نمایش نوار ابزار

یکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶

امام جمعه کازرون در جشن دهه فجر انقلاب:


ایمان، حضور مردم و نعمت ولایت و رهبری عوامل اصلی پیروزی انقلاب بودامام جمعه کازرون گفت: عوامل اصلی پیروزی انقلاب سه مورد، ایمان، حضور مردم و نعمت ولایت و رهبری بودند.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون، حجت الاسلام محمد خرسند امام جمعه کازرون در آیین جشن پیروزی انقلاب اسلامی در مسجد جامع شهدای این شهر که با حضور مسوولان و اقشار مختلف مردم برگزار شد با اشاره به عوامل و شرایط پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ اظهار داشت: عوامل اصلی پیروزی انقلاب سه مورد، ایمان، حضور مردم و نعمت ولایت و رهبری بودند.
حجت‌الاسلام خرسند با بیان اینکه عوامل و شرایطی که باعث پیروزی انقلاب شده است، همان‌ها نیز عوامل حفظ و پیروزی کامل انقلاب است گفت: همگان باید در پاسداری از این سه عامل تلاش کنند زیرا دشمن این سه مورد را درک کرده و در میدان نبرد چه از نوع سخت و چه نرم، برای ناکام کردن انقلاب اسلامی از این طریق حمله‌ور می‌شود.
امام جمعه کازرون با اشاره به اینکه دشمن سعی در مرتبط کردن وجود مشکلات به نظام دینی است افزود: امروز مشکلات فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی وجود دارد، اما معتقدیم مشکلات بخاطر اینست که دین در جامعه اجرا نمی‌شود.
وی در ادامه گفت: از جمله مواردی که دین در جامعه اجرا نمی‌شود، اقتصاد و نظام ربوی بانک‌ها در کشور است که با ورشکستگی هر یک از بانک و موسسات غربی، دین اسلام محکوم می‌شود.
خرسند با گلایه از اینکه بعد از ۳۹ سال، اقتصاد، بانکداری و فرهنگ ما اسلامی نیست اظهارداشت: دلیل این امر نیز عمل نکردن به اسلام است که با عمل به نظرات فقه‌ها و علمای دین، این مشکلات بوجود نمی‌آید.

امام جمعه کازرون آسیب‌های اجتماعی از جمله، نزاع، اعتیاد، طلاق و دیگر معضلات اجتماعی را نیز عمل نکردن به دستورات اسلام دانست و تاکیدکرد: این ما هستیم که باید خودمان را با اسلام تطبیق دهیم، نه اینکه اسلام را مطابق میل خود تغییر دهیم.

خرسند با بیان اینکه این مردم هستند که انقلاب را بوجود آوردند افزود: وقتی نظام با خطر مواجه می‌شود، چه کسانی برای حفظ آن سینه سپر می‌کنند؟

وی گفت: در ملل دیگر اسلام و مردم بود اما چون ولایت و رهبری نداشتند، با شکست مواجه شدند که از آن جمله می توان به انقلاب مصر اشاره کرد.
امام جمعه کازرون با بیان اینکه هر مشکل و کم‌کاری مسوولان به رهبری منتصب شود، اشتباه است اظهار داشت: مردم رای دادند که مسوولان به درستی به وظایف خود عمل کنند.
خرسند با یادآوری اینکه در اغتشاشات اخیر هجمه دشمن به مسئله ولایت و رهبری بود که با تشخیص خوب مردم فتنه برملا شد افزود: راهپیمایی ۲۲ بهمن بهترین امر به معروف و نهی از منکر است و ثواب آن از نماز شب نیز بیشتر است.

مطالب مشابه
دیدگاه ها