نمایش نوار ابزار

سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷

پژوهشگر تاریخ اسلام در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی کازرون تأکید کرد:


لزوم تناسب بین جوانان و افراد مسن در جامعهپژوهشگر تاریخ اسلام تأکید کرد: باید تناسب بین جوانان و افراد سن‌بالای جامعه در هر کاری رعایت شود.

محمدحسین رجبی دوانی در همایش علمی با محوریت نقش جوانان در قیام امام حسین (ع) در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون گفت: جوانان و نوجوانان در نزد پیامبر گرامی اسلام (ص) دارای ارزش و اهمیت ویژه‌ و در تمام صحنه‌های جنگ در کربلا، نقش‌آفرین و کارساز بودند.

وی گفت: در قیام امام حسین (ع)، حضرت عباس (ع) به‌عنوان پرچمدار و فرمانده سپاه امام حسین (ع) در آن زمان فقط ۳۴ سال داشت و برادران وی حتی در سن ۱۰ و ۱۲ سالگی در دفاع از حریم امام جان خود را فدا کردند و به شهادت رسیدند.

رجبی دوانی افزود: اگر به رزومه مسئولان امروز جامعه نگاه کنیم، همگی، اویل انقلاب و هشت سال دفاع مقدس جوان بوده‌اند و در آن زمان از توان و نیروی جوانی خود در راستای به ثمرنشستن پیروزی انقلاب اسلامی و نیز سرنوشت جنگ تحمیلی نقش به‌سزایی داشتند و اقتدار امروز جامعه و نظام اسلامی حاصل تلاش این عزیزان و دیگر جوانان کشور بوده است.

استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه ضرورت افراد سن بالا در جامعه مانند نمک و طعم‌دهنده غذا هستند، گفت: باید تناسب بین جوانان و افراد سن‌بالای جامعه در هر کاری رعایت شود و همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب بارها تأکید داشته‌اند، باید جوانان را باور داشت و از توان آنان در کارها بهره گرفت.

رجبی دوانی در بخش دوم از سخنان خود در مورد شخصیت سلمان فارسی و محبوبیت ایشان نزد پیامبر گرامی اسلام(ص) بیاناتی را ایراد و از بی‌مهری مردمان نژادپرست عرب و فارسی آن زمان گلایه کرد.

همچنین پیش از این مراسم، دکتر رجبی دوانی در جمع طلاب حوزه علمیه خواهران کازرون حاضر شد و به سخنرانی پبرامون شخصیت حضرت سلمان فارسی و پاسخگویی به شبهات صدر اسلام پرداخت.

مطالب مشابه
دیدگاه ها