نمایش نوار ابزار

سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶

در تیپ تکاور امام سجاد ع کازرون برگزار شد


مراسم بزرگداشت دومین سالگرد شهادت شهدای مدافع حرم کازرون و رونمایی از کتاب شهید سجاد دهقانبه گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان کازرون؛ مراسم بزرگداشت دومین سالگرد شهادت شهدای مدافع حرم کازرون و رونمایی از کتاب شهید سجاد دهقان با حضور امام جمعه شهرستان و خانواده های شهدای مدافع حرم کازرون در حسینیه تیپ تکاور امام سجاد ع برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام خرسند امام جمعه کازرون با تاکید بر اهمیت برگزار مراسم بزرگداشت شهدا گفت: امروز بیش از هر زمان دیگر نیاز به بزرگداشت یاد و نام شهدا بسیار ضروری است، چرا که همچون خون در رگ که برای زندگی انسان ضروری است، روحیه شهید و شهادت نیز موجب حیات انقلاب اسلامی و جامعه ما است. همانطور که خدای نکرده کمرنگ شدن روحیه جهاد و شهادت طلبی، باعث توقف حرکت انقلاب است.

امام جمعه کازرون خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی ایران را ارزان بدست نیاورده و بهای گزافی را برای آن پرداخته ایم. که از آن جمله فدا شدن صدها هزار جوان برای عزت ایران است. به همین دلیل مسئولیت ما در حفظ خون و راه شهدا سنگین است.

حجت الاسلام خرسند با مقایسه گذشته با مقطع کنونی بیان داشت: دشمن با استفاده از فضای تبلیغاتی سعی در وارونه جلوه دادن شرایط قبل از انقلاب داشته و با کارگردانی استکبار جهانی، سعی بر گریم‌سازی چهره زشت پهلوی دارد. رژیمی که اساس آن بر فساد، بی تقوایی و ظلم بود.

وی اضافه کرد: تمام رژیم های سلطنتی به ویژه قاجار و پهلوی که در ایران آمدند، توسط انگلیسی ها روی کار آمدند. سفیر انگلیس در ایران شاه انتخاب می کرد. به طور مثال رضاشاهی که به جای احمدشاه آورده شد، یک قزاق، نیرویی نظامی، خشک و بداخلاق بود. رضا شاه ریشه و اصالت خانوادگی نداشت و تنها به دلیل اینکه فردی قلدر و نوکر خوبی بود، به عنوان شاه انتخاب شد. در جنگ جهانی دوم، رضاشاه از انگلیس به سمت آلمانی‌ها متمایل شد. انگلیس به محض اطلاع، وی را برداشته و محمدرضاشاه جایگزین او کردند. قوای متفقین پس از لشکر کشی به ایران و استقرار در قزوین، قصد اشغال تهران را داشت. با وجود آنکه رضاخان هزینه فراوانی را برای ارتش صرف می کرد و به آن مفتخر بود؛ وقتی که فرماندهان رضاشاه متوجه لشکر کشی قوای متفقین به تهران شدند، پادگان ها را خالی و سربازان را مرخص کرده و خود نیز فرار کردند.

امام جمعه کازرون ادامه داد: انگلیس در زمان پهلوی دوم، قصد جمع آوری سلطنت و جمهوری کردن نظام ایران همچون ترکیه را داشت که زبان و خط مردم ترکیه و بسیاری از فرهنگ آنان را عوض کردند. اما با نظر سیدضیاء طباطبایی نهایتا تصمیم بر سلطنت شد. که محمدرضا را مشروط  بر تعهد به وابستگی به انگلیس، به عنوان شاه قرار دادند که شود. همچنانکه پهلوی دوم در طول سلطنت نیز گوش به فرمان انگلیس بود. چنانچه روزهای قبل از فرار شاه، وی روزانه از سفیر انگلیس و امریکا، بر ماندن و رفتن چاره جویی می‌کرد، که نهایتا تصمیم بر رفتن شاه گرفتند.

وی در ادامه اشاره ای به دوران دفاع مقدس و دشمنی کشورهای مختلف علیه ایران داشت: یکی از قویترین ارتش های دنیا بویژه در نیروی زمینی را عراق داشت. که در دوران جنگ سرد، با کمک متحدانه شرق و غرب به جمهوری اسلامی حمله کردند. سیستم نیروی زمینی ارتش عراق عمدتا روسی بود، اما ادوات نظامی امریکایی، فرانسوی و انگلیسی نیز داشتند. ارتش صدام با این امکانات به ایران حمله کرده و با این پشتوانه ادعا کردند که ۳روزه ایران را تصرف می کنند. اما آن ۳ روز به ۸ تبدیل شد. که همواره مصادف با شکست دشمن و افتخار لشکر اسلام بود. این در حالی بود که دشمن کمکهای مالی، سوختی و نظامی را در حمایت از خود داشت اما نتوانستند وجبی از خاک ایران را کم کنند. این افتخار است و باید به ان بنازیم.

حجت الاسلام خرسند با اشاره به قدرت جمهوری اسلامی در منطقه و جهان گفت: امروز دشمن میگوید که در خاورمیانه بدون نظر جمهوری اسلامی هیچ‌کاری را نمیتوانیم انجام دهیم. تمام جبهه غربی و عربی گفتند که بشار اسد باید از سوریه برود و جبهه مقاومت شکسته شود. اما جمهوری اسلامی خلاف این نظر را داشت، همانطور که اکنون می بینیم در این ماجرا چه کسی پیروز شد.

وی افزود: دشمن بیش از ۸۰ درصد خاک سوریه را گرفته و تا پشت کاخ ریاست جمهوری سوریه آمدند اما موفق نشدند. که با فرماندهی سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی، مدافعان حرم و مردم سوریه، در مقابل اراده استکبار ایستادند. در نقشه داعش کار کربلا و نجف را تمام شده می دانستند و برای ایالت خراسان نیز برنامه داشتند. اما چه نظامی در مقابل انان ایستادگی کرد. این سپاه، ارتش و نظام کنونی است را باید به آن افتخار کنیم یا ارتشی ترسو که نوکر استکبار و انگلیس بود.

امام جمعه کازرون با تاکید بر اهمیت ایثار شهدا بیان داشت: این شهدای مدافع حریم بودند که از اسلام و ایران دفاع کردند. نه آنان که شعارهای غیرمعقول می دهند. همان احمق هایی که دم از ایران میزدند، اما در اغتشاشات اخیر پرچم ایران را آتش زدند و دروغشان معلوم شد. اگر شهدا نبودند، صدام چیزی از ایران را باقی نمی‌گذاشت، به طور مثال شهر هویزه را با خاک یکسان کرده و با غارت اموال و تجاوز به مردم، هیچ ساختمانی را در آن باقی نگذاشتند. اگر شهدا نبودند دیگر نوبت به داعش نمی رسید و صدام کار ایران را تمام می‌کرد.

 

مطالب مشابه
دیدگاه ها