نمایش نوار ابزار

جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷

خطبه 30 شهریور 97؛


امنیت ایران به هیچ کشوری وابسته نیست/ خانواده‌ای در کازرون چندهزار سکه، شمش طلا و خودرو خریدند که مسوولین ورود کردندبه گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون، حجت‌الاسلام محمد خرسند در خطبه‌های نماز جمعه (۳۰ شهریور ۹۷) این شهر با تسلیت ایام سوگواری امام حسین(ع) اظهارداشت: با وجود هجمه‌ای که دشمن نسبت به اصل عزاداری امام حسین(ع) انجام داد، عزاداری‌ها باشکوه برگزار شد.

 وی با اشاره به اهمیت استمرار عزاداری‌ها تا پایان ماه صفر گفت: روضه‌های خانگی برکات فراوانی دارد و علاوه بر سینه و زنجیر زنی، سخنرانی برای بیان معارف و مسائل دینی داشته باشید.

امام جمعه کازرون با تشکر از کارگران شهرداری و خود شهردار کازرون که اقدام به جمع‌آوری سریع ظروف در مسیر عزاداران کردند افزود: دسته‌جات عزاداری باید جمع آوری این ظروف که مربوط به ایستگا‌های هیئات خود هست را نیز وظیفه خود بدانند.

حجت الاسلام خرسند با اشاره به ۳۱ شهریور ماه و آغاز هفته دفاع مقدس اظهارداشت: هفته دفاع مقدس هفته عزت و اقتدار ملت رشید ایران است.

وی با بیان اینکه جنگ هشت ساله ما باعث شد ملت ایران برای همیشه تاریخ بیمه شود گفت: دفاع مقدس ما اسلام حقیقی را به دنیا معرفی کرد.

امام جمعه کازرون ادامه داد: به برکت دفاع مقدس، فرهنگ مقاومت در دنیا به‌وجود آمد، اینکه با توکل برخدا و استقامت و با وجود کمترین امکانات، پیروزی نصیب می‌شود.

حجت الاسلام خرسند با بیان اینکه امروز مقاومت در سوریه و یمن درسی است که از مقاومت ملت ایران گرفته شده است اظهارداشت: دفاع مقدس استعداد ملت ما را شکوفا کرد، ما که ساده‌ترین سلاح‌های خود را باید از خارج وارد می‌کردیم، امروز موشک‌های پیشرفته می‌سازیم. که نمونه آن در اقدام انقلابی در ضربه زدن به داعش و مقر گروهک تروریستی در کردستان عراق دیدیم.

وی امنیت کم نظیری که امروز در کشورمان داریم را به برکت دفاع مقدس دانست و تصریح کرد: امنیت ایران به هیچ کشوری وابسته نیست.

امام جمعه کازرون با بیان اینکه در دفاع مقدس به این خودباوری رسیدیم که خواستن توانستن است افزود: به برکت دفاع مقدس، نهال مقدسی به دست امام و به نام بسیج کاشته و پروریده شد.

وی با اشاره به اینکه امروز نظامیان ما که با اقتدار روی پای خود ایستاده اند، نتیجه دفاع مقدس است، گفت: متاسفانه دستگاههای فرهنگی و رسانه ما درست عمل نکردند و جوان امروز نمی‌داند در هشت سال دفاع مقدس چه گذشت و چون اطلاع ندارد، فریب تبلیغات دشمن را  می‌خورد.

امام جمعه کازرون با تاکید بر اینکه باید از یادگاران دفاع مقدس به بهترین شکل تقدیر شود و بر سر هر کوی و برزنی نام و تصاویر شهدا به چشم بخورد افزود: در هر شهری باید موزه و آثار دفاع مقدس وجود داشته باشد چون این‌ها سرمایه‌هایی است که در آینده‌ به آنها نیاز داریم.

وی با اشاره به بازگشایی مدارس گفت: ما ۱۴میلیون دانش آموز وسه میلیون و ۸۰۰ هزار دانشجو داریم، یعنی یک چهارم مردم ما مرتبط با تحصیل هستند که باید به اموزش و پرورش و اموزش عالی توجه ویژه بشود.

حجت الاسلام خرسند خواستار برطرف شدن ضعف پرورش در آموزش و پرورش شد و اظهارداشت: دانشگاه‌ها نباید کارخانه تولید مدرک باشند که امروز شاهد مدرک گرایی در کشور هستیم بلکه دانشگاه‌ها باید در کار و اشتغال هم دخالت داشته باشند.

امام جمعه کازرون با اشاره به آمار بیکاری گفت: این آمار بیکاری نشان از مدرک پروری دارد که دولت و مجلس محترم باید به امورزش و پرورش توجه ویژه داشته باشند و نگاه مصرفی به ان نداشته باشند.

وی با بیان اینکه اگر مختصری از درآمد شرکت‌های نفت و گاز را صرف آموزش و پرورش کنند مشکلات آن برطرف میشود افزود: می‌بینیم امروز فرهنگیان ما یکی از ضعیف‌ترین اقشار جامعه ما هستند و نباید کسی که می‌خواهد فرهنگ جامعه را ارتقا دهد، دغدغه معیشت داشته باشد.

خطیب جمعه کازرون در بحث فشار سنگین گرانی به مردم و رها بودن قیمت‌ها با گلایه از دستگاه‌ها و سازمان‌های نظارتی گفت: دولت می‌گوید کالاهای اساسی مردم را با ارز چهارهزار و ۲۰۰ تومان می‌دهیم، اگر اینطور است این گرانی چه معنا دارد؟ یا این گفته صحیح نیست و یک ادعاست و یا گرانی برای چیست؟

وی افزود: دولت می گوید از ارز سود نمی بریم، گرچه بنده به شخصه اعتقاد ندارم. سرنوشت سکه های پیش فروش شده به کجا رسید. یکی دو نفر دستگیر شدند. مقام معظم رهبری فرمودند پیش از اینکه سراغ خریداران بروید، سراغ فروشنده ها بروید.

حجت الاسلام خرسند گفت: در همین کازرون یک خانواده‌ای چندهزار سکه و شمش طلا و خودرو خریده‌اند که دستگاههای مسوول ورود کردند.

اگر برخورد قوا جدی است، باید خود را در معیشت مردم نشان دهد در حالی که ما شاهد تغییر چندانی در مهار و کنترل قیمت ها نیستیم و گویا این سواستفاده ها ادامه دارد. امیدواریم مسوولین مربوطه گزارش های لازم را به مردم بدهند تا مشکلات اقتصادی برطرف شوند.

امام جمعه کازرون گفت: به بهانه مبارزه با احتکار، بعضی وقت‌ها دچار افراط و تفریط نشویم، اینکه کسی جنسی قانونی وارد کرده و انبار کرده و به تدریج توزیع می‌کند، ما بیاییم با او برخورد کنیم و بعضا پلمپ می‌کنند و سپس مشخص می‌شود قانونی باشد که این وجهه افراد را خراب می‌کند و سرمایه‌گذار را فراری می‌دهد. تاجر که مثل دستفروشی نیست و نیاز به انبار دارد.

حجت الاسلام خرسند با تاکید براینکه کار نمایشی نباشد افزود: اگر واقعا احتکار است، باید برخورد قاطع شود و این اقدامات باید در زندگی مردم خود را نشان بدهد وگرنه شبیه کار نمایشی است.

مطالب مشابه
دیدگاه ها