نمایش نوار ابزار

پنج شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۷


جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر کازرون با محوریت همایش عفاف و حجاب برگزار شدبه گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون، جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان کازرون روز پنجشنبه (۱۴ تیر ۹۷) در دفتر امام جمعه کازورن برگزار شد.

در ابتدای این جلسه سرهنگ افشاریان فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کازرون با اشاره به اهمیت این جلسه گفت: توقع داریم خود مسوولین به جلسه تشریف بیاورند. همچنین برخی نیاز به همت بیشتری در انجام مصوبات جلسه دارند.

وی با توجه به آغاز هفته عفاف و حجاب از روز ۲۱ تیرماه بیان داشت: با توجه به سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه (س)، روز ۲۴ تیر تجمعی با محوریت عفاف و حجاب در میدان شهدا کازرون برگزار خواهد شد.

افشاریان ادامه داد: چندین سال هست که این روز به نام تجمع ده ها هزار نفری عفاف و حجاب انجام می شود که مشارکت همه دستگاهها را می طلبد.

وی با ابراز تاسف از اینکه به مرور خدشه های بیشتری به بحث عفاف و حجاب خورده می شود افزود: توصیه شده که نمایشگاهی به مدت چندروز در این مکان برپا شود. پیشنهاد داریم که مسوولین محترم در این هفته از کسانی که دغدغه دارند و آمر به معروف هستند تقدیر و قدردانی کنند.

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه کازرون ابراز داشت: انتظار داریم همه دستگاهها و نهادهای مختلف با توجه به ثبت این تاریخ در تقویم، نسبت به حفظ و مطالبه گری این ارزش اقدام داشته باشند.

 

در ادامه سرهنگ محمد عبادی نژاد فرمانده انتظامی شهرستان کازرون با ابراز آمادگی نیروی انتظامی در هفته عفاف و حجاب  گفت: ما وظایفی را که قانون برعهده‌مان گذاشته پیگیری و مشارکت کنیم. اما باید کار گروهی باشد و نیازمند ورود همه دستگاهها است که در این زمینه اقدامات فرهنگی بهتر از قوه قهریه است.

وی با توجه به در بحث امنیت مردم با توجه به حضور خانواده ها در مراکز عمومی و تفریحی گفت: گشت هایی برای پوشش و حفظ امنیت در این زمینه اختصاص داده ایم.

عبادی نژاد در ادامه به برخی از اقدامات نیروی انتظامی در مقابله با فساد و جرم در شهرستان اشاره داشت و عنوان کرد: دستگیری مشروبات، جمع آوری مانکن های نامتعارف، کشف قرص های روانگردان، شناسایی دختران فراری از خانه، فساد مشهود، برخورد با مزاحمین نوامیس مردم، پلمپ واحد های متخلف، تذکر به مظاهر علنی فساد، یرخورد با واحد صنفی، جمع آوری قلیان، تذکرات به تالارهای عروسی، سالم سازی تفرجگاه ها و پارک ها از جمله اقدامات نیروی انتظامی در مدت اخیر است.

وی همچنین با توجه به مشکلات مردمی و پیگیری و رفع مشکلات آنها گفت: جلساتی را با معتمدین در مساجد مختلف داشتیم که از فرماندار محترم نیز که بنا بر حضور مسوولین در بین مردم در مراسمات و برنامه ها در مساجد و تکایا داشتند تشکر می کنیم.

 

سپس حجت الاسلام خرسند امام جمعه کازرون ضمن تشکر از حضور اعضای ستاد در جلسه و آرزوی موفقیت برای فرماندار جدید کازرون گفت: بحثی که همه ما باید توجه داشته باشیم و دشمن در حال کار کردن روی آن است، امر به معروف و نهی از منکر است. که یک مورد ان عفاف و حجاب است.

وی افزود: یکی از آن بحث ها تلاش دشمن در پمپاژ روحیه ناامیدی بین مردم و تحریک مردم در مسائل مختلف و در ادامه ایجاد اغتشاش و ناامنی است که این خط دشمن بوده و کاملا محرز و مشخص است. مسوولین محترم باید سعی بکنند با عملکردشان یک امیدواری بیشتری بین مردم بوجود بیاید. دادن گزارشهای خوب و امیدوار کننده درست به مردم از آن جمله است که موجب می شود تا مردم امیدوار شوند و ببینند که مسوولین در حال تلاش هستند.

امام جمعه کازرون حفظ همدلی را از لازمه جامعه دانست و افزود: با توجه به صحبتهای رییس جمهور در هفته اخیر و برگزاری جلسات سران سه قوه و تاییدات رهبری، دستاوردهای خوبی برای کشور بدست آمد که این اتفاقات، دشمن را ناامید می کند.

