نمایش نوار ابزار

یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷


امام جمعه کازرون با حافظان قرآن حاضر در طرح رحله دیدار کردبه گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون، حجت الاسلام خرسند امام جمعه کازرون در جمع حافظان قرآنی طرح تابستانی حفظ قرآن کریم رحله در حوزه علمیه صالحیه حضور پیدا کرد.

برای طرح تابستانی رحله که برای حفظ قرآن کریم در حوزه علمیه صالحیه برگزار شده است، ۸۰ نفر شامل دانش آموز، طلبه و دانشجو ثبت نام کردند که علاوه بر شهرستان کازرون، از کهگیلویه بویر احمد و خراسان رضوی نیز برای حضور در این دوره اقدام کردند که در پایان ۳۵ نفر برای طرح شبانه روزی رحله پذیرفته شدند.

امام جمعه کازرون در این دیدار خطاب به جوانان حافظ قرآن کریم حاضر در طرح رحله اظهار داشت: امروز بیش از هر زمان دیگری در جامعه به انس با قرآن نیاز داریم. کلید حل مشکلاتی که در جامعه هست از جمله اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و یا خانوادگی و فردی، در قرآن است. هیچ چیزی در این عالم وجود ندارد مگر اینکه کلید حل آن در قرآن آمده است.

وی افزود: این حفظ و قرائت قرآن که شما موفق به حفظ آن هستید و عظمت بزرگی است، به این دلیل است که ما بتوانیم به بطن قران دست پیدا بکنیم. قران مثل یک اقیانوسی است، که هر کس به هر نحو و میزان ظرفیت خود از آن استفاده می‌کند.

حجت الاسلام خرسند ادامه داد: در حفظ قرآن و برای حافظ قرآن برکات بسیاری وجود دارد. می‌بینیم که حافظان قرآن نسبت به غیر حافظان در هر قشر و شغلی موفق‌تر هستند. در واقع شما قرآن ناطق و جزئی از قرآن می‌شوید و وظیفه شما حافظان قران از این به بعد سنگین تر است. باید سعی کنیم که متخلق به اخلاق قرآن هم باشیم. آن هم در روزگاری که دشمن میخواهد قبح شکنی کرده و بی بند وباری را در جامعه ترویج دهد، کار شما تاثیر بیشتری دارد.

مطالب مشابه
دیدگاه ها