نمایش نوار ابزار

چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶

امام جمعه کازرون در جمع دانش آموزان مدرسه تیزهوشان شهید دستغیب:


استعدادهای خدادادی خود را باور کنید که در آینده به شما بسیار نیاز داریم 

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون، حجت الاسلام محمد خرسند امام جمعه کازرون با حضور در جمع دانش آموزان مدرسه تیزهوشان شهید دستغیب به بیان نکاتی پرداخت: امام راحل در آغاز انقلاب عبارتی دو کلمه ای را به ما یاد داد، و آن «ما می‌توانیم» بود. که منجر به انقلاب و پس از آن پیشرفت های شگرف کشور در حوزه های مختلف شد.

امام جمعه کازرون ادامه داد: جهان استکبار ضمن اصرار بر تحقیر ملت‌ها و به سلطه گرفتن آنان، کشورها را به سه دسته کشورهای پیشرفته، رو به توسعه و جهان سوم تقسیم کرده اند. که این امر بدان جهت است تا به کشورهای جهان سوم تلقین کنند که شما هرکاری هم بکنید، باز هم عقب افتاده اید.

وی افزود: به طور مثال امیرعباس هویدا نخست وزیر دوران طاغوت همیشه از گل رزی برای زینت خود استفاده می کرد که روزانه توسط هواپیمایی از هلند برای وی گل می فرستاند. که آن نشان از ننگ دانستن استفاده از دستاوردهای ایرانی توسط آنان دارد. مسئولین دوران طاغوت باور داشتند که ما نفت داریم و باید امکانات را از طریق فروش نفت به دست بیاوریم و نیازی به پیشرفت علمی و توسعه صنعتی نیست. البته متاسفانه هم اکنون نیز برخی باور نمیکنند که می توانیم مشکلاتمان را خودمان حل کنیم و باید ببینیم بانک جهانی و نسخه های بین المللی با وجود مشکلات اقتصادی فراوان هودشان چه راه حلی دارند.

حجت الاسلام خرسند یا تاکید بر توانایی مردم ایران بیان داشت: اما با این حال ما نشان دادیم که ما می توانیم. زمان انقلاب نیز بسیاری میگفتند که امکان انقلاب کردن وجود ندارد. حتی برخی مراجع نیز اعتقاد داشتند که باید شاه و سلطنت بماند( همچون نظام کنونی انگلستان)، اما امام گفت که باید شاه برود. که شاه نیز با وجود پشتیبانی تمام دنیا از وی، از کشور فرار کرد.

وی ادامه داد: قبل از انقلاب اسلامی، در زمینه نظامی و تسلیحات کاملا وابسته بودیم. اما امروز موشکهایی با برد ۲۰۰۰ کیلومتری ساخته ایم که منجر به واکنش و احساس خطر دشمن نیز شده است. ما هرکجا موفقیتی بدست آوردیم، به واسطه اتکا به خودمان بوده است.

امام جمعه کازرون با توصیه به دانش آموزان گفت: شما عزیزان، دانش آموزان نخبه شهر ما هستید و انشالله در رشته های گوناگونی تحصیل خواهید کرد. افق دیدتان باید بسیار وسیع باشد و هدف والایی را در نظر بگیرید. بگویید میخواهیم کاری بکنیم که دیگران نکردند. بالاخره ایرانیان استعداد خدادادی دارند، که نشانه آن دانشمندان متعدد حاضر در ایران و کشورهای مختلف جهان است. درس بخوانید که ازبین شما پروفسور حسابی، و همچون شهید شهریاری و احمدی روشن بیرون آمده و افتخارآفرینی برای کشور بکنید.

وی با اخطار پیرامون فضای مجازی گفت: فضای مجازی چیز بدی نیست، بد و خوبش دست ماست، از آن به خوبی استفاده کنید. مطالعه بکنید و انس‌تان با کتاب بسیار باشد. حسن شما علاوه بر اینکه نخبه علمی هستید، نخبه فرهنگی و معنوی بودن نیز هست. توجه به معنویت و دین، انسان را از مشکلات و بدی ها حفظ میکند. استعدادهای خودتان را باور کنید چرا که به گفته امام، واقعا ما می‌توانیم. بارها در برنامه های تلویزیونی افراد پیرامون خود را دیده ایم که به نان شب نیز محتاج بودند اما با کشف استعدادها خدادادی خود، توانستند پیشرفتهای چشمگیری در زمینه اقتصاد و علم بکنند. استعدادها خدادادی خود را باور کنید که در آینده به شما عزیزان بسیار نیاز داریم و باید از بین شما دانشمندان شهیری برخیزد. که این بهترین قدردانی از والدین و معلمین‌تان است.

پیش از این دانش آموزان و معلمین مدرسه با اقتدا به امام جمعه شهرستان، نماز ظهر و عصر را به پا داشتند.

 

مطالب مشابه
دیدگاه ها