نمایش نوار ابزار

شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

امام جمعه کازرون در مراسم تجلیل از کارگران نمونه:


پرداخت به موقع حقوق کارگران دغدغه اول مسوولین باشدبه گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون، حجت الاسلام خرسند امام جمعه کازرون در مراسم تجلیل از کارگران نمونه که به مناسبت هفته کارگر در سالن مراسمات شهرداری کازرون برگزار شد، ضمن بزرگداشت یاد و خاطره شهدا بویژه شهردار شهید، شهید مصلحیان و تبریک نیمه شعبان و روز معلم، بر توجه به پرداخت به موقع حقوق کارگران تاکید کرد.

وی با اشاره به اهمیت کار کارگران خاطر نشان کرد: لازم بود که علاوه بر تجلیل از طریق تریبون نماز جمعه، در برنامه ای اختصاصی نیز از کارگران تقدیر کنیم. پیامبر (ص) می‌فرمایند که قبل از اینکه عرق کارگر خشک شود مزدش را بدهید، چرا که با این مزد می خواهد زندگی کند. کارگر، سرمایه گذار نیست که اگر حقوقش دریافت نکرد، از جای دیگر جایگزین آن تامین شود.

حجت الاسلام خرسند با انتقاد از عقب افتادن حقوق کارگران بیان داشت: متاسفانه شاهد بودیم که در مواردی که حقوق عزیزان کارگر عقب می افتاد، می گفتند که حتی فروشنده محله نیز دیگر به ما کالایی را قرض نمی‌دهد. باید پرداخت به موقع حقوق کارگران به عنوان دغدغه اول باشد. البته امروز این روحیه وجود دارد و با مدد الهی نیز مشکلات مالی و درآمدی در مجموعه شهرداری کمتر شود.

وی افزود: همانطور که مقام معظم رهبری به مسئله کار عنایت ویژه دارند، امروز در جامعه نیز باید بیشتر از هر زمان دیگری به بحث کار و کارگر اهمیت بدهیم. البته امروز نه تنها مخصوص کارگر بلکه روز سرمایه گذاری و کارفرمایی نیز هست.

امام جمعه کازرون با ابراز تاسف از کمبود شغل و مشکلات کار برای جوانان اذعان داشت: متاسفانه روزانه افراد متعددی برای کسب شغل مراجعه می کنند. حتی پیش از حضور در همین مراسم نیز افرادی بخاطر مشکلات نداشتن کار مراجعه کرده و دغدغه داشتند و آدم وقتی کاری از دستش بر نمی‌آید که برای آنان انجام دهد شرمنده می‌شود.

وی با تاکید بر موضوع کار آفرینی گفت: نباید منتظر کار پشت میزی باشیم و این فرهنگ تغییر کند و باید کار را تولید کرد. ما کشور متنوعی در منابع و زمینه های مختلف داریم. باید فکر و اراده ایرانی پشت این موضوع آمده تا مشکل کار را حل کنیم. در زمینه های گردشگری و اجتماعی مختلف می توان اقدامات مناسبی در شهر انجام داد. البته باید موانع مختلف پیش روی آن رفع شود تا چرخ اقتصاد به حرکت بیفتد.

حجت الاسلام خرسند با توجه به نامگذاری سال پیش رو به نام حمایت از کالای ایرانی تصریح کرد: باید در ذهن مدیران و مردم ما مضووع حمایت از کالای ایرانی بوجود بیاید. در صورتی که زمینه فراهم شود، ایرانی می تواند کار خوب انجام دهد. خود غربی‌هایی که سعی در القای ناکارآمدی ایرانیان را دارند، از ایرانی ها در مراکز علمی مهم خود استفاده می کنند.

وی با توجه به نقش کارگران در آبادسازی هرچه بیشتر شهر یادآور شد: شما کارگران می توانید کازرون را در مجمموعه شهرداری به یک شهر آباد و نمونه تبدیل کنید. اکنون نیز با وجود مشکلاتی که وجود دارد، مسافرانی که به کازرون می آیند با تعریف و تمجید خارج می‌شوند. که این سرمایه کمی نیست، همه با هم همت کنید تا با مدیریت خوب شهردار محترم و همراهی مسوولین شهرداری و همت شما عزیزان و بها دادن به سرمایه گذار و تعامل با آنان، زمینه رونق بیشتر در کازرون فراهم شده و شاهد شهری آبادتر و با عمران بیشتر و مشکلات کمتر باشیم.

در پایان مراسم از کارگران نمونه در بخش های مختلف تقدیر شد.

مطالب مشابه
دیدگاه ها