نمایش نوار ابزار

دوشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۷


مراسم تودیع و معارفه فرماندار کازرون برگزار شدبه گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون، حجت الاسلام خرسند امام جمعه کازرون در مراسم تودیع و معارفه فرماندار این شهرستان ضمن تسلیت به مناسبت شهادت امام علی ع و گرامیداشت شب‌های قدر، بیان داشت: کسانی که مسوولیتی در جامعه دارند، در این شب ها بیش از عوام نیاز به ارتباط با خداوند و عاقبت بخیری دارند چرا که برای جامعه می‌خواهند تصمیم بگیرند. از خدا بخواهیم که در این سه شب عزیز بتوانیم از برکات این ایام و لیالی استفاده بکنیم. مسوولیت نباید باعث غفلت از مسائل معنوی بشود، تا نظر و تصمیم‌مان همواره سنجیده، معقول و مورد رضایت خداوند باشد.

وی با توجه به شرایط حساس کشور و توطئه ‌های دشمنان افزود: ما در موقعیت حساس کنونی کشور و نظام، بویژه منطقه و شهر و دیارمان قرار داریم. دشمنان نظام ما در عرصه بین المللی شمشیر را از رو بسته و از هر دشمنی و توطئه‌ای کوتاهی نمی کنند. اگر تا امروز هم کاری نکرده اند، نتوانسته اند. تجربه نیز نشان داده که امید بستن و مذاکره با دشمن، سودی ندارد و از دشمنی‌شان کم نمی‌کند. لذا هم مردم و هم مسوولین باید مراقبت کنند تا بهانه ای دست دشمن نیفتد. مردم با حضور خود در صحنه و مسوولین با تصمیمات درست، سنجیده و پرهیز از برخی تصمیمات و بیان مطالبی که می توانند حاشیه ایجاد کنند، مراقب باشند.

حجت الاسلام خرسند با تاکید بر دوری از موانع تحقق آرمان‌های انقلاب در کلام مقام معظم رهبری گفت: در فرمایشات رهبر انقلاب در دیدار با دانشجویان، نکات بسیار مهمی بیان شد که ایشان در بحث آرمانها و موانع فرمودند که از جمله موانع تحقق اهداف و آرمانهای انقلاب، سرگرم شدن به مسایل و بهانه های اختلاف انگیز و ویران کننده است. ضرورتی ندارد که در این مقطع کشور مسایل و اموری را بیان کنیم که نتیجه ای جز اختلاف و کینه بین مردم  ندارد. مثل حوادثی که این ایام در شهرستان ما اتفاق افتاد. اگر از ابتدا تصمیمات براساس رعایت همه این جوانب می بود و مصالح در نظر گرفته می شد شاید کار به اینجا نمی رسید.

وی درگیر حاشیه نشدن را از دیگر موانع تحقق این اهداف برشمرد و افزود: حاشیه و متن را از هم باید جدا کنیم. امروز ببینیم مسایل اصلی و فرعی چیست. اشتباه نگرفتن بین دوست و دشمن از دیگر این موارد است. دشمن میخواهد که دشمنی را به کشور وارد کنیم تا از دشمنان اصلی غفلت بورزیم. اینها مسایل امروز نیاز جامعه ما است که باید در گفتار و کردارمان مراقب باشیم.

امام جمعه کازرون با اشاره به ایجاد ناامیدی در جامعه به عنوان یکی از ابزارهای دشمن تصریح کرد: مسئله مهمی که امروز دشمن به دنبال آن هست، اینست که می خواهد روحیه یاس و ناامیدی را بین مردم تزریق کند که البته هیچ وسیله ای برای دشمن بهتر از ناامیدی مردم نیست. مردم اگر خدای نکرده از نظام و دولتمردان ناامید شدند، براحتی با آن آدرس‌دهی که دشمن میدهد، حرکت می کنند که مقداری از آن به عملکرد مسوولین برمی‌گردد. پس ما با عملکردمان مردم را نسبت به آینده کشور و نظام اسلامی، رفاه مردم و توسعه کشور امیدوار بکنیم.

