نمایش نوار ابزار

پنج شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶

امام جمعه کازرون در مراسم تودیع و معارفه رؤسای قدیم و جدید بیمارستان ولیعصر عج کازرون:


کازرون باید قطب درمانی غرب استان شودامام جمعه کازرون: کازرون قطب درمانی غرب استان شود/
معاون درمان علوم پزشکی شیراز: تمام تلاش خود را برای تبدیل کازرون به قطب درمانی انجام می دهیم/
بسیج سازندگی سپاه فجر استان فارس: بخشی از هزینه های حضور دکترهای متخصص به کازرون را پرداخت خواهیم کرد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون، مراسم تودیع و معارفه رئیس بیمارستان ولیعصر (عج) کازرون و افتتاحیه بخش های آزمایشگاه، سی‌سی‌یو و مهدکودک بیمارستان با حضور امام جمعه کازرون، معاون درمان علوم پزشکی شیراز، مسئول بسیج سازندگی سپاه فجر فارس، فرماندار، شهردار و شورای شهر کازرون برگزار شد.
فرماندار کازرون در ابتدا ضمن خوش آمدگویی به حضار به بیان نکاتی پیرامون وضعیت درمانی شهرستان ارائه کرد و افزود: پست همچون زمان گذاشتنی و گذشتنی است و پسندیده آن است که در این مدت محدود مسئولیت، به نحو احسن آن را انجام دهیم.
در ادامه امام جمعه کازرون ضمن تقدیر و از ریاست قبل و تبریک به رئیس جدید بیمارستان ولیعصر عج گفت: بخش بهداشت و درمان با توجه به گستردگی و هزینه بر بودن آن که دولت نیز از تامین آن بر نمی آید، باید به سنت خوب خیرین اتکا کند، از دیرباز حضرات معصومین نیز در بحث درمان مردم عنایت داشته اند. که وقف بیمارستان مرحوم نمازی در شیراز و موقوفات مرحوم بهبهانی در کازرون در زمینه بهداشت و درمان از جمله مثال های بارزی در کمک خیرین در این امر خداپسندانه است.
حجت الاسلان خرسند با بیان اینکه علی رغم کمبودهای فراوان بیمارستان، اکنون نیز از شهرهای مجاور برای درمان به این مکان مراجعه می کنند، افزود: چیز خوبی نیست که در هر بخشی بیمارستان بخواهند. چرا که که بیمارستان ساختن مهم نیست، و اداره آن مهم است. تجربه نشان داده که بیمارستان سازی خرج اضافی برای دولت ایجاد می کند. راه آن این است که شهری به عنوان مرکز درمانی قسمتی از استان مجهز شود و از دیگر شهرهای کوچکتر مجاور به آنجا مراجعه کنند.
وی با گلایه به جامعه پزشکی و پزشکان همشهری گفت: برخی پزشکان در صورت بهبود شرایط و وضعیتشان، به شیراز و شهرهای دیگر مهاجرت میکنند، در صورتی که که نیاز به ارائه خدمات در شهر بسیار ضروری تر است.
امام جمعه کازرون با اشاره به توقف پروژه ساخت بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی کازرون گفت: امیدواریم که با همت خیرین و مسئولین، بیمارستان ولیعصر (عج) به عنوان مرکز درمانی تبدیل شده و از ذهنیت نامناسب بودن بیمارستان کازرون و رفتن به مرکز استان جلوگیری شود. البته دولت نیز باید به تعهدات خود در طرح سلامت عمل کند. بیمه ها نیز مطالبات بسیار سنگینی را به بیمارستان ها بدهکار هستند. بیمه با وجود دریافت نقدی و به موقع از مردم، در پرداخت آن به بیمارستان تاخیر و تعلل دارد. که باید به نحو احسن عمل کنند تا طرح سلامت نیز به اهداف خود برسد.
دکتر احمدی، ریاست پیشین بیمارستان کازرون و رئیس کنونی بیمارستان فیروزآباد: ضمن بیان برخی از اقدامات صورت گرفته درزمان مسئولیت خود گفت: به همت پرسنل بیمارستان، در اعتبار بخشی وزارتخانه، درجه یک شدیم. بخش آی سی یو داخلی در زمان دکتر کشاورزی راه اندازی شد. بیمارستان کازرون حدود ۴۰ متخصص داشته که از تمام بیمارستان شهرهای مجاور متخصص آن بیشتر است.
دکتر امیر خشتی رئیس بیمارستان ولیعصر عج کازرون نیز ضمن تقدیر از زحمات دکتر احمدی و خواجه زاده، به ارائه آمار ۶ ماهه اول مسئولیت خود پرداخت.
در ادامه دکتر کشاورزی، معاون درمان علوم پزشکی شیراز گفت: اعتقاد داریم که کازرون می‌بایست خیلی بهتر از این باشد و متعهد می شویم که با همه سعی خود، کازرون به عنوان قطب درمانی در غرب استان تبدیل شود. بدنه کارشناسی این بیمارستان یکی از بهترین ها را در استان داراست، چنانچه بسیاری از پرسنل بیمارستان ولیعصر عج، به عنوان مدیر مراکز درمانی مختلف استان منصوب شده اند. امیدواریم پروژه دیالیز نیز در اولویت بهبود قرار بگیرد که با شرایط کنونی احتمال تعطیلی آن کم نخواهد بود.
دکتر اسماعیلی مسئول بسیج سازندگی سپاه فجر استان فارس نیز اعلام آمادگی کرد که با فراهم سازی زمینه حضور دکترهای متخصص به کازرون، بخشی از هزینه های آنها توسط بسیج سازندگی استان فارس پرداخت شود.
در پایان مراسم نیز از جمعی از خیرین و مسئولین درمانی تقدیر به عمل آمد.
پس از این مراسم، با حضور مسئولین و خیرین، بخش های آزمایشگاه، سی‌سی‌یو و مهدکودک بیمارستان ولیعصر عج کازرون افتتاح شد.

 

مطالب مشابه
دیدگاه ها