نمایش نوار ابزار

سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷


دیدار مسوول اداره تبلیغات اسلامی و اعضای شورای هیئات مذهبی با امام جمعه کازرونبه گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون، حجت الاسلام زارعی پور مسوول جدید اداره تبلیغات اسلامی کازرون به همراه اعضای شورای هیئات مذهبی با حجت الاسلام خرسند دیدار و پیرامون مراسمات دهه اول محرم و برنامه های آتی این مجموعه گفتگو کردند.

در این جلسه حجت الاسلام خرسند با اشاره به اینکه علی رغم فضاسازی های دشمن، مراسمات عزاداری با شکوهی در کازرون برگزار شد بیان داشت: این جای امیدواری دارد که البته برنامه‌ریزی های خوب انجام شد و قدردانی می کنیم.

امام جمعه کازرون در ادامه به بیان نکاتی پیرامون هرچه بهتر شدن مراسمات بیان داشت: هیئات مذهبی در همه مناسبات باید حضور فعال و چشمگیر داشته باشند و منحصر به دهه اول محرم نشود، به طور مثال اکنون برای اربعین باید برنامه ریزی کرده باشید. هیئات عزاداری برای اربعین نیز وارد شوند و کمک کنند تا سفر اربعین برای مردم تسهیل شود.

وی درباره مراسم تعزیه گفت: در بحث تعزیه باید سبک های تعزیه خوانی بازطراحی شود. امسال در مراسم تعزیه روستای دریس حاضر شدم و انصافا خیلی خوب بود. محتوا، سبک، نوحه خوانی و فضاسازی خوب بود.

حجت الاسلام خرسند پیرامون عزاداری در این ایام ابراز داشت: عزاداری خیلی از روستاها شاید قوت بیشتری در شهر هم داشته باشد. به طور مثال زنجیرزنی در روستای قلعه سید خیلی پرشور و خوب بود. در بعضی عزاداری محلات روزهای تاسوعا و عاشورا نواوری و یا حتی لحن حزین هم ندیدم، که مخصوصا با توجه به پخش زنده سراسری نیاز به توجه بیشتری است.

وی اضافه کرد: در نوحه ها باید به مظلومیت شیعیان اقصی نقاط جهان و شمرهای زمان اشاره شود. باید نظم و نوآوری هایی صورت بگیرد تا هم هیئات قدیمی و سنتی و هم جاذبیت‌شان حفظ شده و از تضعیف جلوگیری شود.

امام جمعه کازرون در انتقاد از برخی کارها در مجالس ترحیم اظهار کرد: مجالس فاتحه باید اصلاح شود. هم هزینه های بی رویه و هم حرفها و مطالبی که گفته می‌شود باید اصلاح شود.

مطالب مشابه
دیدگاه ها