نمایش نوار ابزار

جمعه ۶ بهمن ۱۳۹۶

خطبه 6 بهمن 96؛


استقرار گمرک درکازرون موجب رونق منطقه ویژه اقتصادی خواهد شد/ مردم از رئیس‌جمهور انتظار اقدامات عملی و امیدوارکننده دارندبه گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون، نماز جمعه این هفته (۶ بهمن) به امامت حجت الاسلام محمد خرسند امام جمعه کازرون در مصلی نماز جمعه این شهر برپا شد.

حجت الاسلام خرسند در خطبه دوم نماز جمعه این هفته با اشاره به مناسبت های پیش رو گفت: روز چهارشنبه  بنا به روایتی ۷۵ روز پس از رحلت پیامبر و روز شهادت حضرت فاطمه زهرا س است. که لازم است ضمن سوگواری، به مدت ۳ روز به احترام شهادت بانوی دو عالم ایام فاطمیه را تکریم کرد و از برگزاری مراسم سرور و شادی خودداری شود.

وی به مناسبت نزدیکی ایام دهه فجر یادآور شد: روز پنجشنبه ۱۲ بهمن، سالروز ورود پرخیر و برکت امام به کشور است. البته سال آینده چهلمین سال انقلابمان را جشن خواهیم گرفت و مراسم امسال را نیز با توجه به شیطنت های اخیر صورت گرفته، باشکوهتر و مردمی‌تر برگزار خواهیم کرد. به همین مناسبت در دهه مبارک فجر دستاوردهای انقلاب برای جوانان در مدارس و دانشگاه گفته شود. جوانان امروز که زمان رژیم طاغوت، دوران انقلاب و جنگ تحمیلی را ندیده اند، باید آن شرایط برایشان تبیین و منتقل شود تا فضاسازی های دروغین دشمن را باور نکنند. چرا که امروز دشمن در حال زیباسازی چهره منحوس رژیم پهلوی از روش های مختلف از جمله فضای مجازی است.

خطیب جمعه کازرون ادامه داد: رژیم پهلوی احتیاجی به معرفی ما ندارد، بلکه کافی است آنها را از دیدگاه خود در کتاب های فراوان‌ درباریان و نزدیکانشان بشناسیم. باید این کتب را بخوانیم تا به وابستگی به غرب، ضد دین بودن و فساد مالی و اخلاقی آنها بیشتر پی ببریم و میزان پیشرفت توسعه و عمران را از آن زمان تا کنون بهتر دریابیم. آن رژیم از اصل نامشروع و فاسد بود اما جمهوری اسلامی یک شجره طیبه است که اصلش سالم است، هرچند در فروع آن برخی مشکلات وجود دارد که همچون درختی که ریشه سالم است و برخی شاخ و برگ آن مرض می زند، باید آنها را ترمیم و اصلاح کرد.

وی با توجه به ۶ بهمن روز جهانی گمرک بیان کرد: در بحث مبارزه با قاچاق کالا، پیش از این میزان کالای قاچاق وارد شده به کشور ۲۵ میلیارد دلار اعلام شده بود که اخیرا دولت اعلام کرد این میزان به ۱۵ میلیارد دلار تقلیل یافته و این نشان از موفقیت در امر مبارزه با قاچاق دارد. اما ورود این میزان قاچاق علاوه بر نشان دادن مشکلاتی در گمرک و خلاء های موجود در کشور، موجب بروز مشکلات تولیدی و اقتصادی در کشور شده است.

امام جمعه کازرون در ادامه راجع به منطقه ویژه اقتصادی کازرون خاطر نشان کرد: پیش از این منطقه ویژه اقتصادی کازرون مصوب و مکان آن نیز مشخص شده است. که البته رونق آن در استقرار گمرک در این منطقه است. با توجه به موقعیت و نزدیکی کازرون به بنادر جنوبی به ویژه استان بوشهر، منطقه کازرون می تواند یک باراندازد نزدیک و مناسبی برای فعالیت های اقتصادی و گمرکی باشد. خواهشی داریم که مسئولین گمرک نیز نسبت به این امر تسریع کرده و با پیگیری های صورت گرفته، گمرک در کازرون مستقر و موجب رونق اقتصادی در شهرستان بشود.

وی در رابطه با گفتگوی اخیر رییس جمهور با مردم از رسانه ملی در هفته گذشته گفت: با توجه به اینکه آقای رییس جمهور گفتند که از همه چیز و همه کس می توان نقد کرد، انتقادی را در رابطه با این گفتگو بیان می کنیم. رییس جمهور محترم در طول هفته در جلسات، همایش‌ها و ملاقات مختلف، صحبتهایی دارند. اما وقتی که گفته می شود گفتگوی رییس جمهور با مردم از رسانه ملی و در وقتی مناسب صورت خواهد گرفت، مردم منتظر حرفهای جدید و اقدامات عملی و امیدوار کننده ای هستند. اما صحبتهای ایشان همان حرفهای همیشگی و همچون دوران رقابت انتخاباتی بود.

حجت الاسلام خرسند اضافه کرد: در این گفتگو از اقدامات عملی و کم شدن مشکلات معیشتی مردم چیزی نشنیدیم. اینکه بایدها گفته شود کافی نیست و اجرای آن لازم است. این بایدها را قوای سه گانه و در راس آن دولت محترم است که آن را باید عملی کند. رییس جمهور میفرمایند ما درامدهای ارزی خوبی داشتیم ودرآمدها از هزینه ها بیشتر بوده است، اما میبینیم که مشکلات باقیست و دلار به مرز ۵۰۰۰ تومان نزدیک میشود، که این با هم همخوانی ندارد. پس بانک مرکزی که زیر نظر دولت است و رییس آن توسط دولت انتخاب میشود، چکار میکند؟ اگر ما مشکل ارزی نداریم، پس چرا دلار به موقع به بازار تزریق نمی شود تا بازار سیاه بوجود نباید.

وی افزود: پس بود و نبود بانک مرکزی آنچنان تفاوتی ندارد. از طرفی مسئله موسسات مالی غیر مجاز وجود دارد که مسئولین می گویند غیر مجاز است. چطور می شود که موسسه ای چندین شعبه در سطح کشور بزند و هزاران میلیارد جمع کند، بعد بگویند غیر مجاز است؟ معلوم است که بانک مرکزی وظیفه خود را به خوبی انجام نداده است. لذا مردم منتظر بودند که پاسخ این سوالات را بشنوند اما این مورد درگفتگوی رئیس جمهور رخ نداد. امیدواریم دولت مردان ما جدیت بیشتری را از خود نشان دهند. مسئولین بحث اقتصاد مقاومتی، اشتغال و معیشت مردم، جدی بگیرند. البته نمی گوییم دولت اقدام خوب نداشته، اما انتظار از گفتگوی رئیس جمهور با مردم خیلی بیشتر و فراتر از این بود که شنیدیم.

مطالب مشابه
دیدگاه ها