نمایش نوار ابزار

یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷


جلسه شورای اداری شهرستان کازرون برگزار شد



امام جمعه کازرون: نقش مسوولین در حل مشکلات و بهبود شرایط جامعه حائز اهمیت است. با تلاش مسوولان و امیدآفرینی، افزایش ایمان مردم و ایستادگی، از مشکلات عبور خواهیم کرد. ضروری است که مسوولین در حمایت کمی و کیفی از مطبوعات اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون، جلسه شورای اداری شهرستان کازرون با حضور امام جمعه، فرماندار و مسوولان شهرستان عصر شنبه (۲۰ مرداد ۹۷) در فرمانداری کازرون برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام خرسند امام جمعه کازرون ضمن قدردانی از فرماندار کازرون به جهت پررنگ شدن حضور مسوولین در بین مردم و نماز جمعه و ابتکار برای برگزاری جلسه عصر جهت عدم تداخل با امور ارباب رجوع در ساعت اداری بیان داشت: با توجه به شرایط فعلی کشور که شرایط سختی هم هست، اگر بخواهیم شرایط فعلی کشور را تشبیه کنیم، باید به دوران جنگ احزاب در سال پنجم هجری اشاره کنیم.

وی افزود: به صورت طبیعی وقتی مشکلات زیاد می شود، انسان باید احساس ناراحتی بیشتری داشته باشد. اما قران کریم و روایات اهل بیت به ما نشان می دهند که وقتی فشار در جامعه زیاد می شود، بویژه اگر این فشار از طرف دشمنان خدا باشد و مومنین صبر و تحمل داشته باشند، بعد از این فشار گشایش خواهد بود.

حجت الاسلام خرسند با اشاره به جنگ احزاب در دوران پیامبر اسلام (ص) اظهار داشت: با محاصره مدینه توسط دشمنان، در داخل نیز دو طیف منافقین و یهودیان در حال ایجاد ناامیدی در بین مردم بودند. اما عظمت ظاهری دشمن باعث نشد که مسلمانان خود را ببازند، هرچند برخی ترسیدند اما قاطبه مسلمانان و لشکر پیامبر ایستادگی کردند و نه تنها ایمانشان کم نشد بلکه زیاد شد. مسلمین تسلیم در برابر خدا و رسول خدا شدند و خداوند نیز به کمک آنها آمد. چنانچه در حمله آمریکا به طبس نیز خداوند امداد خود را شامل مسلمانان کرد.

وی اضافه کرد: اگر ایمان به خدا و نصرت الهی باشد، مشکلات حل خواهد شد. ما باید سعی کنیم با عملکرد و کارایی‌مان این ایمان را به مردم بقبولانیم و افزایش دهیم. قطعا مدد الهی ما را یاری خواهد کرد و جبهه کفر به یاری خدا شکست خواهد خورد، چنانچه در هشت سال دفاع مقدس نیر نصرت الهی بود. امروز نیز ایستادگی می کنیم و نصرت الهی به مددمان خواهد آمد. که البته نصرت الهی به اندازه میزان ایمان است.

امام جمعه کازرون با توصیه مسوولان به تلاش بیشتر در خدمت رسانی برای ایجاد امید در جامعه تشریح کرد: مدیریت ما جوری نباشد که مردم را از نظام دلسرد کند. دشمن هم از طرفی دارد با دروغ، شایعات و بزرگنمایی مفاسد مردم را دلسرد می کند. به این شکل هم نیست که همه مدیران ما الوده و فاسد باشند، افراد سالم و ساده زیست کم نداریم.

وی ادامه داد: با اخلاق خوب، تواضع و حضور در بین مردم به آنها امید دهیم. اینکه تشکر میکنیم از اینکه مسوولین بین مردم بروند در نمازهای جمعه و مساجد حاضر شوند به این علت است که البته این حضور در بین مردم نباید نمایشی و نمادین هم باشد.

حجت الاسلام خرسند نقش مسوولین را در حل مشکلات و بهبود شرایط جامعه حائز اهمیت دانست و اذعان کرد: مسوولین سعی کنند تا کاری را که امروز می شود انجام داد، به فردا نیفکنند. مقداری با روحیه مدارای بیشتر با مردم و روحیه انقلابی و تلاش بیشتر سعی کنیم تا مشکلات مردم کمتر شود. همت شما می تواند این پیشرفت و توسعه را سرعت ببخشد.

امام جمعه کازرون با توجه به روز خبرنگار و گلایه مطبوعات از حمایت کم مسوولان و ادارات شهرستان از نشریات بیان داشت: در دیدارهایی با عزیزان خبرنگار و نشریات، گلایه داشتند که مسوولین هم بخاطر عدم بودجه به نشریات بها نمی دهند و هم اینکه به مطالبات پاسخگو نیستند.

وی افزود: یکی از نمادهای مردم سالاری همین نشریات است. چه اشکالی دارد که چند نشریه شهرستان را مشترک شوید و بررسی کنید. روابط عمومی ادارات موظف به پاسخگویی و جواب دادن باشند. یکی از راههای پاسخگویی مسوولین به مردم همین نشریات است و البته فضاهای مجازی که هم قانونی هستند و هم حرف حسابی داشته باشد. ضروری است که مسوولین علاوه بر حضور میدانی در بین مردم، در حمایت از نشریات نیز حضور کمی و کیفی داشته باشند.

مطالب مشابه
دیدگاه ها