نمایش نوار ابزار

سه شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۷


بخش دیالیز بیمارستان کازرون افتتاح شدبه گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون، آیین افتتاح بخش دیالیز بیمارستان ولی عصر(عج) کازرون با حضور امام‌جمعه و فرماندار شهرستان کازرون و رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز روز دوشنبه (۱۱ تیر ۹۷) برگزار شد.

این بخش با همت خیرین ورثه حاج غلام‌حسین فخری با ۱۸ تخت دیالیز و اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان ساخته شده است.

در این مراسم علی بهادر رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان داشت: باید سعی کنیم از اعزام بیماران به مرکز استان کم کنیم. کازرون، مرودشت و آباده در اولویت برای راه‌اندازی بخش آنژیوگرافی و جراحی قلب هستند.

وی با اشاره به بخش شیمی‌درمانی بیمارستان کازرون افزود: ساختمان این بخش تمام شده و در مرحله تجهیزات است که تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: برای به بهره‌برداری رسیدن بیمارستان امام علی (ع) کازرون نیز همکاری لازم را انجام دادیم که تجهیزات این بیمارستان توسط شرکتی انجام شود و تا یک سال آینده به بهره‌برداری برسد.

وی با اشاره به بازدید از مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان کازرون گفت: بیمارستان قائمیه نیز در حال اتمام است و بزودی به بهره‌برداری می‌رسد.

بهادر با بیان اینکه شهرستان کازرون با توجه به اینکه قطب پزشکی غرب استان است، حتماً باید در این زمینه توسعه پیدا کند، افزود: در فعال کردن بخش خصوصی در چهارچوب قانون هیچ مانعی نداریم.

در ادامه حجت الاسلام خرسند امام جمعه کازرون نیز با بیان اینکه در حوزه بهداشت و درمان با توجه به کارهای خوب صورت گرفته ولی باز شهرستان کازرون در این زمینه کمبود دارد، خواستار مجوز ورود بخش خصوصی به این زمینه با توجه به درخواست‌ها و ظرفیت‌های موجود در شهرستان کازرون شد.

وی گفت: کازرون دو بیمارستان ناتمام دارد که کار تکمیل بیمارستان امام علی(ع) با پیگیری‌های صورت گرفته از طریق ستاد فرمان اجرایی امام و همکاری دانشگاه علوم پزشکی بزودی انجام می‌شود و در مورد بیمارستان ۲۰۰ تخت‌خوابی نیز امیدواریم با همت مسوولان و خیران راه‌اندازی شود.

امام جمعه کازرون خواستار اصلاح ذهنیت اشتباهی شد که گفته می‌شود در شهرستان به بیماران خوب رسیدگی نمی‌شود و اظهار داشت: با حمایت از بخش خصوصی و راه‌اندازی درمانگاه‌های شبانه‌روزی و خیریه تا حدودی این مشکل را می‌توان برطرف کرد.

سپس جمع حاضر از ساختمان شیمی درمانی بیمارستان ولیعصر (عج) کازرون بازدید کردند.

مطالب مشابه
دیدگاه ها