نمایش نوار ابزار

چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷


دیدار حافظان قرآن بیت الاحزان قائمیه با امام جمعه کازرونبه گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون، جمعی از حافظان قرآن بیت الاحزان قائمیه با حجت الاسلام خرسند امام جمعه کازرون دیدار کردند.

در این دیدار حجت الاسلام احمدخسروی مدیر بیت الاحزان قائمیه با اشاره به اینکه پس از ۱۰ سال فعالیت قران در کوهمره و قایمیه، شاهد ده ها حافظ کل و چندین حافظ جزء هستیم، اظهار کرد: درحال حاضر بیت الحزان در شهرهای قائمیه و نودان، روستاهای ملای انبار، جهاداباد، انارستان فعالیت قرانی می‌کند.

وی افزود: در رده خواهران کار حفظ با پیوستگی و انسجام بهتری دنبال می شود. همچنین پایگاههای خواهر و برادر را به انجام فعالیت قرانی اختصاص داده ایم.

در ادامه سروان پاسدار ابراهیم صادق زاده فرمانده حوزه مقاوت بخش چنارشاهیجان به بیان برخی نکات و مسائل فرهنگی در بخش چنارشاهیجان پرداخت و تاکید که کرد که در این زمینه ها نیاز به توجه ویژه وجود دارد.

سپس حجت الاسلام خرسند امام جمعه کازرون با بیان اینکه به همت شما عزیزان بیت الحزان در کوهمره و چنارشاهیجان مشغول به فعالیت که به یکی از فعالترین موسسات قرانی در سطح شهرستان و حتی استان تبدیل شده است.

امام جمعه کازرون با تاکید بر اینکه اولویت اول قائمیه مسائل فرهنگی است تصریح کرد: توسعه فقط مختص مسائل جغرافیایی نیست. اگر کار فرهنگی نشود، شرایط با تغییر تابلو در زمینه توسعه جغرافیایی بدتر می شود چرا که با گسترش محیط، امکان بروز مشکلات بیشتر است. مخصوصا اینکه قائمیه با استقرار در تقاطع و حضور فرهنگ های مختلف، منجر به بروز مسائل فرهنگی خواهد بود.

وی افزود: بر همین اساس و با توجه به اولویت محوریت فرهنگی، حوزه علمیه تاسیس شد. که در آینده به توسعه فرهنگی کمک شایانی خواهد کرد. که مهمترین تبلیغ، تبلیغ رودرو است. امروز کار فرهنگی در مناطقی مثل قائمیه، یک مجاهدت است. اطلاع دارید که در کشور آن حمایتی که باید از اینگونه کارهای فرهنگی، قرانی و مذهبی نمی شود. باید در این مسیر استقامت کرد و با سختی ها مبارزه کرد.

حجت الاسلام خرسند بیان داشت: ما به آن صورتی که خودمان نیز مایل هستیم حمایت نکردیم، چرا که امکاناتی که باید در اختیار ما نیست. البته تفاوتی برای ما ندارد در هرکدام از بخشهای شهرستان فعالیت قرانی صورت بگیرد، حمایت می کنیم. هرچند خود مردم و خیرین باید در این زمینه تشویق شده و ورود پیدا کنند. این اقدامات ثوابش کمتر از ساخت مسجد و حسینیه نیست. چرا که بیش از ساخت مسجد، باید بفکر تربیت نمازخوان باشیم.

وی تاثیرگذاری خواهران در خانواده را بیشتر دانست و اظهار کرد: ازین بابت که تعداد حفاظ برادر کمتر است، نباید ناراحت باشیم. در عین حال از برادران غفلت نشود و در اولویت قرار دهید. چند مربی خوب پرورش دهید و با امور تربیتی ارتباط نزدیک برقرار شود. برای تربیت حافظ قران به سراغ انها بروید و جذب کنید. انشاله که در این مسیر ثابت قدم باشید و با انگیزه بیشتر بمانید و کار بکنید و قطعا خداوند رزق و روزی شما را فراهم خواهد کرد.

مطالب مشابه
دیدگاه ها