نمایش نوار ابزار

جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶

خطبه 27 بهمن 96؛


مردم شکوهمندانه آمدند/ اکنون نوبت مسوولان است که مشکلات مردم را حل کنندبه گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون؛نماز جمعه این هفته به امامت حجت الاسلام خرسند امام جمعه کازرون در مصلی نمازجمعه این شهر برپاشد.

وی در ابتدا ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری فاطمیه بر حضور منسجم و باشکوه هیئات و دسته جات عزاداری در روز سه‌شنبه،شهادت حضرت فاطمه زهرا س جهت عرض تسلیت به محضر حضرت بقیه الله(عج) تاکید کرد.

امام جمعه کازرون در ادامه با بزرگداشت اول اسفند روز روحانیت که نشان دهنده اهمیت نقش روحانیت در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است، گفت: تاکنون در شهرستان کازرون ۲۶ شهید روحانیت در دوران انقلاب،دفاع مقدس و مدافع حرم به شهادت رسیده اند،که حضور جدی روحانیت در دفاع از نظام اسلامی را بیان می‌کند.

حجت الاسلام خرسند ضمن تقدیر از حضور شکوهمندانه مردم بصیر ایران در راهپیمایی تماشایی و عظیم ۲۲ بهمن ماه بیان کرد:پیام این راهپیمایی استقامت، استکبارستیزی و عدالت اجتماعی بود. که البته با اینکه مردم از برخی امور از جمله مشکلات اقتصادی گلایه‌مند هستند، اما پای ارزش‌های خود ایستاده اند.

وی افزود: مقام معظم رهبری در دیدار با کارکنان نیروی هوایی فرمودند که اگر میخواهید مردم را بشناسید، به راهپیمایی ۲۲ بهمن نگاه کنید. مردم ایران این جمعیت ده‌ها میلیونی هستند که در راهپیمایی عشق خود را به اسلام، انقلاب، امام و رهبری نشان دادند،که باید حرفشان را شنید و به درد دلشان اعتنا کرد، نه چند نفر اشوبگری که به غلط خواسته های مردم را چیز دیگری عنوان می‌کنند.

امام جمعه کازرون اضافه کرد:رهبری فرمودند کسانی که دو دوره مسئولیت کشور داشتند و اکنون نیز مدیریت کشور را دارند، نباید نقش اپوزسیون نظام را ایفا کنند. چرا که اگر کاری از دستشان بر می‌آمد باید در دوران مسوولیت انجام می‌دادند.

حجت الاسلام خرسند با انتقاد از صحبت‌های برخی از مسوولین که موضوع رفراندوم را بیان کردند،خاطرنشان کرد: ایا مشکل کشور رفراندوم است، چه رفراندومی بهتر از ۲۲ بهمن؟ در صورتی که رفراندوم در زمان بن‌بست انجام می‌شود. چرا حرفی زده می‌شود که باب طبع سلطنت طلبان و دشمنان باشد.

وی ادامه داد:یا اینکه گفته می‌شود که ما به امید و نشاط صد در صدی نیاز داریم. بله ما به اینها نیاز داریم اما این مسوولین هستند که باید آن را با صداقت عمل خود فراهم کنند. جوانی که شغل و مسکن ندارد چگونه بدون فراهم شدن رفاه و رفع مشکلات شاد می‌شود. دوران رقابت‌های انتخاباتی تمام شده و زمان کار است. اکنون که در اوخر سال اقتصاد مقاومتی هستیم، قوای سه‌گانه باید توضیح بدهند که تا چه حد به عنوان سال که فرمایش مقام معظم رهبری و سیاست نظام می‌باشد عمل شده است.

خطیب جمعه کازرون با اشاره به حضور مردم در مواقع سختی و مشکلات، تاکید کرد: بجای استفاده از عناوینی همچون رفراندوم باید در مدار قانون حرکت کرد.اگر بنا باشد برای هرچیزی سریعا رفراندوم صورت بگیرد، اولویت با مسائل اقتصادی و فرهنگی است. مردم آمدند و حرف خود را زدند. اکنون نوبت مسوولین است که به وعده های خود عمل کرده و مشکلات مردم را رفع کنند. مسوولین نباید به گونه ای صحبت کنند که دشمن شاد شویم. این مردم شایسته بهترین خدمات هستند.

حجت الاسلام خرسند با اشاره به سرنگونی جنگنده رژیم صهیونیستی توسط موشک سوریه در هفته گذشته،گفت: شاهد تحولی بزرگ بودیم ‏که به تعبیر مقام معظم رهبری نشان دهنده اتمام دوران بزن در رو است. این حرکت نشان داد که اسرائیل آسیب پذیر است و مقاومت اسلامی با محوریت جمهوری ‏اسلامی مفتخرانه در حال مقاومت و دفاع از اسلام است.

وی اضافه کرد:ترس بر تمام حاکمیت رژیم صهیونیستی غلبه کره است. البته جمهوری اسلامی بنای درگیری ندارد ‏اما اگر روزی اسرائیل بخواهد غلطی بکند، جمهوری اسلامی خاک اسرائیل را شخم خواهد زد.‏ این اتفاق درسی است برای کشورهای خودفروخته‌ای همچون عربستان سعودی است.‏

امام جمعه کازرون با توجه به کمبود آب بیان کرد:باید مردم و مسئولین با توجه به خشکسالی و کمبود بارش رحمت الهی، در مصرف آب مدیریت ویژه ای را ‏به اجرا بگذارند که ‏البته این مدیریت به معنای قطع کردن آب نیست.‏

وی در خصوص برگزاری نماز باران بیان داشت:در صورتی که طی روزهای آتی بازهم شاهد نزول رحمت الهی نباشیم، نماز طلب باران به مانند هفته گذشته روز دوشنبه راس ساعت ۸ صبح برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام خرسند در پایان با تشکر از حضور باشکوه مردم در مناسبات اخیر گفت: از همه شهروندان عزیز سپاسگزارم که در دوماهه اخیر با حضور خود در برنامه های بزرگ شهرستان از جمله، یادواره بزرگ ۱۳۰۰ شهید شهرستان، سالگرد شهدای مدافع حرم، مراسم دهه فجر و فاطمیه، راهپیمایی ۲۲ بهمن ‏و مراسم با شکوه دعای ندبه، توجهشان را به ارزش ها و معنویات نشان دادند.‏

مطالب مشابه
دیدگاه ها