وی با اشاره به حوادث اخیر شهرستان کازرون بیان داشت: در شهرستان ما هم در حوادث اخیری که اتفاق افتاد باید بپذیریم صدماتی خوردیم و قصد مقصر کردن دستگاه خاصی نیست. حرمت عمومی مردم لطمه خورده و حرمت برخی دستگاهها شکسته شده است که اگر ترمیم نشود دشمن سوءاستفاده میکند. در صورتیکه اعتماد مردم به روحانیت، نیروی انتظامی و یا دستگاه قضایی کم شود، این به نفع هیچکسی نیست و باید اعتماد عمومی بیشتر شود.

امام جمعه کازرون ادامه داد: باید جلسات با مردم در مناسبتها در مساجد و حسینیه ها بیشتر شود. حال انتقادی هم بکنند چه اشکال دارد. همه و بنده هم اگر اشتباهی کردم بپذیرم تا این اعتماد عمومی لطمه نبیند. که اگر به دستگاهها لطمه بخورد به نوعی به نظام اسیب می زند.

حجت الاسلام خرسند در بحث حجاب با تاکید بر شناسایی مسائل و برخورد با علل بدحجابی گفت: من وقتی در شهر می روم میبینم که دستهایی در کار است که می خواهند چهره شهر را ناهنجار و بی قید و بند نسبت به مسایل مذهبی جلوه دهند. وقتی مردم آنها را می بیند، متوجه می شود که بومی شهرستان هم نیستند.

وی افزود: مثلا دانشگاهها نباید مرکز ترویج بی بند و باری و بد پوششی باشد. بالاخره دانشگاه دستور فرم دارد. و بعضا برخی بد پوششی هایی در بین دانشجویان دیده میشود که لازم به رسیدگی مسوولین است.

امام جمعه کازرون همچنین درباره تابلوهای نصب شده تصاویر شهدا در سطح شهر بیان داشت: اصل کار  این اقدام و نصب تابلوهای کنونی ارزشمند بود، اما در حال حاضر این در شان شهدا نیست و نیازمند تعمیر و رسیدگی به آن است.

 

سپس دهقان فرماندار کازرون با اشاره به بحث عفاف و حجاب و تجمع مرتبط با آن گفت: انجام آن مراسم کار بسیار خوبی است. اما نیاز به سیاستگذاری دارد که به چه سمت حرکت کنیم وگرنه وضعیت روز به روز بدتر می شود. پیشنهاد بنده این است که کارگروهی تخصصی از نخبگان با سلایق مختلف و با یک هدف در جهت بهتر شدن وضعیت حجاب در جامعه تشکیل دهیم که با توجه به روند پیش‌روی آن، چه کاری باید انجام داد و دراین موضوع به مسایل جامعه و ریشه های اعتقادی خودمان توجه کنیم.

وی همچنین با اتقاد از عدم حضور برخی مسوولین و یا انتخاب نماینده برای شرکت در جلسه بیان داشت: مسوولین باید خودشان در جلسات حضور داشته باشند و جانشین نفرستند. در صورتی که موافقت شد، می توان جانشین فرستاد.

 

سپس حجت الاسلام خرسند امام جمعه کازرون با اشاره به قانون مصوب مجلس در حمایت از امر به معروف و نهی از منکر گفت: این قانون در ابتدا با کم لطفی دولتمردان مواجه شد که اکنون نیز متاسفانه به خوبی اجرا نمی شود.

وی افزود: با توجه به روحیه تدین فرماندار محترم و اینکه مسوولان اکثرا متدین هستند، انتظار هست فراتر از کار اداری، به عنوان کاری اعتقادی به آن نگاه شود. متاسفانه برخی روحیه ها در مواجهه با امر به معروف وجود دارد که حتی مانع از امر به معروف و نهی از منکر لسانی می شود که باید این روحیه شکسته شود.

امام جمعه کازرون با انتقاد از عادی شدن برخی منکرات بیان داشت: مشکلات اقتصادی، تهاجم فرهنگی و اعتقادی تاثیر گذاشته است. باورها ضعیف شده و چون امر به معروف و نهی از منکر نشده، برخی زشتیها قبیح و منکر شمرده نمی شود و عادی شده که باید جلو اینها گرفته شود و فرهنگ‌سازی شود.

وی با اشاره به همایش های عفاف وحجاب گفت: در همین همایش ها چند هزار خانم با پوشش مناسب و حجاب کامل بیایند نوعی دمیدن روحیه امید بوده و پاسخی به دشمن است. بهرحال این کارها باید صورت بگیرد و نباید اجازه بدهیم تا گرفتاریهای اقتصادی و همچون مسایل اخیر شهرستان بر این موضوعات سایه بیفکند.

حجت الاسلام خرسند با تاکید بر داشتن جدیت بیشتر در انجام امر به معروف و نهی از منکر اذعان داشت: این جلسات ماهی یکبار حتما تشکیل و پیگیری شود. اگر مصوبه ای اجرا نمی شود، از آن مسوول کتبا توضیح خواسته شود. خودمان کار را جدی بگیریم، قطعا برکات کار خود را نشان می دهد.

مطالب مشابه
دیدگاه ها