نمایش نوار ابزار

شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷

خطبه 13 مهر 97


پیوستن به معاهده fatf به صلاح کشور نیست/ دولت باید برای بزرگداشت اربعین، تسهیلاتی فراهم کرده و با تمام امکانات، بسیج شودبه گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون، حجت‌الاسلام محمد خرسند امام جمعه کازرون در خطبه (۱۳ مهر ۹۷) با اشاره به اجتماع عظیم بسیجیان کشور در مراکز استان‌ها و تهران با حضور مقام معظم رهبری اظهارداشت: سه واقعیت انکار ناپذیر عظمت ایران، اقتدار جمهوری اسلامی و شکست ناپذیری ملت ایران در فرمایشات مقام معظم رهبری بود.

خطیب جمعه کازرون با تاکید بر عدم شناخت مردم ایران توسط دشمن تصریح کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، این رجزخوانی هایی که دشمنان می کنند، تازگی ندارد. ۴۰ سال است وعده شش ماهه و یکساله تمام شدن کار جمهوری اسلامی می دهند که اخیرا هم رییس جمهور امریکا این هشدار را داده است. این قضیه معلوم می کند که دشمنان، نه اسلام، نه انقلاب و نه ملت ایران را شناختند و این نشان دهنده سه اصل عظمت ایران، اقتدار جمهوری اسلامی و شکست ناپذیری ملت ایران است.

وی با اشاره به برخورد تحقیرآمیز رییس جمهور امریکا با نوکرانشان گفت: در همین هفته‌های اخیر دو سه بار پادشاه سعودی را تحقیر کرده است که اگر حمایت ما نبود، دوام نمی‌آورید و یا پول تامین امنیتتان را بدهید ویا شما گاو شیر ده هستید.

امام جمعه کازرون ادامه داد: این یک نوع آبرو است که انها دارند، یک ابرو و عظمت هم ملت ایران دارند. ملت ایران این تحریمات را شکست خواهد داد و یک سیلی به گوش امریکا خواهد نواخت.

حجت‌الاسلام خرسند به نقش مهم جوانان در سخنان رهبر انقلاب اشاره کرد و گفت: به جوانان باید اهمیت داد و این سیاست باید در سه قوای کشور عملی شود و به جوانان خوشفکر و انقلابی اهمیت دهند. همان بسیجیانی که با نام بسیج سازندگی در روستاهای دورافتاده بدون هیچ چشم داشتی خدمت میکنند، این نشان از انگیره بالای جوانان ماست. باید این مهم را شناخت و اهمیت داد تا مشکلات به دست جوانان حل شود.

 

وی با بیان اینکه جامعه اسلامی و شیعی ما در حال اماده شدن برای بزرگداشت اربعین حسینی است افزود: اربعین آبرویی برای اسلام و شیعه شده است، این راهپیمایی خودجوش اربعین، عظمت امام حسین و مکتب اهل بیت را به دنیا نشان می‎دهد که باید حفظ شود.

خطیب جمعه کازرون گفت: خیلی دست‌ها در کار است تا عظمت اربعین را بشکند بویژه روابط ایران و عراق را خراب کنند ولی همه باید کمک کنند اربعین با شکوه همچون هرسال برگزار شود.

حجت‌الاسلام خرسند با انتقاد از سیاست ارزی دولت به زائران اربعین اظهارداشت: این گرانی‌ها نباید موجب کمرنگ شدن خدمات و کمک‌ها به این مراسم شود.

وی اضافه کرد: دولت میگوید ما برای اضافه ارز کیسه ای برای دولت ندوخته ایم، انشاله اینچنین است اما اگر این چنین بود برای زائر ابی عبدالله ارز را با قیمت ۴۲۰۰ تومان حساب می کردید، نه ارز ۸ هزار تومانی. این مملکت امام حسین است.

امام جمعه کازرون با بیان اینکه دولت برای امام حسین ع نباید دریغ کند و باید تسهیلات قائل شود افزود: مردم عزیز عراق کارهای خودجوشی انجام می‌دهند اما این پاسخگوی جمعیت عظیم نیست، خود دولت باید تسهیلاتی فراهم کند و با تمام امکانات کشور برای بزرگداشت اربعین بسیج بشوند.

وی با توجه به تدارک موکب هایی توسط شهرستان کازرون برای خدمت رسانی به زائرین بیان داشت: خیرین هم در این زمینه از نظر مالی و یا وسایل و امکانات به موکب ها و همچنین برپایی هرچه بهتر این مراسم کمک کنند. ستادی هم در شهرستان کازرون راه اندازی شده و عزیزان هیئت رزمندگان اسلام هم در حال تلاش هستند که هم در مرز شلمچه و هم در کربلا توسط همشهریان امکاناتی برای زوار امام حسین فراهم شود. لذا خیرین عزیز مشارکت جدی تری داشته باشند.

