نمایش نوار ابزار

چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶

 خطبه 8 دی 96؛


باید از خدمات دولت‌ها سپاسگزاری و از صدمات آنها، منصفانه انتقاد کرد / شرکت در یادواره شهدا توفیق می خواهدبه گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان کازرون، نماز جمعه این هفته (۸ دی ماه) کازرون به امامت حجت الاسلام محمد خرسند امام جمعه این شهر در مصلی نماز جمعه کازرون اقامه شد.

حجت الاسلام خرسند در خطبه دوم نماز جمعه ضمن تسلیت به مناسبت ۱۰ ربیع الثانی وفات حضرت فاطمه معصومه س که در مسیر زیارت و وصال برادرشان حضرت علی بن موسی الرضا ع از دنیا رفتند، گفت: آن حضرت جلوه ای از فاطمه زهرا بود و امتیاز خاصی در طهارت نفس داشت. به طوری که امام رضا ع ایشان را معصومه خواند و فرمود، کسی که خواهرم معصومه را در قم زیارت کند، مثل این است که مرا زیارت کرده است. امام صادق ع نیز قبل از ولادت حضرت معصومه س فرمودند که با شفاعت این بانوی بزرگ مدفون در شهر قم، همه شیعیان وارد بهشت می‌شوند.

امام جمعه کازرون در ادامه با یزرگداشت حماسه۹ دی روز بصیرت گفت: در واقه این روز یوم الله است، زیرا در این روز بزرگترین و پیچیده ترین فتنه طراحی شده دشمن شکست خورد. می‌شود گفت که فتنه۸۸ به حقیقت بزرگترین فتنه ای بود که در ۳۸ سال بعد از پیروزی انقلاب اتفاق افتاده است. چرا که دشمن با استفاده از تمام ابزارهای داخلی و خارجی سعی در آسیب رساندن به نظام را داشت. حد و مرز ها در این فتنه نامشخص بود و چنان فضا غبارآلود بود که خیلی ها گمراه شدند و فریب خوردند. که با لطف خداوند و ولی عصر و رهنمودهای امام گونه مقام معظم رهبری، این فتنه بعد از ۸ ماه منجر به حماسه ۹ دی شد.

وی با بیان اینکه این فتنه با رمز تقلب آغاز شد افزود: اما با گذشت مدتی شعارها و مسائل تغییر پیدا کرد و به اصل نظام، ولایت فقیه و امام و رهبری توهین می شد، تا اینکه نوبت به بی حرمتی به ابا عبدالله الحسین ع رسید که مردم خونشان به جوش آمد و خودجوش به خیابان آمدند و این فتنه خاموش شد. البته هرچند برخی تلاش میکنند که این فتنه را زنده نگهدارند، اما فتنه گران بدانند که مردم جور دیگری با آنها برخورد خواهند کرد.

حجت الاسلام خرسند با اشاره به برگزاری مراسم باشکوه یادواره شهدای ۱۳۰۰ شهید شهرستان کازرون، گفت: شب گذشته یادواره شهدا با حضور تولیت آستان قدس رضوی با حضور باشکوه مردم برگزار شد که حاکی از عشق و علاقه مردم به شهداست که همین باعث با عزت بودن کشور خواهد شد.

وی در با گلایه از سیاسی کاری برخی مسئولین گفت: پرسیده می شود که برخی از مسئولین در این یادواره شرکت نداشتند. خودشان باید پاسخ بدهند. اما توصیه این است که با محفل شهدا نباید برخورد سیاسی بشود. انتخابات چندین ماه پیش تمام شد. این بازی های سیاسی را باید تمام کرد و از آن دست کشید و به مردم خدمت کرد. البته شرکت در یادواره شهدا توفیق میخواهد که امیدواریم خداوند به همه عنایت بفرماید.

امام جمعه کازرون در ادامه ضمن اشاره به سخنان مهم اخیر مقام معظم رهبری گفت: روز چهارشنبه مقام معظم رهبری فرمایشات راهگشایی داشتند و به طراحی جبهه دشمن برای ناامید کردن مردم به آینده اشاره کردند که ازآن جمله گرفتن اعتماد به نفس مردم از طریق بزرگنمایی ضعف و کاستی ها است. ایشان همچنین گفتند که هزاران توپخانه در فضای مجازی در حال شلیک به مردم ایران است.

وی اضافه کرد: همانطور که در برخی گروه‌ها به گونه ای تخریب می‌شود که انگار هیچ خدمتی در این مملکت و نظام صورت نمیگیرد. نباید هر مطلب و شایعه ای را برای دیگران ارسال کرد، چرا که همین فرستادن مطالب به منزله تایید آن است و ما در قبال آن مسئول هستیم.

نماینده ولی فقیه در کازرون ضمن انتقاد از بعضی افراد گفت: برخی همانکار دشمن را با تخریب انجام میدهند. همانطور که معظم له فرمودند، کسانی که دیروز همه امکانات کشور در اختیارشان بود و کسانیکه امروز همه امکانات مدیریتی کشور را در اختیار دارند، حق ندارند نقش مخالف نظام و کشور را بازی بکنند، یا در فضای مجازی شروع به توهین بکنند. بلکه باید پاسخگو باشند.

وی ادامه داد: شما افرادی که روش نادرستی رادر پیش گرفته اید به برکت انقلاب شهرت پیدا می‌کنید و سر سفره انقلاب نمک میخورید و نمکدان میشکنید. یا برخی که امروز سر کار هستند از تریبون های مختلف حرفهای دشمن را می‌زنند و می گویند باید فلان کار بشود، خب انجام کارها وظیفه همین مسئولین کنونی است. اینکه شعار داده می شد که میخواهیم فقر مطلق را ریشه کن کنیم، خب بیایند و وعده انتخاباتی خود را عملی کنند.

حجت الاسلام خرسند با تاکید بر آگاه بودن مردم خاطرنشان کرد: رهبری فرمودند همه دولت ها هم خدمات مهم و هم صدماتی داشتند. باید از خدمات سپاسگزاری شده و صدمات آنها را مورد نقد منصفانه قرار داد. ایشان به عنوان ولی فقیه فرمودند که نقد و نقد پذیری واجب است، ولی تهمت و لجن پراکنی حرام است. باید مراقب باشیم که در دام دشمن گرفتار نشویم. رهبری فرمودند که دستگاه قضایی ما بدون ایراد نیست و ما نیز بی اطلاع نیستم. اما باید خوبی را نیز گفت. اگر بعضا مسئولین ناجور داریم، مسئولین سالم نیز داریم. باید مسئولین نیز نقدها را با آغوش باز بپذیرند، اما این متفاوت است با آنکه فردی که مسئولیتی کلان در کشور داشته، امروز به طور ناصحیح صحبت کند.

مطالب مشابه
دیدگاه ها