنند. اگر یک صدم اتفاقات فرانسه در ایران اتفاق می افتاد می‌دیدیم که رسانه‌های معاند چه غوغایی به‌پا می‌کردند.
امام جمعه کازرون با بیان اینکه فریب دشمنان غربی را نخوریم خاطرنشان کرد: فرانسه در سال ۶۱ در اوج جنگ ۶۰ فروند هواپیمای پیشرفته را به صدام داد تا بتواند مجموعه‌های مختلف اقتصادی ما را بمباران کند. حال این فرانسه دلسوز ما هست؟ لذا مقام معظم رهبری فرمودند که فریب این ظاهر سازی و زبان‌بازی دشمن را نخورید.
وی اظهار کرد: امروز هم در بحث یمن نشانه‌های شکست اعتلاف امریکایی، اروپایی و سعودی دارد نمایان می‌شود و دشمن مجبور به تن دادن به مذاکرات یمنی یمنی و دادن امتیازات شده است که اینها نشانه مقاومت است.
خطیب جمعه کازرون با بیان اینکه امروز بدترین اتفاقات در یمن اتفاق می‌افتد و سپس همین غربی‌ها در ارژانتین از ولیعهد جانی سعودی استقبال می کنند تصریح کرد: روزنامه نگاری که جیره‌خوار سعودی بود اما بخاطر انتقاد از آنان، با اره برقی او را قطعه قطعه و با اسید ذوب می کنند و در حال انجام جنایت تلفنی به ولیعهد سعودی تبریک می گویند.
وی افزود: حال شما غربی‌ها حاضر نیستید جنایتکار اینچنینی را محکوم کنید و دم از حقوق بشر می زنید؟ شما حقوق بشر می‌شناسید و یا اصلا شما بشرید؟ آنوقت ما به وعده های پوچ این اروپاییها دلخوش کنیم؟ مشکلات ما در داخل حل می شود. هیچ امیدی به آنها نداشته باشیم که انها دردسر درست کرده و خواهند کرد.

حجت الاسلام خرسند با اشاره به قطبیت شهرستان کازرون در زمینه کشاورزی گفت: با توجه به سخنان پیش از خطبه مسوولین بیمه عشایر و روستاییان شهرستان، بیمه مناسبی برای کشاورزان وجود دارد که طی آن کشاورزان سالانه با پرداخت مبلغ ۲۴۰ هزارتومان و به صورت اقساطی، می توانند یکسال خودشان را بیمه بکنند. این فرصت خوبی است که در مقابل مشکلات احتمالی خیال کشاورزان راحتتر باشد.

خطیب جمعه کازرون در ادامه با اشاره به سفر رییس کمیته امداد کشور به کازرون و قدردانی از پیگیری سریع وی بیان داشت: این سفر بعد از ملاقات بنده و فرماندار محترم با ایشان بود که در آن مشکلات خانواده‌های تحت پوشش و نیازمندان خارج از تحت پوشش بیان شد. مهندس فتاح هم انصافا با سعه صدر شنیدند و به سرعت پیگیری کرده و در فاصله کمتر از ۱۰ روز هم به کازرون آمدند. اینگونه اقدام باید نمونه ای برای دیگر مسوولین باشد تا وقتی مشکلات به آنها گفته می‌شود پیگیری شده و سرعت عمل به خرج دهند.
وی افزود: نباید مسوولی در پی‌نوشت نامه‌ای دستور دهد و در روال اداری فراموش شود، که عمدتا دستورات مقامات اینگونه است. اما مهندس فتاح خودش و معاونین‌شان در فاصله یک هفته مسایل شهرستان کازرون را دنبال کرده و پیغام دادند که شخصا به کازرون می آیند.
حجت الاسلام خرسند با اشاره به اعتبارات تخصیص داده شده توسط کمیته امداد کشور برای شهرستان کازرون در دیدار اخیر گفت: در بحث وام های خوداشتغالی رقم قابل توجه و حتی بیش از تقاضای ما اختصاص دادند. میزان تسهیلات در زمینه قرض الحسنه، مسکن و جهیزیه برای نیازمندان تحت پوشش و خارج از آن به گونه‌ای اختصاص یافته که تقاضامندان در نوبت نمانند.
وی افزود: نکته جالب این تخصیصات این است که قبل از آمدن رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور به کازرون، اعتبارات به کمیته امداد و بانک های مورد نظر کازرون واریز شد. که الگوی خوبی از مدیریت اسلامی، انقلابی و مردمی است و امیدواریم مقداری از مشکلات مردم حل شود.

خطیب جمعه کازرون با اشاره به پیگیری‌های مختلف در زمینه راه‌های مواصلاتی، امنیت و عمران در شهرستان کازرون اذعان داشت: جلسات و پیگیری های دیگری با وزیر راه و شهرسازی در رابطه با جاده های مواصلاتی شهرستان، تونل‌های محرم و دیکانک و جاده‌های روستایی انجام شده که وزیر محترم دستورات خوبی دادند اما امیدوارم در زیرمجموعه، دستورات در ترافیک نماند. که از فرماندار محترم هم که جدیت خوبی در پیگیری مسائل دارند می‌خواهیم تا پیگیری کنند و ما نیز در خدمتشان هستیم.
وی افزود: با جانشین فرمانده کل نیروی انتظامی نیز جلساتی برپا شد و قرار شد به زودی به شهرستان بیایند.
امام جمعه کازرون گفت: از طریق ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) نیز پیگیری‌های خوبی شده که البته جزییات تا وقتی که عملی نشود برای عدم ایجاد توقع بیان نمی‌شود اما به وقتش اعلام خواهد شد. برای این اقدامات در زمینه مسائل درمانی و تجهیزات بیمارستانهای ولیعصر (عج) و امام علی (ع)، آبرسانی به روستاها، مسایل فرهنگی و ساخت خانه عالم در روستاهای بزرگ، اعتبارات خوبی تخصیص داده شده و با شروع فعالیت عرض می‌کنم. که امیدواریم این خدمات‌رسانی ادامه پیدا کند و گوشه‌ای از مشکلات شهرستان حل شود.

دیدگاه ها