 

حجت الاسلام خرسند با اشاره به هفته نیروی انتظامی و تبریک این روز تصریح کرد: مسئله امنیت، مسئله مهمی است که مقدار زیادی از آن بر عهده کارکنان نیروی انتظامی است. علاوه بر حفظ امنیت در شهر و درون کشور، امنیت در مرزها نیز هست که بویژه در مرز کشورهایی که با آنها بحث تروریست و مواد مخدر داریم، پررنگ تر است، که در این راه سالانه ده‌ها شهید تقدیم می کند.

وی در ادامه اضافه کرد: دشمن به طور ویژه در حال تلاش برای ایجاد احساس ناامنی در شهرهاست، که احساس نا امنی از خود ناامنی بدتر است. اینکه مردم یا کامیونداران ما در جاده احساس کنند امنیت ندارند، این بدتر از ناامنی است. در قضیه تروریستی اهواز دیدیم سربازان نیروها مسلح بجای حفظ جان خود، دنبال حفظ جان زن و بچه ها بودند که تعدادی هم به شهادت رسیدند یا مجروح شدند.

خطیب جمعه کازرون با اشاره به خدمات صورت گرفته در شهرستان گفت: در مجموعه شهرستان هم در رابطه با برخورد با سرقت مسلحانه و هم تجاوز به عنف، اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وی ضمن اشاره به امار بالای تصادف بویژه با موتورسیکلت در شهرستان بیان داشت: این معضل تصادف زیبنده نیست، راکبین موتورسیکلت باید مراقب باشند و از کلاه ایمنی استفاده کنند، که متاسفانه عدم استفاده از آن حوادث ناگواری را به بار می آورد. همچنین در بحث قفل موتورسیکلت نیز باید به گونه ای ایمن باشد که سارق به راحتی نتواند به آن دستبرد بزند و مردم در بحث راهنمایی و رانندگی همکاری بیشتری شود.

امام جمعه کازرون با تاکید بر اهمیت راهنمایی در زمان بروز تخلفات رانندگی اذعان کرد: کارکنان راهنمایی و رانندگی نیز باید بیشتر راهنمایی کنند. چنانچه بعضا هنگام نماز جمعه نیز مردم جریمه می شوند که این کار زیبنده‌ای نیست و اینجا باید راهنمایی کرد یا پارکینگهایی را برای خودروها در نظر گرفت. باید به مسائل راهنمایی نسبت به رانندگی و اعمال قانون بیشتر توجه شود.

وی ادامه داد: البته نیروی انتظامی هم همچون سایر دستگاهها انتقاداتی دارد که باید گوش شنوا داشته باشند. اما نباید انتقاداتی را که نسبت به یگان یا افراد داریم، باعث شود تا عملکرد کل نیروی انتظامی که متولی امنیت است زیر سوال ببریم، بلکه باید حمایت و تقویت شود و نواقص هم باید دوستانه تذکر داده شود.

حجت الاسلام خرسند با اشاره به معیار موفقیت نیروی انتظامی در بیان مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: معیاری که فرماندهی کل قوا برای نیروی انتظامی تببین کردند، رضایتمندی عمومی است. البته باید مشکلات و کمبود امکانات و اعتبارات را هم در نظر بگیریم و تعدد ماموریت های مختلفی که به عهده نیروی انتظامی گذاشته شده است  را نیز لحاظ کنیم.

 

امام جمعه کازرون با بیان اینکه مجلس باید دقت کند که آیا پذیرفتن معاهده fatf به نفع کشور است یا نه گفت: کشورهایی در این پیمان هستند که به نفع جمهوری اسلامی ایران هیچوقت قدم برنداشته‎اند و از فرمایشات مقام معظم رهبری استنباط می‌شود که پیوستن جمهوری اسلامی به این معاهده، به نفع کشور نیست. این امتحانی است که مردم ببینند مجلس چطور با این مسئله برخورد می کند. ما مسائل مهمتری مثل حل مسائل اقتصادی کشور داریم که باید به انها بپردازد. امیدواریم انچه خیر و مصلحت کشور است، نمایندگان در نظر بگیرند.

 

خطیب جمعه کازرون ضمن ابراز تشکر و قدردانی به واسطه جواب قاطع سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تروریست ها بیان داشت: سپاه پاسداران با شلیک ۶ فروند موشک و بمباران مناطق حضور تروریست‌ها توسط پهپاد، جواب دندان شکنی به آنها دادند.

وی ادامه داد: نکته حائز اهمیت این اقدام این بود که موشک ها در نقطه ای فرود امدند که تحت حفاظت و قیومیت امریکا در سوریه است. که این پیامی برای امریکا داشت تا مراقب باشند که اگر دست از پا خطا کنند، ممکن است روزی موشک بر سر انها نیز فرود بیاید. دبیر شورای عالی امنیت ملی نیز بیان داشت که چه معنا دارد تروریستها سه مایلی مقر نیروهای امریکایی باشند و هیچ درگیری با هم ندارند، این معنای پشتیبانی امریکا از انان را دارد.

مطالب مشابه
دیدگاه ها