نمایش نوار ابزار

چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷

امام جمعه کازرون در مراسم شهادت امیرالمومنین (ع):


نباید هیچ شعار و تجمع اعتراضی در روز قدس شکل بگیرد/ بهترین حمایت از امام جمعه، حفظ آرامش در جامعه است/ درخواست تجمع اعتراضی در روز قدس شیطنت و خواسته دشمن و ضدانقلاب است و قطعا پشت آن ضدانقلاب قرار دارد/ اولویت حفظ آرامش استبه گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون، ظهر امروز (۱۶ خرداد ۹۷) حجت الاسلام خرسند امام جمعه کازرون در مراسم شهادت امیرالمونین (ع) در مسجد شهدای کازرون ضمن تسلیت به مناسبت شهادت امام علی (ع)، بیان داشت: امیرالمومنین انسانی کامل و ویژه بود. امام خمینی (ره) که خود یک علی‌شناس است، می‌گوید که امیرالمونین (ع) انسانی هزار بعدی بودند که ما حتی یک بعد از ایشان را نشناختیم. علی (ع) یک اقیانوس است. کسی عمق و عظمت اقیانوس را نمی‌تواند بشناسد، بلکه هرکسی به اندازه توانش درک میکند.

وی با بیان اینکه عظمت امام علی (ع) را باید از نهج البلاغه که کلام ایشان است دریافت اضافه کرد: درصورتی که برخی حتی یکبار هم نهج البلاغه را رجوع نکردند. پس علی در عین عظمت هم غریب و هم ناشناخته است. علی (ع) مظلوم بود چرا که اولویتش اسلام بود. زیرا در اجرای حکم الهی رودربایستی نداشت. چون به دنبال اجرای عدالت و بازپس گیری حقوق مظلومان و محرومان بود. مظلومیت علی به این دلیل بود که برایش تفاوتی نمیکرد مفسده از سوی چه کسی رخ داده است. مظلوم بود چون تمام دغدغه اش عدالت به معنای حقیقی بود.

امام جمعه کازرون با اشاره به شرایط خلفای قبل از امیرالمومنین (ع) و آلوده شدن خواص به دنیاپرستی خاطر نشان کرد: تا پیامبر زنده بود، هیچگونه تبعیض و نابرابری در بین امت اسلامی وجود نداشت. اما پس از رحلت ایشان، نابرابری ها از زمان خلفا شروع شد. علت قتل عثمان چیزی جز تبعیض و نابرابری نبود. خب امیرالمومنین وارث یک سیستم آلوده و تبعیض آمیز است. دغدغه امیرالمومنین عدالت بود. عدالت دشمن‌تراش است. ایشان اهل زد و بند و خیانت نبود. دشمنی‌های علیه امیرالمومنین از این جنس است، وگرنه هیچ خلیفه ای مردمی‌تر از ایشان نبود.

وی با اشاره به حب مال و مقام که منجر به ایجاد فتنه در دوران آن حضرت شد و مقایسه با زمان کنونی یادآور شد: فتنه های دوران امام علی (ع) همه در مورد پست و مال است. می‌بینیم کسانی که زیر بار بیعت با امیرالمومنین نرفتند به چه عاقبتی گرفتار شدند. در دوران انقلاب و در قضایای بیعت با امام خمینی (ره) نیز اینچنین برد. کسی که قائم مقام امام شده بود، کارش به جایی رسید که برای رسانه های معاند فتوا بدهد. در زمان کنونی نیز به همچنین است. ما دو ولایت داریم، ولایت خدا و ولایت شیطان، هرکسی زیر بار ولایت خدا نرود، خواسته یا ناخواسته زیر بار ولایت شیطان می‌رود.

حجت الاسلام خرسند با اشاره به زندگی ساده مسوولین در کلام رهلر انقلاب افزود: اینکه مقام معظم رهبری امروز بر زندگی ساده مسوولین تاکید دارند برای اینست که اگر مسوولی آغشته به دنیا شد‌، دیگر نمی تواند در مسیر حق بماند. اینها که از طلحه و زبیر بالاتر نیستند و در صورت گرفتار شدن به دنیاپرستی، نمی‌توانند مواضع انقلابی بگیرند. انهایی که همچون میثم تمار و سلمان فارسی آلوده به دنیا نشدند عاقبت بخیر شدند. امروز هم همچنین است. ببینید مسوولی که آلوده‌ی به دنیا شده، نمی تواند حق بگوید و عدالت را اجرا کند. البته از نعمتهای حلال دنیا باید استفاده کنیم اما آلوده و بنده آن نشویم. لذا این سیستم همیشه دشمن دارد، چرا امروز استکبار امروز به ولایت فقیه هجمه می برد، برای اینست که بگویند ولایت فقیه کارایی ندارد، که امروز باید مراقب باشیم.