وی افزود: رسانه های معاند فقط روی نقاط ضعف دست می گذارند. گویا جمهوری اسلامی در این چهل سال هیچ دستاوردی نداشته است. بعد از طرفی هم مقامی در کاخ سفید می‌گوید ما باید کاری کنیم که جمهوری اسلامی ۴۰سالگی خود را نتواند جشن بگیرد. که این کار را نه از راه نظامی، چرا که جمهوری اسلامی می تواند پاسخ خود را در وفت و مکان مناسب بدهد، کما اینکه پیشتر نیز اینچنین بوده است. پس دشمن از راه اختلافات داخلی و مایوس کردن مردم نسبت به نظام و عملکرد دولتمردان قصد ورود دارد. اینجاست که هم دولتمردان باید مراقب گفته ها و تصمیمات باشند و هم مردم، فرهیختگان و خواص، اصحاب رسانه و کسانیکه تریبون دارند مراقب باشند که کاری نکنیم که دشمن فایده اش را ببرد. بنابراین عملکرد مسوولین در امیدواری یا ناامیدی مردم بسیار موثر است.

حجت الاسلام خرسند با توصیه به مسوولین بر مراقبت گفتار و عملکرد خود خاطر نشان کرد: سعی کنیم در این مسوولیتی را که داریم و دائمی هم نیست، در موضع گیری‌ها و قول هایمان به مردم مراقب باشیم. افراد میروند اما عملکردها و سوابق می مانند. در این وضعیت بد اقتصادی مردم را امیدوار کنیم و در کار گشایش ایجاد کنیم. بعضی مواقع میبینیم که برخی مسوولین گیر در کار می اندازند. پس تلاش بکنید که انشالله در این شهرستان با این شرایطی که هست، ما مردم را به عملکرد نظام و دولت امیدوارتر بکنیم. هرچه مردم امیدوارتر بشوند، شادابی و امید به آینده بیشتر است. هرچه مردم ناامیدتر باشند دشمن بهره برداری میکند.

وی در ادامه با تشکر از سرپرست فرمانداری و خیرمقدم به فرماندار جدید گفت: ضمن تشکر از زحمات آقای استوار میمندی آرزوی توفیق برای ایشان داشته و خیر مقدم به اقای دهقان میگوییم که با توجه به اینکه فرزند این شهرستان هستند و شناختی که از شهرستان داشته و مسایل را بهتر تشخیص میدهند، با روحیه خدمتگزاری، طراوت و جوانی و انگیزه انقلابی بتوانند یک مدیریت انقلابی از خود به نمایش بگذارند. همچنین با همفکری و پیگیری اقدامات جدی در حل مسائل و مشکلات شهرستان داشته باشند. استاندار هم گفتند که اختیار ویژه در حل مسایل شهرستان به ایشان می دهیم.

امام جمعه کازرون در اهمیت حضور مسوول بومی در شهرستان ابراز داشت: اما کاش این تصمیم دو سال پیش گرفته شده بود و علی‌رغم احترام به فرمانداران قبلی، از فرماندار بومی استفاده می شد. به سهم خود به عنوان یک شهروند کازرونی که مردم را می شناسم و همچنین خدمتگزار مردم در منصب امامت جمعه مرکز شهرستان به همراه دیگر ائمه جمعه در بخشهای شهرستان آمادگی همکاری با ایشان داریم. که انشاله شهرستان هم از این مرحله حساسی که در آن قرار گرفته ایم بگذریم و صمیمیت و اخوت و برادری بیشتری بین مردم مناطق مختلف شهرستان شاهد باشیم. بارها گفته ام که برای بنده هر بخش شهرستان تفاوتی باهم ندارد و همه عزیزند و تحت لوای یک پرچم و نظام و دارای یک فرهنگ و اداب هستیم و نگذاریم برخی مسائل حاشیه ای و زودگذر بین ما کدورت ایجاد کند و مسوولین نیز با تصمیمات سنجیده‌شان به این وحدت و اخوت کمک کنند. فرماندار جدید نیز با توجه به شناختی که دارند می توانند به این وحدت کمک کنند.

مطالب مشابه
دیدگاه ها