نمایش نوار ابزار

سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶


بزرگداشت آیت‌الله حائری شیرازی در کازرون برگزار شدمراسم یادبود عالم ربانی آیت الله محی‌الدین حائری شیرازی با حضور عموم مردم و مسئولین در کازرون برپا شد.
به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان کازرون، مراسم یادبود آیت الله حائری شیرازی به همت دفتر امام جمعه و جامعه روحانیت شهرستان کازرون روز دوشنبه ۴ دی‌ماه در مسجد شهدای کازرون برگزار شد.
حجت الاسلام محمد خرسند امام جمعه شهرستان کازرون با ذکر خدمات مرحوم آیت الله حائری شیرازی در ابعاد مختلف مذهبی، سیاسی، علمی، اجتماعی و.. ایشان را معلم اخلاق و متخصص در علوم دانست.
وی خاطر نشان کرد: آیت الله حائری شیرازی آگاه، عالم، سیاستمدار و اقتصاددان و متخصص در علوم مختلف و مسلط به چند زبان بود. وی به دانشگاه های مختلف خارج از کشور دعوت و سخنرانی های تاثیرگذاری را انجام می‌داد.
امام جمعه کازرون ادامه داد: ایشان بسیار متواضع و ساده زیست بود و پس از چندین سال در شیراز خانه ای از خود نداشته و در منزل ارثی همسرشان زندگی می کردند. چه ظلمها و چه جفاهایی که فتنه گران و مدافعین آنها، به آیت الله حائری نکرده و چه تهمت‌هایی که به ایشان نزدند. که با وجود بی احترامی هایی که صورت می گرفت، در کمال صبر و حسن اخلاق با آنها رفتار می کرد. همان افرادی که در گذشته تهمت و افترا میزدند، امروز دم از آزادی می زنند.


حجت الاسلام خرسند گفت:آیت الله حائری کسی بود که خود را وقف مردم کرده بود. وی از زمان دولت های گذشته در مورد بانکداری و ربوی بودن سیستم آن تذکر می‌داد و در جهت رفع آن تلاش می‌کرد. که از دغدغه های ایشان حل مشکلات ربا در بانکداری و علوم انسانی بود.
وی با اشاره به ولایتمداری مثال زدنی آیت الله حائری عنوان کرد: علاقه ای که ولی امر مسلمین به ایشان داشت و علاقه خاص ایشان به مقام معظم رهبری و پیروی و تبعیت محض از ولایت فقیه، زبانزد و ویژه بود.
امام جمعه کازرون اضافه کرد: ایشان انسانی وارسته و آگاه بودند که به جرات می توان گفت در برخی حوزه‌ها همچون ایشان نداریم. فردی دقیق در مباحث و شاعر و ادیب بود. وی در زمینه مشکلات و مسائل قابل انتقاد تحت هر شرایطی حرف حق را بیان می‌کرد.
وی بیان داشت: ایشان به کازرون و مردم کازرون علاقه خاصی داشتند. میگفتند که باید نامه پیامبر به سلمان فارسی را در ورودی شهر کازرون حک کنید و سابقه مردم کازرون در گسترش اسلام را تبیین کنید. از افتخارات این مرحوم این بود که در در اواخر عمر خود در حرم کریمه اهل بیت، به کفشداری زائرین مشغول بود.
خاطرنشان می شود آیت الله حائری شیرازی از علمای مبارز و مجاهد و از اساتید درس اخلاق حوزه های علمیه و نماینده سابق ولی فقیه در استان فارس بود که پس از عمری تلاش و تدریس و تبلیغ مکتب اهل بیت(ع) هفته گذشته در سن ۸۱ سالگی در قم دارفانی را وداع گفت و در حرم مطهر کریمه اهل بیت(ع) به خاک سپرده شد.

مطالب مشابه
دیدگاه ها