نمایش نوار ابزار

شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶

در شهرستان کازرون برپا شد؛


مراسم تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم لشکر فاطمیون استان فارس برگزار شدبه گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان کازرون، مراسم تجلیل از خانواده ۱۸ نفر از شهدای مدافع حرم افغانستانی استان فارس در لشکر فاطمیون با حضور امام جمعه کازرون، جمعه شب ۲۹ دی‌ماه در مسجدالنبی ص کازرون برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام محمد خرسند ضمن بیان بزرگی و ارزشمندی کار رزمندگان لشکر فاطمیون در سوریه و عراق، به تشریح شکل گیری ناامنی در سوریه پرداخت:  قضیه سوریه مسئله ویژه ای بود که در آن استکبار و دشمنان اسلام، برای ضربه زدن به اسلام نقشه داشتند تا از این طریق هیمنه مقاومت را بشکنند. در ابتدا به بهانه مشکلات اقتصادی اعتراضاتی صورت گرفت که با تیراندازی و کشته شدن افرادی، اعتراضات گسترده تر شد. پس از آن با رسیدن اسلحه به دست مردم و محاصره اماکن نظامی و دولتی، منجر به خارج شدن شهرها از تسلط دولت شد. که البته ظاهر کار اینگونه بود که دولت سوریه، دولتی تک حزبی است که در آن مردم اختیار زیادی ندارند.

امام جمعه کازرون در ادامه با تبیین نقشه دشمن برای جمهوری اسلامی افزود: البته دشمنان قصد انجام همین نقشه را نیز در قضایای اخیر کشورمان داشتند. که در ابتدا نیز با اعتراضات اقتصادی و سپس انحراف اعتراضات به مسیری دیگر، برنامه ایجاد ناامنی در کشور ما را پیش گرفتند. اما با آگاهی مردم و رهنمودهای مقام معظم رهبری، این کار طی چند روز و در نطفه خفه شد.

وی اضافه کرد: اما در سوریه به دلیل نداشتن امتیازات ذکر شده در جمهوری اسلامی، مشکلات حاد شدند و کار دشمن در حال به نتیجه رسیدن بود. که با درایت مقام معظم رهبری، دلاوری فرماندهان نظامی و جوانان جان برکف مسلمان از سوریه، ایران، افغانستان و دیگر کشورهای همفکر، اجازه پیشرفت بیشتر به دشمن ندادند و حکومت داعش نیز از بین رفت. امروز نیز خوشبختانه شرایط امنیتی در سوریه بهبود یافته است. چنانچه طی بازدیدی که روزهای اخیر از سوریه داشتیم، شاهد آن بودیم که در حال حاضر امنیت و آرامش در شهرهای سوریه برقرار شده است.

حجت الاسلام خرسند با تجلیل از دلاوری‌های جوانان در دفاع از حرم اهل بیت گفت: مقام معظم رهبری فرمودند اگر دلاورمردان در سوریه نمی جنگیدند، ما باید در شهرهای ایران با دشمنان مقابله می کردیم. چرا که اگرچه شروع از سوریه بود اما هدف نهایی ایران بود. که دشمنان علاوه بر ایجاد نا امنی در منطقه، بتوانند امنیت رژیم غاصب صهیونیستی را تامین کنند. اما جوانانی دلیر از جمله رزمندگان لشکر فاطمیون اجازه این کار ندادند.

وی ضمن یادآوری دسیسه استکبار در ایجاد فتنه در منطقه، دلایل مقابله جوانان مسلمان را با داعش تکفیری برشمرد: این فتنه انگلیس خبیث بود که کشورها را به چند تکه تقسیم کرد و در بین همه کشورهای منطقه اختلافاتی را برای ایجاد درگیری همسایگان به‌جا گذاشت. که انشاله در دولت کریمه امام زمان این مشکلات برچیده خواهد شد و مرزی دیگر وجود نخواهد داشت. رزمندگان شجاع در سوریه نیز با این دیدگاه که همه زیر بیرق اسلام و امام زمان هستیم، به حمایت از مسلمانان مظلوم سوریه پرداختند. از طرفی لعت دیگر نیز امنیت ما و دیگر کشورهای منطقه است که با امنیت کشورهای همسایه خود گره خورده است.

پس از آن حسین مسرور برادر شهید مدافع حرم به شعرخوانی و حجت الاسلام مجتبی شفیعی به روایتگری از شهدای لشکر فاطمیون و شهدا مدافع حرم پرداخت.

لازم به ذکر از است که در پایان مراسم هدیه ای به فرزند شهید مدافع حرم، شهید عباس حسنی در لشکر فاطمیون اهدا و از خانواده شهدای مدافع حرم حاضر در مراسم تجلیل شد.

مطالب مشابه
دیدگاه ها