نمایش نوار ابزار

دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶

به یاد ۱۳۰۰ شهید سرافراز شهرستان کازرون؛


یادواره شهدای شهرستان کازرون با سخنرانی تولیت آستان قدس رضوی برگزار خواهد شدبه گزارش کازرون نگاه، یادواره شهدای شهرستان کازرون با سخنرانی آیت الله رئیسی تولیت آستان قدس رضوی در کازرون برگزار خواهد شد.
در همین راستا حجت الاسلام محمد خرسند امام جمعه شهرستان کازرون طی گفتگویی با خبرنگار «کازرون نگاه» بیان داشت:
به مناسبت ۴ دی‌ماه سالروز عملیات کربلای ۴ در دفاع مقدس که در آن عملیات ۸۱ رزمنده از کازرون به شهادت رسیدند، این روز به عنوان روز کازرون در دفاع مقدس نامگذاری شد.
امام جمعه کازرون افزود: دو هفته بعد از آن عملیات، عملیات کربلای ۵ صورت گرفت که در آن نیز حدود ۷۰ نفر از رزمندگان کازرون به شهادت رسیدند، که کازرون مجموعا در این دو عملیات قریب به ۱۵۰ شهید را تقدیم اسلام و انقلاب کرد.
وی ادامه داد: از سوی دیگر در آستانه ۹ دی‌ماه و حضور باشکوه مردم در سراسر کشور و شهرستان کازرون و ۱۰ دی‌ماه سالروز نبرد رزمندگان کازرونی در سال ۱۲۹۶ و در یکصدمین سالگرد آن به فرماندهی ناصر دیوان کازرونی قرار داریم، که در آن زمان انگلیسی‌ها به قصد تصرف کازرون حرکت کردند و در دشت ارژن با ایستادگی دلیر مردان کازرونی، شکست مفتضحانه ای خوردند.
حجت الاسلام خرسند با تاکید بر اینکه این اتفاقات مهم، دی‌ماه را برای کازرون متمایز کرده است، گفت: در همین راستا با همکاری نیروهای مسلح و دستگاه‌های فرهنگی و اداری شهرستان، یادواره شهدای کازرون برگزار می شود که با دعوت از آیت الله رئیسی تولیت آستان قدس رضوی، از حضور و سخنرانی ایشان در کازرون بهره خواهیم برد. همچنین حضور آیت الله رئیسی در جمع فعالین فرهنگی و سیاسی شهرستان و حضور در گلزار کازرون، از امتیازات یادواره امسال می‌باشد.
امام جمعه کازرون در ادامه خاطر نشان کرد: هدف از برگزاری این مراسم این است که به برکت یادواره ها، نسل جوان با گذشته خود چه در مبارزه با استعمار انگلیس و چه رشادت های شهدای انقلاب، دفاع مقدس و مدافع حرم آشنا شود.
لازم به ذکر است که این مراسم با حضور مردم، رزمندگان دفاع مقدس و خانواده های شهدا، روز پنجشنبه ۷ دی‌ماه بعد از نماز مغرب و عشا در مصلی نماز جمعه کازرون برگزار خواهد شد. همچنین مراسم استقبال از آیت الله رئیسی نیز روز پنجشنبه ساعت ۱۵ در مقابل گلزار سیدمحمد نوربخش صورت خواهد گرفت.
نکته حائز اهمیت اینست که طبق بررسی های صورت گرفته توسط ناحیه مقاومت بسیج سپاه کازرون و با همکاری بنیاد شهید و اداره ثبت احوال کازرون، تعداد شهدای کازرون که پیش از این تنها با توجه به تعداد پرونده های موجود شهدا در بنیاد شهید کازرون ۱۱۰۰ شهید اعلام شده بود و از تعداد دو گروه از شهدای کازرونی که در دیگر شهرهای کشور هستند و همچنین شهدایی که با وجود حضور در کازرون، پرونده آنها در شهرهای دیگر تشکیل شده است، صرف نظر شده بود؛ اکنون با احتساب آمار دو گروه فوق، تعداد شهدای شهرستان کازرون قریب به ۱۳۰۰ نفر می‌باشد.

مطالب مشابه
دیدگاه ها