نمایش نوار ابزار

سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷


مراسم صبحگاه مشترک به مناسبت هفته نیروی انتظامی برگزار شدبه گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون، به مناسبت هفته نیروی انتظامی، مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح شهرستان کازرون با حضور جمعی از مسوولین، صبح سه شنبه (۱۷ مهر ۹۷) در ستاد فرماندهی انتظامی شهرستان کازرون برگزار شد.

در حاشیه این مراسم تعدادی از اقلام کشف شده توسط نیروی انتظامی شهرستان کازرون شامل اموال مسروقه، مواد مخدر و اسلحه به نمایش گذاشته شد.

در این مراسم سرهنگ محمد عبادی نژاد فرمانده انتظامی شهرستان کازرون ضمن خوش آمدگویی به بیان برخی خدمات صورت گرفته توسط این ارگان پرداخت.

در ادامه حجت الاسلام خرسند امام جمعه کازرون ضمن اشاره به شعار امسال نیروی انتظامی با عنوان پلیس مقتدر و امین مردم، به تشریح این دو اصل مهم پرداخت: دو شاخصه یک پلیس، اقتدار داشتن و امانتدار بودن برای مردم است. مقام معظم رهبری فرمودند که نیروی انتظامی باید در کنار حفظ اقتدار خود، محبت و صمیمیت با مردم را نیز داشته باشد که این دو ویژگی مهم نباید از هم جدا شوند.

امام جمعه کازرون خاطر نشان کرد: لازمه برقراری امنیت، اقتدار پلیس است. اما این اقتدار باید همراه با عدالت، مروت و ترحم باشد. تفاوت یک پلیس مردمی در نظام مردم سالار دینی با پلیسی در نظام دیکتاتوری و خشن، در همین عدالت، مروت و ترحم است. پلیس باید نشانه اقتدار کشور، صلابت و قاطعیت در برخورد با فساد، و ضامن برقراری ارامش فردی و اجتماعی باشد.

وی افزود: این در حالی است که در نظام دیکتاتوری، پلیس متضمن استمرار سلطنت یک خاندان است که امروز در کشورهای حاشیه خلیج فارس این را میبینیم. یا در نظام های به ظاهر دموکراتیک، پلیس ضامن استمرار یک جریان سیاسی در ان کشور است. اما در نظام مردم سالاری دینی، پلیس مقتدر است اما این اقتدار در خدمت مردم است.

حجت الاسلام خرسند اظهار کرد: مقام معظم رهبری خطاب به نیروی انتظامی می فرمایند که باید بتوانید با قاطعیت عمل کنید، منتها اقتدار را با ظلم و حد و مرز نشناختن و بی مهار حرکت کردن نباید اشتباه گرفت. پلیس در نظام جمهوری اسلامی حد و مرز دارد و حد و مرز او مقدسات و مردم است.

وی نداشتن فساد در دستگاه مقابله کننده با فساد را یکی دیگر از لازمه های موفقیت دانست و اظهار کرد: وظیفه دیگر مقابله با فساد، اعم از بی نظمی، اغتشاشگری، قاچاق، دزدی، ناامنی و مواد مخدر است. که لازمه اصلی مقابله با فساد، نبود فساد حتی در کمترین میزان در دستگاه مقابله کننده با فساد است. نیروی انتظامی علاوه بر مقابله با فساد، باید یک مراقبت درونی نیز داشته باشد تا بتواند با سلامت کامل و اقتدار و روحیه مردم داری با فساد مقابله کند. چرا که امنیت به معنای ارامش فردی و اجتماعی است. که امیدواریم در عمل به این فرمایشات مقام معظم رهبری سال به سال موفقتر عمل کند.

امام جمعه کازرون رفع مشکلات و کمبودهای نیروی انتظامی را ضروری دانست و اضافه کرد: از زحمات و خدمات نیروی انتظامی تشکر می کنم. البته هم دولت و هم مجلس محترم باید کمبودها و نواقص مربوط به نیروی انتظامی را با جدیت بیشتری برطرف کنند، تا این عزیزان نیز وظایف خود را هرچه بهتر انجام دهند. در پایان نیز به روان پاک شهدای عزیز بویژه شهدای عرصه امنیت درود می فرستیم.

مطالب مشابه
دیدگاه ها