نمایش نوار ابزار

جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶

امام جمعه کازرون با انتقاد از مسئولین برای استفاده مکرر از عبارت «حقوق شهروندی» و تصویب روز شادی:


مسئولین مشکلات اقتصادی، شغل و مسکن مردم را حل کنند، مردم خودشان خوشحال می‌شوند 

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون، نماز جمعه این هفته (۲۹ دی) به امامت حجت الاسلام محمد خرسند امام جمعه کازرون این شهر در مصلی نماز جمعه این شهر برپا شد.
خطیب جمعه کازرون با اشاره به نامگذاری امروز بنام روز هوای پاک،از جمله حقوق مردم را هوای پاک و سالم دانست و از عوارض زندگی صنعتی را، هوای آلوده برشمرد و افزود: یکی از کارهای سالم نگه داشتن هوا، درختکاری است. همه باید در این زمینه همت کنند و ازطرفی فرهنگسازی نیز صورت بگیرد، که البته این مورد تنها وظیفه شهرداری نیست. اگر درختی بنا به دلایلی قطع می‌شود، جایگزین آن درختی کاشته شود و مردم نیز باید با شهرداری همراهی کنند تا شاهد شهر سبزی همچون گذشته باشیم.
حجت الاسلام خرسند در ادامه با تبریک به مناسبت ولادت حضرت زینب کبری س و گرامیداشت روز بهورز و پرستار در روز سه شنبه، بهترین الگو برای زنان جامعه را زینب کبری س دانست.
امام جمعه کازرون با محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین و و اشاره به نامگذاری امروز به نام روز مقاومت غزه، گفت: تاکنون اسراییل چندین‌بار به این منطقه تجاوز کرده و شکست خورده است. باید بدانیم امروز مرکز مقاومت فلسطین، غزه است. رهبران فلسطینی نیز طی نامه ای که برای مقام معظم رهبری ارسال کردند، ضمن بیان مشکلات و توضیحاتی، به وجود دست هایی برای به فراموشی سپرده شدن اسراییل اشاره کردند. اسرائیل نامشروع است و با هیچ‌کاری مشروعیت کسب نخواهد کرد. با وجود جنایات این رژیم غاصب، اراده الهی و مبارزه مسلمانان و مردم فلسطین این نوید را می دهد که اسراییل دیر یا زود دچار زوال خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در زمینه روش های دشمن در جنگ نرم، گفت: امروز یکی از تدابیر دشمنان ما، شایعه پراکنی است. آنها برای عوض کردن افکار عمومی مردم دروغ پراکنی می‌کنند. امروز دشمن با استفاده از فضاهای مجازی در قالب جنگ نرم در پی مقابله با جمهوری اسلامی است، چرا که می دانند با جنگ سخت این امکان وجود ندارد و جمهوری اسلامی نیز گزینه هایی روی میز دارد که پاسخ خواهد داد. البته ضرورت ندارد که جمهوری اسلامی مستقیم وارد شود. تاکنون حزب الله لبنان و حماس که مورد حمایت جمهوری اسلامی هستند و دیگر جنبش های اسلامی دیگر که حرف ما را می‌گویند، به دشمن ضربه زده اند.
حجت الاسلام خرسند افزود: یکی از میادین و عرصه های جنگ نرم، فضای مجازی است. با استفاده از ماهواره تا گوشی همراه، که هدف القای سبک زندگی غربی در عرصه های مختلفی از جمله فرهنگی و مذهبی است. که بارها نیز اعلام کرده اند که با این وسایل باید ارزشهای غربی را بجای ارزشهای اعتقادی، انقلابی و فرهنگی جمهوری اسلامی بنشانند. اما برخی این خطر را درک نکرده اند و به اسم جریان آزاد اطلاعات و محدود نکردن مردم، میگویند که فضای مجازی باید آزاد باشد. بله درست است اما درصورتی که اختیارش در دست خودمان باشد، نه در دست دشمن.
وی ادامه داد: مسئولین یک پیام رسان بومی را جایگزین پیام رسان خارجی کنند تا بتوان از بروز مشکلات جلوگیری کرد. در اتفاقات اخیر دیدید که از طریق فضای مجازی علیه امنیت ملی چه اقداماتی صورت گرفت و حتی آموزش بمب دستی و مقابله با مردم و اماکن عمومی وجود داشت. آیا بستن این کانالها، جلوگیری از جریان ازاد اطلاعات است؟مثل این است که بگویند در این شهر، نانوایی ها، رستوران و غذافروشی ها آزاد به فروش هستند، اما مردم غذای مسموم فاسد را نخرند(!) لذا وظیفه مسئولین است که نظارت کنند. میگویند آزاد بگذاریم، هرکس هر غلطی خواست بکند، بعد بگوییم مردم خودشان بفهمند چه اطلاعاتی کسب کنند.امروز در فضای مجازی هتک حیثیت صورت میگیرد چراکه هیچ جای دنیا همچون اینجا آزاد و رها نیست. البته برخی هم برای ترویج اخلاق و معارف اسلامی از این وسیله استفاده می کنند که باید تشویق هم بشوند. این مسایل اخیر رخ داده در کشور،توطئه دشمن بود اما برخی نمی‌پذیرند،درحالی که دشمن خود نیز اعلام میکند. البته بخشی نیز بی توجهی مسئولین به مردم است که امیدواریم ان مسئله حل شود.
امام جمعه کازرون با اشاره به حقوق اصلی مردم گفت: مکررا نگویید حقوق شهروندی، مگر حقوق شهروندی فقط همین آزاد گذاشتن فضای مجازی و گردش آزادانه اطلاعات است؟مگر معیشت حداقلی مردم و شغل جوانان، بهداشت و درمان رایگان، آموزش رایگان حقوق شهروندی نیست؟اخیرا پیشنهاد تصویب روز شادی و فرح داده اند،اما می‌گوییم اگر مشکلات را حل کنید مردم شاد و خوش هستند. مسئله اقتصاد،معیشت،تورم،شغل و مسکن مردم را حل کنید، مردم خودشان خوشحال می‌شوند.

مطالب مشابه
دیدگاه ها