امام جمعه کازرون با اشاره به سخنرانی رهبر انقلاب در حرم امام خمینی (ره) بیان داشت: مقام معظم رهبری در مراسم ارتحال امام خمینی (ره) نکاتی فرمودند که برای امروز شهر ما مناسب است و آن هشیاری مردم و متدینین است. ایشان فرمودند که مردم مطالبه ای دارند و دشمن افرادی نفوذی و آشوبگر را وارد میکند تا این مطالبه به حق مردم به آشوب تبدیل شود. کما اینکه در شهر ما اینچنین شد و برخی دقت نکرده و به تذکرات توجه نکردند. همچنان برخی نیز پشیمان نیستند و می خواهند ادامه بدهند.

وی با بیان اینکه بهانه همیشه هست، اما ما باید مسائل را اصلی و فرعی بکنیم ادامه داد: آیا مشکل امروز منطقه و کشور ما اینست که منطقه ای شهرستان بشود یا نشود، این چقد تاثیر دارد؟ این کوبیدن بر عرق تعصبات منطقه ای به گونه‌ایست که انگار دشمن خارجی میخواهد اینجا را اشغال کند. حال منطقه ای شهرستان بشود، ایا بناست از روی نقشه جایی برود؟ این تقسیمات و مرزبندی بین کشورها کار انگلیس خبیث و استعمار بود در صورتی که در زمان امیرالمومنین همه یک حکومت بودند. تقسیمات درون کشوری امروز برای اداره امورات مردم است. که البته آن هم قانون دارد و قانون فصل الخطاب است.

حجت الاسلام خرسند با توصیه به کنترل خویش در این مسائل تصریح کرد: ناصر دیوانی که گفته می‌شود، با انگلیسی ها مبارزه کرد، نه با خودش. امروز این امنیت مفت و مجانی به دست ما نرسیده که مجانی از دست بدهیم. اگر در این کشور ناامنی بشود، حکومت پهلوی را که نمی آورند، بلکه داعش می اورند که به کسی رحم نکند.

وی با اشاره به برخی اتفاقات چند روز گذشته و سخنان یک مسوول گفت: حال مسوولی در مراسمی چند حرف نسنجیده زده و بنده هم من باب اعتراص خارج شدم. بعد هم آمدند و من حرف هایم را زدم که برای حفظ آرامش جامعه منتشر نشده است. حال برخی بیانیه داده‌اند برای تجمع کردن و به حمایت از امام جمعه که من ممنونم از همشهریان، اما برای هرگونه تجمع و شعار دادن راضی نیستم. بنده تا الان به وظیفه ام عمل کردم و از این به بعد هم میکنم. تمام شهرستان بلکه نظام برای بنده اهمیت دارد.

امام جمعه کازرون با اشاره به تحرکات مشکوک دشمن در از بین بردن دوباره آرامش کازرون گفت: دستهایی در کار است که می خواهند کازرون را به عنوان شهری انقلابی بدنام بکنند. ما اخبار و مستنداتی داریم که برخی قابل بیان نیست. مراقب باشید؛ بنده راضی نیستم کسی برای حمایت از بنده شعار یا حرفی بزند. بهترین حمایت از امام جمعه حفظ ارامش در جامعه است و غیر از آن من راضی نیستم.

وی با تاکید بر محکومیت هرگونه شعار و تجمع اعتراضی پیرامون مسائل اخیر کازرون در روز قدس ابراز داشت: خواسته های مردم از مجاری قانونی دنبال شده و بعد از ماه رمضان هم دنبال میکنم. می دانم در این مسایل کم لطفی‌هایی به مردم کازرون شد که باید جبران بشود. اما امروز آرامش مهم است. اینکه برخی میگویند در روز قدس به حمایت از امام جمعه و علیه فلانی کاری کنند، این کار شیطنت است. دانسته یا ندانسته این کاری است که دشمن و ضد انقلاب میخواهد. روز قدس روز اسلام است و مردم فقط باید مرگ بر آمریکا و اسرائیل بگویند. روز قدس روز اسلام و نمایش وحدت مسلمانان است.

