نمایش نوار ابزار

دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷


دیدار رئیس حوزه هنری استان فارس با امام جمعه کازرونبه گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون، رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی فارسی با امام جمعه کازرون دیدار کرد.

در این دیدار که به مناسبت هفته بسیج  و با هدف برنامه ریزی برگزاری یادمان شهید علی بازیار و تنی چند از شهدای شهرستان برگزار شد، حجت الاسلام خرسند امام جمعه کازرون اظهار داشت: وظیفه همه دستگاه های فرهنگی نشر فرهنگ شهادت است.

وی افزود: بحمدالله حوزه هنری در این زمینه در کشور فعالیت های ارزنده ای انجام داده است و کتب و آثار منتشر شده ای که با استقبال مخاطبین روبه رو شده نشان دهنده اهمیت این فعالیت است با این همه توقع ما در استان بیش از این هاست.

امام جمعه کازرون اظهار داشت: سابقه انقلابی و مبارزاتی مردم شریف کازرون و نقش ارزنده این مردم در نهضت حضرت امام خمینی ره و انقلاب شکوهمند اسلامی سبب میشود توقع داشته باشیم حوزه هنری و سایر دستگاه های فرهنگی حضور پررنگ تری درشهرستان کازرون داشته باشند.

وی با تقدیر از اختصاص کتابی به یکی از شهدای شهرستان گفت: شهید علی بازیار و شهدای دیگری که قرار است در این مراسم مورد تقدیر قرار گیرند همگی شان ومنزلت والایی دارند اما کازرون دیاری است که بی شمار ستاره فروزان در آسمان ایثار و شهادت  دارد.

محمد کرم اللهی رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس نیز در این دیدار
اظهار داشت: کازرون دیار سبز فارس کبیر با مردمانی سرخ اندیش و سپید احساس مفتخر
است که در تاریخ دیرپای خویش همواره در سنگر اسلام و شیعه حضوری پر رنگ داشته است.

وی افزود: باور راستین مردم این دیار را ارج می نهم که معتقدند سلمان فارسیاز این خطه بالیده و در مکتب ولایت امیرالمومنین امام علی علیه السلام به اهل بیت آفتاب گره خورده تا سلمان محمدی باشد و نشانی از حق جویی و حق خواهی و حق طلبی وحکمت شجاعانه مردمان پارس.

 رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس در دامه اظهار داشت: واحد
مطالعات فرهنگ و ادبیات پایداری حوزه هنری فارس به واسطه ی وظایف خویش پرداختن به
شهدا و تاریخ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در استان را در دستور کار خویش قرار داده
است.

وی افزود: در این میان کازرون به سبب سابقه انقلابی این دیار و مردمانمبارز و شجاع آن که در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس پایمردی و دلاوری فراوانی از خودنشان دادند به عنوان یکی از مراکز مهم مدنظر ما بوده و در این راه وجود پژوهشگران و تلاشگران درون شهرستان نیز سبب جدی تر شدن کار در این خطه شده است.

کرم اللهی تصریح کرد: یادواره شهید علی بازیار و شش تن از شهدای والامقام شهرستان کازرون برای ما نه یک برنامه فرهنگی بلکه یک حرکت هنری است چرا که در این برنامه قرار است کتاب خاطرات شهید رونمایی و برنامه های هنری چون نمایش شب خاطره و… نیز  اجرا شود.

وحید فرجی قائم مقام و معاون فرهنگی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس
نیز اظهار داشت: حوزه هنری نقش ارزنده ای در انتقال پیام حقیقی ایثار و شهادت
داشته است و آثار هنری ارزنده ای که در این سال ها تولید شده گواه این امر است.

وی افزود: امیدواریم انتشار این کتاب و برگزاری این برنامه بتواند اندکی
از دین بزرگی که شهدا به گردن ما دارند را ادا کند و به سهم خویش نقشی هرچند کوچک
در بیان حقیقت بزرگ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به نسل آینده ساز داشته باشیم.  

قائم مقام و معاون فرهنگی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس گفت: حضورشخصیتی فرهنگی و انقلابی در مقام امام جمعه شهرستان کازرون نشان دهنده آن است که این شهرستان توانمندی فرهنگی والایی دارد و باید در معادلات فرهنگی نقش ارزنده تری ایفا کند.

فرجی در پایان اظهار داشت: علاوه بر این مراسم و شهرستان کازرون برنامه های مشابهی برای شهرستان های دیگر نیز در نظر گرفته ایم که ان شاءالله به زودی اجرا خواهد شد و امیدواریم حوزه هنری بتواند بازتاب دهنده واقعیت های درخشان پایداری و ایثارگری مردم فارس باشد.

مطالب مشابه
دیدگاه ها