نمایش نوار ابزار

چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶

به مناسبت دهه مبارک فجر صورت گرفت؛


برگزاری نمایشگاه و یادواره شهدا در دبیرستان دخترانه بهبهانیبه گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون، نمایشگاه و یادواره شهدای والامقام در دهه فجر فاطمی با حضور امام جمعه و مدیر آموزش و پرورش کازرون در دبیرستان دخترانه بهبهانی برگزار شد.

در این مراسم که با اجرای سرود توسط دانش آموزان و همچنین اجرای موسیقی توسط گروه موزیک تیپ تکاور امام سجاد ع کازرون همراه بود، نمایشگاه صنایع دستی و افتخارات دانش آموزان نیز برپا شد.

حجت الاسلام خرسند در این برنامه ضمن تاکید بر بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی برای جوانان که آن دوران را ندیده اند گفت: با وجود تلاش دشمن در زیباسازی دوران منحوس پهلوی، موظفیم که دستاوردهای انقلاب اسلامی را تشریح کنیم. تا دروغ‌های دشمنان موجب فریب برخی افراد نشود.

امام جمعه کازرون، خودباوری را یکی از دستاوردهای انقلاب دانست و افزود: انقلاب اسلامی به مردم ایران استقلال، آزادی و عزت داد. امروز آمریکا در کشورهای منطقه، پایگاه نظامی مستقر کرده است تا به خیال خود با جمهوری اسلامی مقابله کند این در حالی بود که دیروز چون رژیم شاه ژاندارم منطقه بود، از منافع ظالمانه امریکا درمنطقه دفاع می‌کرد و به نوعی گوش به فرمان آمریکا بود.

وی با طرح این موضوع که برخی می پرسند، این انقلاب برای ما چه کرد، بیان داشت: این انقلاب اسلامی بود که ما را آقا کرد. قبل از انقلاب مردم ایران را آدم نمی دانستند که شاهد آن، تصویب قانون کاپیتولاسیون بود. به طوری که اگر یک آمریکایی در ایران جنایتی را انجام می‌داد، دادگاه های ایران حق رسیدگی به جرم آنان را نداشتند، چرا که استکبار اعتقاد داشتند آمریکایی ها نژاد برترند. به تعبیر امام، اگر یک آشپز آمریکایی شاه مملکت و مرجع تقلیدی را بکشد، دادگاه ایران صلاحیت محاکمه وی را ندارد. اما امروز بواسطه ایستادن روی پای خود، در جایگاهی قرار گرفته ایم که عزت ما، موجب ترس مقامات امریکایی شده است.

حجت الاسلام خرسند ادامه داد: اگر خاطرات دوران پهلوی مطالعه شود، مشخص می‌شود که چه شرایط خفت باری را در دوران پیش از انقلاب داشتیم. مسئولین و درباریان از عمق وجود وابسته به غرب بودند، هرچند به جهت عوام فریبی اقداماتی از جمله زیارت امام رضا ع نیز  انجام می دادند. اما در ماه رمضان ضیافت ناهار برگزار می‌کردند.

وی با اشاره به خودباوری و ایستادگی در برابر دشمنان گفت: ما روی پای خود ایستادیم و با دشمن مقابله کرذیم. اگر امروز با امنیت مراسمی را برگزار میکنیم، بهای آن را گزاف پرداختیم. امنیت و عزت امروز ما به خاطر جان‌فدایی و بی توقعی رزمندگان دفاع مقدس است.

امام جمعه کازرون اضافه کرد: قبل از انقلاب بیش از ۹۰ درصد بانوان بیسواد بودند. اما امروز شرایط کاملا متغییر کرده و میبینید که بیش از ۵۰ درصد پذیرفته شدگان دانشگاه را بانوان تشکیل می‌دهند. جمهوری اسلامی زن را یک گوهر می داند و می گوید نباید از او در جهت عیاشی سوءاستفاده شود. قبل از انقلاب تنها دو پزشک کلیمی در کازرون وجود داشت، اما امروز از نظر علمی و پزشکی پیشرفت شگرفی را داشته ایم. البته مشکلاتی نیز در بین برخی مدیران وجود دارد که باید رفع شود، ولی باید ببینیم گذشته در کجا بودیم و امروز در کجا قرار داریم.

مطالب مشابه
دیدگاه ها