نمایش نوار ابزار

شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷

خطبه 27 مهر 97


لزوم تسریع در تکمیل پروژه‌های نیمه تمام شهرستان کازرونحجت الاسلام خرسند از روند کند پروژهای عمرانی شهرستان کازرون گلایه کرد و خواستار تسریع درتکمیل این پروژه‌ها شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون، حجت‌الاسلام محمد خرسند در خطبه‌های نماز جمعه (۲۷ مهر ۹۷) این شهر با اشاره به نمایش با شکوه اربعین که هر ساله برگزار می‌شود اظهارداشت: همه در این عظمتی که امسال هم خلق می‌شود با حضور یا کمک و یا نظر خود مشارکت داشته باشید.

وی با بیان اینکه ۲ موکب توسط مردم کازرون در مرز شلمچه و شهر کربلا برای پذیرایی از زائرین آماده شده است، افزود: انتظار می‌رود مردم و نهادها در این زمینه کمک و همکاری کنند.

حجت‌الاسلام خرسند با اشاره به هفته تربیت بدنی گفت: همه باید ورزش را یک تکلیف دانسته و دستگاه‌های متولی هم زمینه ورزش همگانی و قهرمانی را بیشتر فراهم کنند. یکی از راه هایی که می توانیم فرهنگمان را به دنیا نشان دهیم، در میادین ورزشی است که در این زمینه برنامه‌ریزی بیشتر شود.

امام جمعه کازرون زمینه و ظرفیت موفقیت بیشتر در بعضی ورزش‌های شهرستان  را مناسب دانست و افزود: هندبال کازرون امروز یکی از تیم‌های مطرح کشور بوده و مسوولان کمک به رشد بیشتر در این رشته ورزشی و دیگر رشته‌ها را وظیفه خود بدانند.

حجت‌الاسلام خرسند حضور بانوان در ورزشگاه را بحث انحرافی عنوان کرد و گفت: شاهدیم این روزها بحث انحرافی حضور بانوان در ورزشگاه را مطرح می‌کنند که سوال می‌کنم با توجه به آب و تاب برخی رسانه‌ها و افراد، ایا مشکل امروز کشور ما حضور خانم‌ها در ورزشگاه‌ها آن هم ورزش فوتبال است؟

وی با بیان اینکه آیا امروز مانعی برای ورزش خانم‌ها وجود داشته و فضای عمومی استادیوم‌های ما زیبنده حضور خانم‌ها است، گفت: شما زمینه‌سازی و سالم سازی را انجام دهید بعد این ادعا را بکنید. ما جامعه اسلامی و متدینی هستیم. اینجا که اروپا نیست، دغدغه مراجع و متدینین نباید نادیده گرفته شود. این مباحث را نباید سیاسی کرد.

امام جمعه کازرون ادامه داد: بعضی وقت‌ها انسان تصور می‌کند شاید برخی علاقه دارند برای سرگرم کردن مردم و فراموشی دغدغه اصلی و مشکلات، این بحث‌های انحرافی را مطرح می‌کنند.

 

حجت الاسلام خرسند با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با نخبگان جوان، وجود ده ها هزار نخبه جوان در کشور را مایه امیدواری به اینده دانست و افزود: تاکید معظم له به استفاده از نظرات نخبگان جوان، فعال، دلسوز و با نشاط در بخش های مختلف بویژه در ایجاد صنعت مستقل و دانش پایه و اقتصاد مقاومتی باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی با انتقاد از عدم حمایت مناسب از جوانان خوش فکر متدین و با انگیزه اظهار کرد: نظر مقام معظم رهبری این است که نخبگان کشور در شکستن مرزهای جهانی دانش باید تاثیر گذار باشند. برای تحقق این امر باید به آنان بها داده شود.

امام جمعه کازرون ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند که ایران در دوران قاجار یکی از عقب مانده ترین کشور ها در زمینه دانس بود. انان که به دوران پهلوی افتخار می کنند، این نکته را توضیح دهند که سهم ما در ان دوران در تولید علم، یک دهم درصد بود، اما امروز سهم ایران در توسعه علم به دو درصد رسیده است، این در حالی است که ما یک درصد جمعیت دنیا را داریم. که البته نباید به این حد هم قانع باشیم. پیش از انقلاب کل دانشجویان کشور ۱۵۰ هزار نفر بودند اما امروز ۴ میلیون نفر دانشجو داریم.