حجت الاسلام خرسند با اشاره به دلسوزان اصلی کشور اذعان داشت: متاسفانه کاری که برخی در فتنه ۸۸ کردند و رهبری هم به عنوان کاری زشت اشاره کردند این بود که عده‌ای در آن روز با بطری در دست و روزه خواری شعار می‌دادند که نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران، که دروغ گفتند. اگر راست می گویند بروند امروز در مرز ایران دفاع کنند. آنان دلسوز ایرانند یا عزیزانی که در مرزها در حال مبارزه اشرار هستند و یا رزمندگان دفاع مقدس که جان خود را برای امنیت این کشور فدا کردند. در صورتی که آنانی که آن شعار را سر می دادند جانشان را فدای امریکا و انگلیس می‌کنند. حال شاید از روی دلسوزی کسی بگوید روز قدس روز کازرون است، خیر روز کازرون ۷ دی  ماه است. روزی که ۱۵۰ جوان کازرونی در عملیات کربلای ۴ و ۵ برای ایجاد امنیت امروز ما جان دادند.

وی با توصیه مردم به سعه صدر و پیگیری اعتراض از مجاری قانونی بیان داشت: بنده چون خواسته مردم کازرون را به حق می دانستم‌ حمایت کرده و مسایل را منتقل کردم. مسوولی اگر چیزی می گوید باید مراقب باشد چه میگوید و جبران کند. ما هم بدانیم که اشتباه را با اشتباه جواب نمی دهند. آیا ما بیاییم در کازرون برای رسانه های معاند خارجی، منافقین، سلطنت طلبان و داعش خوراک تهیه کنیم؟ قانون راه گذاشته است. بالاخره اگر بنده امام جمعه خلاف کردم راه هست و یا نماینده، فرماندار و هر مسوولی تخلف کرد راهکار قانونی دارد. راهش این نیست که برای هرچیزی شعار بدهیم و تجمع بکنیم. بجای شعارها پیگیری قانونی بکنیم.

امام جمعه کازرون با تاکید بر عدم تجمع در روز قدس و اشاره به نقش ضدانقلاب در این قضیه بیان داشت: نباید هیچ تجمع اینچنینی در روز قدس شکل بگیرد. این حرکت کاملا مشکوکی است که شاید برخی بر اساس دلسوزی بگویند، اما قطعا پشت این قضیه جریان ضدانقلاب است. بنده مدافع مسائل شما بوده و هستم. و باید اخوت روز به روز بیشتر بشود. آن حرفها هم حرفهای نابجا و محکومی است و همان روز جواب داده شده و اقدامات لازم هم شده پس کش دادنش درست نیست.

حجت الاسلام خرسند با اشاره به همت مسوولین در جهت حل مشکلات، به بیان برخی اثرات منفی اتفاقات و ناامنی گذشته در کازرون پرداخت: فرماندار جوان و پرتلاشی آمده و اهل همین شهرستان بوده و شناخت کافی دارد. استاندار هم گفت که کازرون هنوز فرمانداری ویژه نشده اما اختیار فرمانداری ویژه را برای حل مسائل شهرستان به فرماندار دادم. شهردار پرتلاش کازرون گفت که درآمد شهرداری بعد از این حوادث صفر شده است. این نتیجه بی نظمی و ناامنی است. رییس بیمارستان گفت که ما سهمیه چند پزشک داشتیم اما بخاطر مشکلات اخیر گفتند به کازرون نمی آییم. آیا ما این را می خواهیم؟

وی افزود: حال مسوولی حرفی زد، باید سکوت کرد و برای هر حرفی که نباید سینه سپر کرد. تمام این مسائل برای کازرون است. کازرون با آرامش توسعه پیدا میکند و سرمایه گذار بدون امنیت و آرامش وارد نمیشود و از طرفی هیچ پروژه ای اجرا نمی شود. پس اولویت حفظ آرامش است.هیئتی هم خواهد آمد و مسایل را بررسی می کند. مسوولان هم بنای خدمت دارند. فرماندار محترم جدی است و بنده از ایشان حمایت میکنم و شما هم حمایت کنید.

امام جمعه کازرون با تاکید بر حفظ آرامش و توقف مباحث اخیر گفت: آن مباحث نباید ادامه پیدا کند که البته برخورد شد و تذکر هم داده شد. اما کشاندن این مباحث به کوچه و خیابان آن هم در روزی همچون روز قدس به مصلحت انقلاب، اسلام و کازرون نیست. این عرض بنده را خواهش میکنم رسانه ها در فضای مجازی به گوش مردم برسانند و افراد ساده یا مغرض کاری نکنند که بنده جور دیگری رفتار کنم. روز قدس روز اسلام است. امسال حضور کازرونی ها با وحدت و صمیمیت بیشتر و با مشت های گره کرده علیه امریکا و اسراییل باشد. گله ها را در جلسات تخصصی دیگر و با انتقال به مسوولین از طرق قانونی بگذاریم.

مطالب مشابه
دیدگاه ها