نمایش نوار ابزار

پنج شنبه ۵ مهر ۱۳۹۷

امام جمعه کازرون در نشست بصیرتی فرهنگیان بسیجی:


ایرانی وقتی سربند یازهرا بست، اجازه نداد که یک وجب از کشورش جدا شودحجت الاسلام خرسند: دوران دفاع مقدس با توکل بر خدا، اتکا به مردم و محوریت ولایت و امامت، توانستیم بر دشمن چیره شویم.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون، نشست بصیرتی فرهنگیان بسیجی به مناسبت هفته دفاع مقدس در کانون رضوان کازرون برگزار شد.

در این برنامه حجت الاسلام خرسند امام جمعه کازرون بیان داشت: در تاریخ ایران پیش از جنگ تحمیلی در هر جنگی یک گوشه از خاک ایران از آن جدا شده است.

رضاشاهی که اکنون برخی تلاش می کنند که چهره مقتدر و ناجی ایران از وی نشان دهند، در زمان وی و ورود متفقین به ایران، هیچ مقاومتی صورت نگرفت و با خیال راحت تهران را تصرف کردند و خود رضاشاه هم تبعید شد. محمدرضا پهلوی نیز حتی اختیار گوش کردن به رادیویی مخالف نظر انگلستان را نداشت.

در سال ۱۳۲۰ زمانی که ارتش رضا شاه ادعای قدرت می‌کرد، انچنان کشور به تصرف متفقین در آمد. اما جنگ تحمیلی در زمان تولد سپاه و بسیج و عدم داشتن تجهیزات نظامی به وقوع پیوست‌. در حالی که ارتش عراق حرف اول را در خاورمیانه میزد و تحهیزات و حمایت فراوانی داشتند.

اما با شروع جنگ به طور نمونه فقط بیست روز در خرمشهر اسیر شدند و رزمندگان اجازه ورود دشمن بعثی را ندادند. که اگر خیانت بنی صدر نبود، خرمشهر سقوط نمی کرد. این در حالی بود که صدام وعده تصرف سه روزه تهران را داده بود. اما به موجب رهبری حضرت امام و شجاعت رزمندگان، دشمن نتوانست حتی یک وجب از خاک کشور را جدا کند.

زمانی ایران بسیار پهناور بود که با هر جنگی پادشاهان یا بر اثر ضعف یا به زور تکه ای را بخشیدند. اما ایران به برکت اسلام توانست هشت سال سربلندانه دفاع کند. ایرانی وقتی سربند یا زهرا بست اجازه نداد که یک وجب از کشورش به دست دشمن بیفتد و جدا شود.

این نتیجه خودباوری است که امام فرمود ما می‌توانیم. ایمان به خدا و اتکاء به مردم خود در هر عرصه ای باشد، پیروزی افرین است. ما در عرصه نظامی این را امتحان کردیم و نتیجه گرفتیم. اما در عرصه های دیگر مسوولین ما باور ندارند و فکر می‌کنند مشکلات اقتصاد با فاکتور بانک جهانی حل می شود. در حالی که خود انها نیز دچار این گرفتاری اقتصادی شده اند.

مسوولین کشور ما بویژه دولت فعلی باور ندارد که می‌شود با تکیه بر توانمندی های داخلی، مشکلات کشور را حل کرد. اینکه مقام معظم رهبری هرسال را با توجه به ظرفیت داخلی و برمبنای اقتصادی نامگذاری می‌کنند.

دشمن امروز در زمینه اقتصادی طراحی جنگ اقتصادی می کند. متاسفانه مسوولین ما نیز دانسته یا ندانسته در این زمینه قدم بر می دارد. اینکه دلار از مرز ۴ هزار تومان امروز به ۱۹ هزار تومان برسد، من طبیعی نمی‌دانم. از طرفی همتی برای مهار این قضیه نداریم. و بعضا صراحتا دروغ می گویند که ما مشکلی نداریم.

تفاوت قیمت ارز امروز کجا می‌رود، یک مسوولی توضیح دهد. فردی که مسبب این حوادث بود به هر دلیلی استعفا داد بعد شما حکم مشاور عالی برای وی در نظر گرفتید.

امروز ضعیف‌ترین و اسیب پذیر ترین قشر ما، قشر طلاب و روحانیت است. آیا درست است امروز طلبه ای که ۱۰ سال است درس می‌خواند و متاهل است، ماهی ۵۰۰ هزار تومن شهریه دریافت می‌کند و بیایند به انها توهین کنند. امروز بیش از همه مقام معظم رهبری و مراجع تذکر می دهند و کسی گوش نمی دهد. و ادعا می کنند که روحانیت درد مردم را نمی فهمند.

