نمایش نوار ابزار

سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۷


مراسم بزرگداشت شهید صیادشیرازی در پادگان شهید ترابی ارتش برگزار شدبه گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون، مراسم بزرگداشت شهید علی صیادشیرازی در حسینیه پادگان ۰۷ شهید ترابی ارتش با حضور جمعی از مسوولان شهرستان برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام خرسند امام جمعه کازرون ضمن بزرگداشت نام و یاد شهدا خاطر نشان کرد: ارتش جمهوری اسلامی به داشتن چنین شخصیت های بزرگی همچون شهید علی صیاد شیرازی به خود می بالد.

وی با اشاره به اینکه برای شناخت افراد باید ببینیم بزرگان راجع به وی چه بیان کرده اند، ادامه داد: فرمایشات مقام معظم رهبری و دیگر بزرگان همچون آیت‌الله بهاالدینی درباره این شهید بزرگوار، شخصیتشان را بهتر می شناسیم. مقام معظم رهبری در پیام تسلیت شهید صیاد شیرازی، ایشان را امیر سرافراز ارتش اسلام، فداکار قرآن، نظامی مومن و پرهیزکار خطاب کرده و می فرمایند که  این شهید بنده برگزیده خدا هستند.

امام جمعه کازرون افزود: اینکه از یک خانواده معمولی فرزندی به دنیا می آید، به دانشگاه افسری میرود و به درجه و مقامی می‌رسد که مقام معظم رهبری ایشان را اینگونه خطاب می‌کنند، نشان می‌دهد که این شهید ویژگی های منحصر بفردی داشته که برای ما درس بوده و موجب ماندگاری خود فرد می‌شود.

وی با تاکید بر اخلاص شهید صیاد اضافه کرد: ایشان در بند عناوین و درجات نبود بلکه ضمن مومن و پارسا بودن، بدنبال انجام وظیفه بود. او در عین مخلص و اهل شب زنده دار بودن، ریاکار نبود. نشانه اخلاص است که آدمی به جایی می‌رسد که ولی امر مسلمین جنازه شهید را می‌بوسد. وی وقتی به شهادت رسید، جانشین کل نیروهای مسلح بود که با وجود داشتن شرایط تشریفات، اما بی تکلف رفتار می‌کرد. در جنگ بدر دیدم که شهید صیاد شیرازی  در خط مقدم که احتمال هرگونه خطری بود همچون دیگر رزمندگان حضور پیدا کردند.

حجت الاسلام خرسند ضمن برشمردن امتیازات نیروهای مسلح و رزمندگان این مرز و بوم گفت: امتیازات نیرو های مسلح ما اخلاص، دوری از تشریفات و عدم وابستگی به تعلقات دنیا است. شاهد آن نیز شهادت تعداد زیادی از فرماندهان در دفاع مقدس است که بی تکلف همچون سربازان در میدان نبرد حضور داشتند.

وی در ادامه با اشاره به زهد و تقوای شهید صیاد شیرازی بیان داشت: آیت الله بهاالدینی از علما و عرفای بنام بودند که راجع به ایشان فرمودند، صیاد یکپارچه نور است، که به واقع هم چنین بود. صیاد به معنای حقیقی یک عالم، زاهد و ولایتمدار حقیقی و علاقه‌مند به روحانیت بود و چهره ماندگاری نیز می‌شود بطوریکه مقام معظم رهبری چندین مرتبه به نظامیان و ارتشیان می‌فرمایند مثل صیاد باشید.

امام جمعه کازرون با تاکید بر داشتن خلوص و سلامت کار در هر مسوولیت توصیه کرد: سعی کنیم در هر کار و مسوولیتی که هستیم اینچنین باشیم که بعد از رفتنمان، اسم ما ماندگار شود که البته همه شهدای ما اینچنین بوده اند. دین و ایمان باید در چهره فرد، تربیت فرزند و خانواده او نمایان باشد. جوری زندگی کنیم که ما نیز لایق شهادت در راه خدا باشیم و اخلاص و ایمانمان حقیقی باشد.

مطالب مشابه
دیدگاه ها