نمایش نوار ابزار

شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶


زنگ انقلاب همزمان با سراسر کشور در مدارس کازرون طنین انداز شددر سومین روز از دهه مبارک فجر، همزمان با سراسر کشور زنگ انقلاب در مدارس این شهر و بصورت نمادین با حضور امام جمعه، معاون سیاسی فرماندار، مدیر آموزش و پرورش، شهردار، اعضای شورای شهر، امور بانوان فرمانداری، بانوان دیگر ادارات و تعدادی دیگر از مسئولین شهرستان در دبیرستان دخترانه الزهرا(س) به صدا در آمد.

استاد محمدحسین رجبی دوانی، مورخ و پژوهشگر تاریخ اسلام و همچنین از کارشناسان به نام سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی که برای نواختن زنگ انقلاب در دبیرستان الزهرا(س) حضور داشت، در جمع دانش آموزان اظهار داشت: انقلاب اسلامی ما با جانفشانی ها و حضور فعال و گسترده مردم و با هدایت امام راحل به وقوع پیوست.

مورخ و پژوهشگر برجسته تاریخ اسلام با بیان اینکه دانش آموزان نقش اساسی در پیروزی انقلاب اسلامی داشتند، افزود: انقلاب اسلامی ایران توانست بنیان های اعتقادی و التقاطی جهان را به هم بریزد.

رجبی دوانی خطاب به دانش آموزان گفت: شما عزیزان امید و آینده ساز مملکت هستید و در این سال هایی که از انقلاب گذشته، دشمن همواره تلاش داشته تا ایمان ملت ما، به ویژه نسل جوان و دانش آموزان، را مورد حمله قرار دهد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه جامع امام حسین(ع)، افزود: در چند سال اخیر نظام سلطه و عوامل داخلی خائن آنها از طریق فضای مجازی تلاش دارند تا جوانان را نسبت به دین، ایمان و انقلاب منحرف کنند، که شما باید در برابر این توطئه ها هوشیار باشید.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین خرسند، امام جمعه کازرون، ضمن تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه و تبریک دهه فجر، با بیان اینکه انقلاب اسلامی به زن در جامعه ارزش داد، افزود: اکثر زنان و دختران ما قبل از انقلاب بی سواد بودند و انقلاب اسلامی زن را در عرصه های علمی، فرهنگی و سیاسی عزیز کرد.

خرسند با گرامیداشت یاد شهدای انقلاب و بویژه شهیده بانو قیمتی برنجی، گفت: زنان در تمام راهپیمایی ها دوشادوش مردان شرکت می کردند و سهم عمده ای در پیروزی انقلاب اسلامی دارا می باشند.

امام جمعه کازرون در ادامه به نقش زنان در هشت سال دفاع مقدس پرداخت و گفت: زنان ما هم با تأسی از حضرت زهرا(س)، که به دفاع از پیامبر(ص) و حضرت علی(ع) پرداخت، فرزندان و شوهران خود را تشویق به حضور در جنگ و دفاع مقدس می کردند.

در پایان خرسند با بیان اینکه شهدا رفتند تا حجاب و دین بماند، به دانش آموزان گفت: مراقب الگوهایتان باشید تا دشمن به شما آسیبی نرساند، الگوی شما حضرت زهرا(س) می باشد. حداقل کاری که شما دختران و خواهران عزیز برای انقلاب می توانید انجام دهید، رعایت حجابتان است. دشمن در حال تلاش است که چادر را از شما بگیرد

گفتنی در حاشیه این مراسم که همراه با قرائت دکلمه، اجرای سرود توسط دانش آموزان و تجلیل از خانواده شهدای کادر آموزشگاه همراه بود، کیکی ۶ متری طبخ و بین دانش آموزان توزیع گردید.

مطالب مشابه
دیدگاه ها