نمایش نوار ابزار

پنج شنبه ۸ آذر ۱۳۹۷

در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان مطرح شد:


دهه‌های کازرون و فجر با شکوه هرچه تمام‌تر برگزار خواهد شدبه گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون، جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان با محوریت بزرگداشت مناسبت‌های مهم دهه کازرون و همچنین مراسمات دهه فجر و جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی در دفتر امام جمعه کازرون برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام خرسند امام جمعه کازرون با تاکید بر لزوم حضور و همکاری همه مردم و دستگاه‌ها در برگزاری برنامه‌های دهه فجر بیان داشت: ضمن رعایت احترام در ایام فاطمیه، با توجه به چهل سالگی انقلاب اسلامی، برگزاری جشن انقلاب امسال نسبت به گذشته مهمتر می‌باشد.

وی افزود: همچنین با توجه به حوادث ناگوار امسال در کازرون، ضرورت دارد تا نسبت به سال‌های قبل همت بیشتری در برگزاری هرچه باشکوه این مراسمات وجود داشته باشد.

در ادامه داریوش دهقان فرماندار کازرون، تشکیل کمیته های زیرمجموعه جهت برگزاری هرچه بهتر مراسمات در دهه فجر را لازم دانست و اذعان داشت: در دهه مبارک فجر امسال مدیران همه دستگاه‌ها حضور و فعالیت ویژه‌ای خواهند داشت.

امام جمعه کازرون در ادامه با اشاره به مناسبت‌های مرتبط با کازرون در دی‌ماه گفت: از آخر آذر تا ۹ دی‌ماه چند مناسبت مهم منتسب به کازرون داریم که از آن جمله ۳۰ آذرماه سالگرد مبارزه کازرونی ها با انگلیسی ها به فرماندهی ناصر دیوان کازرونی است.

وی با اشاره به نامگذاری روز ۴ دی‌ماه با عنوان روز کازرون گفت: سالروز عملیات کربلای ۴ و ۵ از دیگر مناسبت‌های این دهه هست که در آن‌ها حدود ۱۶۰ نفر از رزمندگان کازرونی بویژه در گردان فجر به شهادت رسیدند.

وی از اقدامات مهم دهه کازرون را برگزاری یادواره شهدای شهرستان به طور سالیانه عنوان کرد و افزود: یادواره امسال ۱۳۰۰ شهید شهرستان کازرون نیز روز پنجشنبه ۶ دیماه و با سخنرانی یکی از مقامات عالی رتبه کشور برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام خرسند برگزاری بزرگداشت ناصر دیوان کازرونی مبارز دینی و ملی را از دیگر مراسمات در نظر گرفته شده برای دهه کازرون دانست و اذعان کرد: ناصر دیوان از مبارزانی بود که با مجوز و فتوای شرعی مرجعیت علیه انگلیسی ها مبارزه کرد. که نشان می‌دهد وی یک مبارز دینی در کنار مبارز ملی بوده است. به همین مناسبت بزرگداشتی در تجلیل از مبارزان کازرونی علیه استعمارگران برپا خواهد شد.

وی با اشاره به اولین سال رحلت ایت الله ایمانی برگزاری مراسم تقدیر و بیان خدمات ایشان را لازم دانست و اظهار کرد: آیت الله ایمانی خدمات زیادی در حوزه های مختلف برای شهرستان داشتند که از آن جمله می‌توان راه‌اندازی دو دانشگاه آزاد اسلامی و سلمان فارسی، جاده کازرون به شیراز، بیمارستان ولیعصر، حوزه علمیه، یک دهه بزرگداشت علامه طباطبایی و دیگر اقدامات را برشمرد که ضمن برگزاری مراسم بزرگداشت، نامگذاری میدان یا خیابانی به نام این عالم خدوم بخشی از تجلیل و قدردانی از ایت‌الله ایمانی می‌تواند باشد.

سپس سرهنگ افشاریان فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کازرون با اشاره به اینکه در زمان برگزاری یادواره شهدای سال گذشته شاهد تعامل کامل مدیران و نهادها بودیم، گفت: درمورد مراسمات دهه فجر لازم است تا کمیته‌هایی تشکیل شود.

وی افزود: در دهه کازرون و دهه فجر با توجه به ظرفیت هنری خوبی که داریم، باید نشان داد که کازرون از لحاظ انقلابی و فرهنگی شاخص است.

در ادامه سرهنگ عبادی نژاد فرمانده انتظامی شهرستان کازرون در رابطه با برپایی کنسرت‌ها و  جُنگ‌های شادی گفت: شخص برگزار کننده باید پس از کسب مجوز از استان، برنامه خود را ارائه داده تا در کمیته فرهنگی بررسی شود، سپس از اداره فرهنگ و ارشاد کازرون اقدام به کسب مجوز نماید.

مطالب مشابه
دیدگاه ها