حجت‌الاسلام خرسند با بیان اینکه برخی می‌گویند انقلاب برای کازرون چکار کرد و چه سودی داشت افزود: بارها گفتم که در کازرون یک مرکز اموزش عالی نبود اما امروز چندین دانشگاه و چندهزار دانشجو در این شهر درس می‌خوانند و این‌ها از برکات انقلاب و اسلام است. این مقایسه ها دیدگاه دو حکومت را نشان می دهد. حکومت قبل از انقلاب نمی خواست مردم با سواد باشند. به طور مثال وضعیت سواد زنان قبل و بعد از انقلاب را مقایسه کنیم.

وی با گلایه از کندی روند پروژه‌های کازرون گفت: ما شرایط کشور و وضعیت بازار و اینکه خیلی پیمانکاران کار را به خوبی پیش نمی‌برند درک می‌کنیم اما رکودی که در پروژه‌های کازرون است از قبل از این گرانی و بی‌ثباتی اقتصاد بود که پیش از آن نیز یا تعطیل بودند یا پیشرفت کندی داشتند.

خطیب جمعه کازرون متذکر شد: مسوولین نیز تلاش هایی داشته‌اند، مخصوصا استاندار که با وعده هایی که چند ماه پیش در همین مصلی نماز جمعه داشتند، پیگیری هایی داشتند. برخی از پروژه ها هم پیشرفت داشته اما خیلی کند بوده است. این تذکر هم برای این است که مسوولین مرکز نگاه ویژه به پروژه های کازرون داشته باشند.

حجت‌الاسلام خرسند با اشاره به راکد بودن پروژه تصفیه‌خانه، کتابخانه و بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی کازرون، افزود: تکمیل سد نرگسی می‌تواند تحولی در کشاورزی شهرستان به‌ویژه بخش محروم جره و بالاده ایجاد کند.

امام جمعه کازرون گفت: دو تونل محرم و دیکانک از خواسته مهم مردم است که تونل محرم عملا خوابیده و پیمانکار مطالباتی دارد، البته شنیدیم که مبلغ یک‌ونیم میلیارد قرار شده به پیمانکار پرداخت کنند.

حجت‌الاسلام خرسند ادامه داد: این مبالغ کار خوبی‌ است اما این تونل با این مبالغ کارش پیش نمی‌رود و دیروز هم تلفتی با معاون وزیر راه صحبت کردم که این پروژه برای مردم کازرون حساس است. توقع داریم که ردیف بودجه این پروژه از ردیف بودجه میشان به گناوه مجزا شود. یک اعتبار خوبی پیش بینی شود و مردم ببینند که پیشرفت کار ملموس است.

وی با بیان اینکه تونل دیکانک در مرحله مطالعه است اظهارداشت: امیدواریم درروند آن سرعت داده شده و وارد مرحله اجرا شود.

خطیب جمعه کازرون گفت: این‌ها پروژه‌های عمرانی شهرستان است که یا تعطیل بوده یا کند پیش می روند و استاندار تا وقتی تشریف دارند، توقع هست با یک جدیت بیشتری کار دنبال شود. البته نظر ایشان بوده و هست که پروژه ها انجام شود.

حجت‌الاسلام خرسند با بیان اینکه وزرای راه و نیرو پروژه‌های کازرون را از نزدیک دیده‌اند افزود: امیدواریم گشایشی در این پروژه‌ها شده و مردم هم به خدمات دولت امیدوارتر شوند.

وی ادامه داد: قطعا ما هم ببینیم پروژه‌ای خوب کار می‌شود وظیفه اطلاع رسانی و قدردانی داریم، وقتی هم می‌بینیم که راکد است، از باب مطالبه مردم وظیفه تذکر داریم.

امام جمعه کازرون با بیان اینکه فرماندار کازرون و استاندار تلاش خوبی دارند اظهارداشت: منابع شهرستان و استان محدود بوده و باید از مرکز به این پروژه‌ها توجه ویژه‌ای شود.

مطالب مشابه
دیدگاه ها