ما در جنگ تحمیلی با هشت سال توکل بر خدا و اعتماد به ظرفیت خود توانستیم پیروز شویم. امروز در اقتصاد هم اینچنین است. این مطالبه باید بشود، انهایی که شعار می دهند در انتخابات و حد و مرزهای اخلاقی را هم برای تخریب رقیب از بین می برند و وعده بهشت موعود می دهند، باید بیایند بگویند که چرا وضعیت مملکت ایچنین است. چرا علی رغم تاکیدات رهبری انان همچنان به خارج چشم امید دارند.

بیش از ما به انان، انها به ما نیاز دارند. ما نیاز به شجاعت داریم. دیدید که سال قبل سپاه پاسداران امدند تمامی مراکز اصلی داعش را با موشک های نقطه زن زدند. اخیرا هم بعد از حمله برخی نیروهای کرد به مردم کوچه و بازار حمله کردند، دیدید که موشک های نقطه زن بر سرشان فرو امد و انشاله جواب مقتدرانه ای به این عملیات تروریستی اهواز خواهیم دید.

برای اینکه نیروهای مسلح ما به خودباوری رسیده اند. چرا می گویند که ایران بر سر موشک های خود مذاکره کند، برای اینکه قدرت نظامی ما تضعیف کنند. اما این حوزه تحت فرماندهی رهبری شجاع است.

در اقتصاد هم به این گونه است. ما مشکل داریم و انتقاد هم بکنیم اما بدانیم که همه اینها مرز دارد. دشمن نمیخواهد سر به تن ما باشد. دارو را تحریم می کنند اما در زبان از مردم حمایت می کند. دشمنی که اینچنین بی رحم است و دیدید ترامپ پس از سخنرانی اش، دنیا به او خندید. حال بیش از خندین از ترامپ باید از انهایی خندید که در این کشور می گویند برویم با ترامپ مذاکره کنیم. انهم ترامپی که خیانت به قرارداد می کند.

برخی می گویند رفراندوم برگزار کنیم برای مذاکره با ترامپ یا نه. هنوز خیلی از تجربه برجام نگذشته است. قصد تضعیف دولت نیست، معتقدیم دولت باید به وظایف و وعده های خود عمل کنند.

تاکید من این است که دوران دفاع مقدس با توکل بر خدا، اتکا به مردم و محوریت ولایت و امامت، توانستیم بر دشمن چیره شویم. و امروز به خودکفایی رسیدیم.

امروز هم دولت و مجلس اگر می خواهند مشکلات اقتصادی را حل کنند، باید به نظرات کارشناسانه توجه کنند. غربی ها اقتصادی می خواهند که به سود خودشان باشد. نمونه ان در صنعت خودرو است. رهبری فرمودند جوان ایرانی که می تواند موشک نقطه زن بسازد، ایا نمی تواند خودرو بسازد؟ چرا در انجا باورش کردند اما در زمینه خودرو خیر.

شما فرهنگیان مولدین تفکرید. باید تخصصی تحلیل کنید. بنده دائما در خطبه های نمازجمعه تذکر داده ام که وضعیت اموزش و پرورش مناسب نیست. نباید معلم راننده سرویس دانش اموز خودش باشد. بعد از ظهر مسافرکشی بکند. معلم انسان تربیت می کند و تاثیرگذار ترین قشر در جامعه است. ما باید شئونات انان را رعایت کنیم. نباید به گونه ای باشد که برای انجام کارها بودجه مناسبی برای اموزش و پرورش وجود نداشته باشد. لذا هم دولت و هم مجلس باید بیشتر به آموزش و پرورش توجه کنند.

تشکیلات بسیج فرهنگیان را حفظ کنید. بیشتر همفکری کنید. نقد کنید اما عالمانه بررسی کنید. بیشتر مشکلات کشور به داخل بر می گردد و به سوءعملکردها و ضد و بند ها و عدم نظارت ها و جابجا شدن مسائل مهم و غیر مهم کشور.

امروز مقام معظم رهبری به عنوان سکان دار نظام می گویند که جنگ اصلی امروز ما، جنگ اقتصادی است. برخی این را باور نکردند و معلوم نیست گرانی و دلار به کجا برسد.

مطالب مشابه
دیدگاه ها