نمایش نوار ابزار

سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶


مراسم کلنگ زنی مدرسه خیرساز در روستای دیکانک برگزار شدبه گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان کازرون؛ مراسم کلنگ زنی مدرسه خیرساز شهید حسین ناصری

با حضور مردم و مسئولین و به همت خیّر مدرسه ساز حاج محمدعلی ناصری در روستای دیکانک برگزار شد.

در این مراسم که همراه با سرود دانش آموزی برگزار شد، حجت الاسلام خرسند امام جمعه کازرون بیان داشت: پیش از انقلاب اسلامی، مراکز آموزشی و تحصیلی در فقر شدیدی به سر می‌بردند. از آن جمله می توان به نبود مرکز دانشگاهی در شهرستان کازرون اشاره کرد، در حالی که امروزه هزاران دانشجو در کازرون تحصیل می کنند. در گذشته اکثریت مردم در روستا مخصوصا بانوان، سواد خواندن و نوشتن نداشتند، اما امروز سطح سواد در جامعه به طور چشمگیری افزایش یافته و بیش از ۵۰ درصد دانشجویان در کشور را خانم‌ها تشکیل می‌دهند. که این نشان دهنده رشد علمی پس از انقلاب اسلامی و برکات این انقلاب است. که علاوه بر زمینه علمی به لطف انقلاب اسلامی، دستاوردهای گوناگون در زمینه های مختلف از جمله انرژی و امکانات نسیب کشور عزیزمان شده است.

امام جمعه کازرون در ادامه با تقدیر از بزرگی کار خیرین گفت: امروز شاهد کلنگ زنی در زمینه آموزشی و علمی هستیم. همواره ساخت مدرسه و آموزشگاه موجب نوید و بالندگی علمی کشور عزیزمان بوده است.

وی ضمن تقدیر از ناصری، خیّر مدرسه ساز افزود: با وجود برخی مشکلات و موانع موجود پیش روی خیرین، این خدمات است که در حافظه مردم ماندگار خواهد ماند و مردم از زحمتکشان به نیکی یاد خواهند کرد. وی همچنین از حقیقی بخشدار کوهمره و نودان خواست که مشکلات پیش روی این پروژه هرچه سریعتر حل شده و در انجام این کار خللی ایجاد نشود.

مطالب مشابه
دیدگاه ها