نمایش نوار ابزار

سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷


مراسم تودیع مدیر حوزه علمیه خواهران کازرون برگزار شدبه گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون، روز دوشنبه (۹ مهر ۹۷) مراسم تودیع مدیر سابق حوزه علمیه کازرون برگار و از خدمات سرکار خانم کشاور تقدیر شد.

در این مراسم حجت الاسلام خرسند امام جمعه و موسس حوزه علمیه خواهران کازرون با اشاره به اینکه دشمن امروز دارد مشکلات کشور را به نام روحانیت تمام می کند، افزود: مگر پول نفت، بانک و… دست روحانیت است. من و شما وظیفه دفاع از روحانیت داریم. طلبه باید دغدغه داشته و دردمند باشد و نسبت به مسائل اطراف و جامعه اش حساسیت داشته باشد. امیدوارم در این سال تحصیلی جدید، توجه بیشتری بشود به این مسائل شود.

امام جمعه کازرون در ادامه به بیان نکاتی برای تبلیغ و پاسخگویی بهتر به شبهات و سوالات بیان داشت: کسی که میخواد وارد دانشگاه شود و با شبهات مبارزه کند، باید مسلط باشد و بتواند به خوبی پاسخ دهد. تنها به دروسی که در حوزه خوانده می‌شود اکتفا نکرده و مطالعات عمومی و مسائل روز را نیز دنبال کرده و با صعه صدر در مقابل انتقادات و شبهات برخورد کنید.

وی افزود: امروز در برهه ای هستیم که دشمن اصل دین و عزاداری را زیر سوال می‌برد. قضیه اهواز زنگ خطری است که نشان از فعالیت و کار دشمن دارد و نیاز و ظیفه ما در فعالیت بیشتر در جامعه و خانواده را نشان می‌دهد. همچنین تشکر میکنم از حضور خوب برخی طلاب گرامی در مدارس و دانشگاه که البته بعضا کم لطفی هایی نسبت به ایشان در دانشگاه ها انجام می‌شود.

حجت الاسلام خرسند ضمن خوب درس خواندن و تبلیغ را دو وظیفه طلاب دانسته و اظهار داشت: باید افق دیدمان را وسیع کنیم و حوزه تبلیغات را فراگیر در نظر بگیریم. وظیفه اصلی امروز شما اولا اینست که درس را برای عالم شدن خوب بخوانید و دومین وظیفه‌تان مبلغ شدن است.

مطالب مشابه
دیدگاه ها