نمایش نوار ابزار

سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶

در دیدار کارکنان اداره ثبت احوال کازرون با امام جمعه کازرون بیان شد:


بیماری های قلبی عروقی، مهمترین عامل فوتی در کازرونبه گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان کازرون، جمعی از کارکنان اداره ثبت احوال کازرون به مناسبت هفته ثبت احوال با حجت الاسلام محمد خرسند امام جمعه کازرون دیدار کردند.
در این دیدار حسینی رئیس اداره ثبت احوال کازرون به بیان مطالب و ارائه آماری در این حوزه پرداخت و افزود: در شهرستان کازرون، تهیه شناسنامه نوزاد بدون تاخیر و به صورت روزانه انجام می‌شود. که امیدواریم با همکاری بیمارستان کازرون نیز شرایط تسهیل هرچه بهتر این امر فراهم شود.
در ادامه امام جمعه کازرون با اشاره به دخیل بودن آمار دقیق جمعیت در رشد توسعه، ثبت احوال را بخش مهم و حساسی دانست.
وی ادامه داد: در دوره ای شاید امکان تعادل جمعیت وجود داشت، اما با آن روند همچون تک فرزندی که در پیش بود، خطرات مهمی احساس می شد. که با جلوگیری از آن شرایط، خداروشکر طبق آمار، فرزندآوری رو به افزایش است. در صورتی که متاسفانه آمار طلاق زنگ خطری است.علت آن نیز انتخاب احساسی و بدون منطق است که با در نظر نگرفتن اصل هم کفو بودن که در اسلام اشاره شده، منجر به طلاق و ریختن قبح آن می‌شود.
حجت الاسلام خرسند برای مقابله با افزایش طلاق در جامعه پیشنهاد داد: باید با برپایی جلسات آموزشی و مشورتی، از طلاق پیشگیری کرده تا ازدواج های عقلایی و منطقی رخ دهد.


ابراهیمی از کارکنان اداره ثبت احوال کازرون با اشاره به تشکلیات ثبت احوال گفت: ثبت احوال متشکل از احوال شخصی
ولادت، وفات، ازدواج، طلاق و مهاجرت که به تازگی اضافه شده است، می باشد.
وی در ادامه آماری احوال شخصی شهرستان کازرون ارائه داد: به طور میانگین ماهانه حدود ۳۰۰ ولادت داریم که نسبت به دهه گذشته ۲۰۰ تا ۲۵۰ نفر کاهش داشته است. همچنین وفات نیز با افزایش ۱۰۰ نفری، ماهانه به ۱۳۰ نفر رسیده که مهمترین علت آن بیماری های قلبی عروقی است. در سطح کشور به طور میانگین عمر ازدواج ۱۰ ساله است. که عمده آن پس از گذشت ۵ تا ۱۰ سال از ازدواج صورت می‌گیرد. ۱۱ درصد از طلاق‌ها نیز کمتر از ۱ سال از گذشت ازدواج رخ می‌دهد. سن طلاق در مردان ۳۶ سال و زنان ۳۱ ساله است.

مطالب مشابه
دیدگاه ها