نمایش نوار ابزار

پنج شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷


مراسم جشن ولادت امام حسن مجتبی (ع) به همراه توزیع ۵ کمک جهیزیه به خانواده‌های نیازمند برگزار شدبه گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون، مراسم جشن ولادت امام حسن مجتبی (ع) به همراه توزیع ۵ کمک جهزیه به خانواده های نیازمند در مسجدالنبی (ص) کازرون برگزار شد.

در این مراسم امام جمعه کازرون با برشمردن صبر و حلم به عنوان یکی از صفات مومن گفت: باید از زندگانی حضرت امام حسن مجتبی ع این ویژگی را بیاموزیم. شرایط دوران این امام معصوم خاص بود به طوریکه دورویی در بین مردم بسیار وجود داشت. تمایل به دنیا طلبی گسترش پیدا کرده بود به طوریکه حاضر بودند برای حب و مال دنیا بر سر امامشان نیز معامله کنند.

وی با بیان این نکته که یکی ازدلایل صلح امام مجتبی (ع) با معاویه، خیانت نزدیکان ایشان بود یادآور شد: تاکید مقام معظم رهبری بر عبرت گرفتن از تاریخ، از جمله زندگی امام حسن مجتبی (ع) که نتیجه آن وقوع حادثه کربلا بود، بر اینست که در دوران ما نیز هر لحظه احتمال رخ دادن آن اتفاقات وجود دارد. این در صورت عدم مراقبت خواص، عادی شدن دنیاطلبی در جامعه و تمایل به شهوات و کمرنگ شدن معنویات است.

حجت الاسلام خرسند در ادامه ایجاد نا امیدی در جامعه توسط دشمن را یکی از روش های تکرار آن وقایع دانست و افزود: دشمن از هر طرف از جمله فضای مجازی و رسانه ها در حال تزریق ناامیدی است. اگر مردمی دچار ناامیدی شوند، به راحتی تسلیم دشمن خواهند شد. در دوران امام حسن (ع) نیز معاویه با ایجاد نا امیدی در جامعه، ان صلح تحمیلی را رقم زد.

وی با بیان اینکه در جامعه امروز نیز، دشمن با دامن زدن به اخبار تلخ و تاکید و انتشار گسترده آن برای ایجاد ناامیدی در جامعه تلاش می کند ادامه داد: بعضی ها فکر می کنند اگر جمهوری اسلامی روزی شکست بخورد، ایران به دوران پیش از انقلاب بر می گردد. اما در صورتی که خدا نکرده با آن اتفاق، ایران از سوریه امروز و یمن و عراق بدتر می‌شود. در صورتی که حتی سوریه امروز یک حامی همچون ایران دارد.

امام جمعه کازرون با تاکید بر اینکه برای جلوگیری از ایجاد کشوری ویرانه به دست دشمنان، باید دشمن و حرکت او را شناخت، تصریح کرد: مظلومیت امام حسن (ع) و حادثه کربلا نباید در دوران ما نیز تکرار شود بلکه باید از آن عبرت بگیریم. انشاله ارتباط خود با دین، معنویت، معارف، امامت و ولایت و اصل ولایت فقیه مستحکم‌تر کنیم تا به برکت ائمه اطهار دینمان قوی باشد.

وی خاطر نشان کرد: اوایل انقلاب ما امکانات نظامی نداشتیم و دشمن فرض کرد در این شرایط می تواند به ما ضربه بزند. اما خدا را فراموش کرده بودند و به فرموده امام راحل شن‌ها مامور خدا بودند. دلیل آن ایمان ما به نصرت خدا بود که با وجود دست خالی، باورمان قوی بود. اینکه امام (ره) فرمود امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند، با تکیه بر نصرت الهی بود. امروز نیز با داشتن ایمان به خدا، دنیای استکبار هیچ غلطی نخواهد کرد.

مطالب مشابه
دیدگاه ها